Ουκρανία ΟΥΚΡΑΝΙΑ

Giorgos 59

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Θέλω να σας καλησπερίσω!!! Θέλω να ρωτήσω αν έχουμε πληροφορίες για την κατάσταση στην Ουκρανία, έχω σκοπό να φύγω Αύγουστο για ένα ταξίδι οδικός με το αμάξι μου με προορισμό το Λβιβ μαζί με την ουκρανίδα σύζυγο μου μέσω Βουλγαρίας και Ρουμανίας. Ξέρω ότι τα πράγματα στο δρόμο έχουν αγριέψει αλλά δεν ξέρω το πόσο... Έχει κάποιος πληροφορίες για την κατάσταση στους δρόμους? Πόσο επικίνδυνο είναι αυτό το εγχείρημα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ελληνικά.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θέλω να σας καλησπερίσω!!! Θέλω να ρωτήσω αν έχουμε πληροφορίες για την κατάσταση στην Ουκρανία, έχω σκοπό να φύγω Αύγουστο για ένα ταξίδι οδικός με το αμάξι μου με προορισμό το Λβιβ μαζί με την ουκρανίδα σύζυγο μου μέσω Βουλγαρίας και Ρουμανίας. Ξέρω ότι τα πράγματα στο δρόμο έχουν αγριέψει αλλά δεν ξέρω το πόσο... Έχει κάποιος πληροφορίες για την κατάσταση στους δρόμους? Πόσο επικίνδυνο είναι αυτό το εγχείρημα.
Aπό πρόσφατο ταξίδι προ εβδομάδος σε διαβεβαιώ ότι στο Λβιβ δεν διαπίστωσα καμμία αναταραχή. Λες και ήμουν σε άλλη χώρα. Οι ρυθμοί ήταν ήρεμοι, οι πάντες ήρεμοι και μόνο τα κανάλια έκαναν αναφορές στα δρώμενα στα ανατολικά. Επίσης και κάποιοι γραφικοί που εκδήλωναν τα αντιρωσικά τους συναισθήματα στο αμάξι αναρτώντας την σημαία του UPA (Українська Повстанська Армія-η σύζυγος θα καταλάβει)
Τώρα εγώ πήγα αεροπορικώς. Αλλά είχα διαβάσει και μου έχει αναφερθεί ότι οι δρομοι δεν είναι και στη καλύτερη κατάσταση. Οπλιστείτε δε με υπομονή στους συνοριακούς ελέγχους
 

Giorgos 59

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Aπό πρόσφατο ταξίδι προ εβδομάδος σε διαβεβαιώ ότι στο Λβιβ δεν διαπίστωσα καμμία αναταραχή. Λες και ήμουν σε άλλη χώρα. Οι ρυθμοί ήταν ήρεμοι, οι πάντες ήρεμοι και μόνο τα κανάλια έκαναν αναφορές στα δρώμενα στα ανατολικά. Επίσης και κάποιοι γραφικοί που εκδήλωναν τα αντιρωσικά τους συναισθήματα στο αμάξι αναρτώντας την σημαία του UPA (Українська Повстанська Армія-η σύζυγος θα καταλάβει)
Τώρα εγώ πήγα αεροπορικώς. Αλλά είχα διαβάσει και μου έχει αναφερθεί ότι οι δρομοι δεν είναι και στη καλύτερη κατάσταση. Οπλιστείτε δε με υπομονή στους συνοριακούς ελέγχους
Αεροπορικός είναι ποιο άνετα τα πράγματα αλλά οδικός υπάρχουν πολλές φήμες για συνεχή μπλόκα οπλοφόρων, στα σύνορα θες ένα 3ωρο το λιγότερο αλλά αυτά όπως επιθέσεις σε εκκλησίες της φυλάνε κάθε νύχτα και εγκληματικές ενέργειες σε σπίτια τα συνεχή μπλόκα είναι περίεργα και ανησυχητικά.... Και πάω με αμάξι για είναι χωριό μην εγκλωβιστώ τόσες μέρες σε ένα χωριό. Να νοικιάσεις είναι πολύ ακριβά 65 ευρώ την ημέρα και όριο τα 250 χιλιόμετρα μετά πληρώνεις 1 ευρώ τα 5 χιλιόμετρα .
 
Last edited by a moderator:

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
μια ερώτηση γιατί από ρουμανια και βουλγαρία και όχι από serbia ουγγαρία που είναι πιο χαλαρά στα σύνορα και στις χώρες γενικά κατά πολύ τα πράματα και ασύγκριτα καλύτερο οδικό δίκτυο-και μετά μονο περίπου 250 χιλιόμετρα μέσα στην ουκρανία-το λέω γιατί το εκανα πιο παλια
 

Giorgos 59

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
μια ερώτηση γιατί από ρουμανια και βουλγαρία και όχι από serbia ουγγαρία που είναι πιο χαλαρά στα σύνορα και στις χώρες γενικά κατά πολύ τα πράματα και ασύγκριτα καλύτερο οδικό δίκτυο-και μετά μονο περίπου 250 χιλιόμετρα μέσα στην ουκρανία-το λέω γιατί το εκανα πιο παλια
Είναι σχεδόν τα ίδια χιλιόμετρα από Σλοβακία Ushhorod για Lviv αλλά πάμε σε ένα χωριό του Bronty περίπου ανάμεσα Lviv και Τernopil και μαζεύουμε πολύ περισσότερα χιλιόμετρα γιατί την Τernopil δεν την γλιτώνουμε για αυτό Ρουμανία....
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
μην κοιτας χιλιομετρα στους δρομους βουλγαρια ρουμανια δεν περπατας δεν βγαζης χιλιομετρα απο νις και μετα εφυγες αερατα
 

Giorgos 59

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
μην κοιτας χιλιομετρα στους δρομους βουλγαρια ρουμανια δεν περπατας δεν βγαζης χιλιομετρα απο νις και μετα εφυγες αερατα
Βασικά το πρόβλημα μου δεν είναι πως θα φτάσω αλλά από τα σύνορα και μέσα στην Ουκρανία... Και πληροφοριακά από τα σύνορα και μέσα είναι μαύρα χάλια στους δρόμους με πολλούς μεθυσμένους οπλοφόρους με κουκούλες και τα όπλα παρατεταμένα ψάχνοντας για φασαρία, ούτε να τους κοιτάξεις, χάνονται άνθρωποι και κανείς δεν ξέρει τι γίνεται, αυτά τα μαύρα μου τα είπε φίλος του γιου της συζύγου μου ουκρανός που κάνει εμπόριο με Ιταλία και έκανε δυο εβδομάδες για να περάσει τα σύνορα της Ουκρανία από Πολωνία μεταφέροντας διάφορα ειδή, ήρθε χθες Ελλάδα έχει εδώ την οικογένεια του και ετοιμάζονταν να πάει Ουκρανία για μόνιμα αλλά... Και όλα αυτά στην πλευρά της Πολωνίας και όχι ανατολικά....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom