Ηνωμένο Βασίλειο ΟΥΡΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Στις 13 Μαϊου ημέρα Κυριακή θα βρίσκομαι στο Λονδίνο. Εκείνη την ημέρα σκοπεύω να επισκεφτώ το Βρετανικό Μουσείο και το Backingham Palace και βρίσκομαι στο εξής δίλλημα:
Να πάω στην αλλαγή φρουράς 11:00 και μετά στο Βρετανικό μουσείο υπο τον κίνδυνο να περιμένω στην ουρά χάνοντας αρκετό χρόνο ή να πάω πρώτα στο Βρετανικό μουσείο την ώρα που ανοίγει και να μη δώ την αλλαγή της φρουράς (μιας και έχω διαβάσει στο forum ότι δεν αξίζει ως θέαμα).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.976
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έτσι όπως είναι το θέμα όλο κεφαλαία, νόμιζα ότι έλεγε για την πράξη κάποιου μεθυσμένου (ή και όχι...) Βρεττανού...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να πάω στην αλλαγή φρουράς 11:00 και μετά στο Βρετανικό μουσείο υπο τον κίνδυνο να περιμένω στην ουρά χάνοντας αρκετό χρόνο ή να πάω πρώτα στο Βρετανικό μουσείο την ώρα που ανοίγει και να μη δώ την αλλαγή της φρουράς (μιας και έχω διαβάσει στο forum ότι δεν αξίζει ως θέαμα).
Το Βρετανικο μουσειο δεν εχει ουρα. Στην αλλαγη φρουρας θα χασεις το χρονο σου καλυτερα να πας αλλη στιγμη... εκτος κι αν σε τρωει η περιεργεια και θες να τη δεις.

Έτσι όπως είναι το θέμα όλο κεφαλαία, νόμιζα ότι έλεγε για την πράξη κάποιου μεθυσμένου (ή και όχι...) Βρεττανού...
Σπανια συμβαινει αλλα να που καποιες φορες σκεφτομαστε το ιδιο...
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
ελευθερη εισοδος

η πλειοψηφεια των βρεττανικων μουσειων , και το βρεττανικο , εχουν δωρεαν εισοδο , αρα δεν υπαρχει λογος για ουρα . το μονο προβλημα που υπαρχει (αναλογα τη μερα και την ωρα ) ειναι οτι ισως εχει τοσο κοσμο μεσα που να μην μπορεις να δεις σχεδον τιποτα . εχω παει αρκετες φορες και μου εχει τυχει να ειμαι μονος σχεδον στα μαρμαρα του παρθενωνα , αλλα και αλλη φορα να σπρωχνεις απο τον κοσμο και να φυγω χωρις να δω αυτα που ηθελα....δεν εχει ομως ουρα στην εισοδο σιγουρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom