Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ειναι εμπορικο τυπου mall δικου μας αλλα πολυ μεγαλων διαστασεων. Δεν ειναι outlet. Εχει και δυο department stores, εστιατορια και cinema, οποτε η ποικιλια που θα συναντησεις τεραστια και για ολα τα βαλαντια! Το site λεει ακριβως τους σταθμους του metro αλλα να υπολογισεις αρκετο χρονο γιατι ειναι πραγματικα μεγαλο. Αν καποια μερα ριχνει καρεκλες κει υπαρχει χρονος ειναι καλο retail therapy!
οκ..καταλαβα..θα ριξω μια ποιο λεπτομερη ματια στο σαιτ..και θα το εχω υποψιν οταν παω τον μαρτιο...ευχαριστώ πολύ.
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Να καταθέσω και γω το κατιτίς μου.

Δυστυχώς όταν είχα επαφή με Λονδίνο δε είχα ανακαλύψει ακόμη το μπλε τετράδιο ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΜΛΚ{και με τρία Α},όπου περιγράφω πορνεία,μπαρ,εστιατόρια,τρύπες κτλ.

Το φθινόπωρο πήγα σε ενα γαλλικό εστιατόριο στο Λονδίνο προσκεκλημένος ενός φιλικού μου ζευγαριού μαζί με άλλους πατριώτες.Ολα μπλα μπλα και χαχανητά άλλα όταν μας ήρθε το φαγητό βγάλαμε τον σκασμό προς γενική ικανοποίηση των υπολοιπων θαμωνων.Εξαιρετική κουζίνα{παρα πολύ ακριβή}.Βέβαια μου ρθε κεραμίδα όταν μαε ανακοίνωσαν προς το τέλος το ζευγος οτι θα αρραβωνιαστούν[όπως και έγινε προς τις γιορτές των Χριστουγέννων}ALAIN DUCASSE περί ο λόγος.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί απεχθάνονται μια μοσχαρίσια μπριζόλα με τον πολυαγαπημένο μας πουρέ.Μπορεί κανείς με λίγη τύχη να φάει μια πεντανόστιμη Εγγλέζικη κουζίνα.Εντάξει γενικώς οι Αγγλοσάξωνες δεν έχουν φαντασία στην κουζίνα τους αλλά νομίζω οτι πολλοί είμαστε υπερβολικοί στους χαρακτηρισμούς περί της χειρότερης κουζίνας.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Προχθές γύρισα από ένα τριήμερο στο Λονδίνο...
είχε την ημέρα γύρω στους δέκα βαθμούς με ήλιο.. ήταν τέλεια σε γενικές γραμμές!
περπάτησα πάρα πολύ, έφαγα αρκετά.πήγα και πρώτη φορά στη Brick lane, όπου μου άρεσε πολύ.
το ξενοδοχείο Amsterdam Hotel London, quality hotel accommodation in London σε πολύ καλό σημείο, με πολύ συμπαθητικό προσωπικό, μόλις 2 λεπτά από το μετρό
από αυτά που έχει προτείνει ο Traveller κατά καιρούς πήγα στο Princi (άψογο) και στο le pain quotidien του South Kensington (επίσης καλό)..
επίσης κοντά στο σταθμό του Earls Court βρίσκονται δύο Ιταλικά εστιατόρια (πιτσαρίες-τρατορίες ας πούμε) που έχουν πολύ καλό φαγητό, στο ένα πήγα τώρα και το άλλο το ήξερα από την προηγούμενη φορά που έμεινα εκεί κοντά
Welcome to Zizzi
STRADA - Award winning Italian pizza restaurants throughout the UK
αν βρεθεί κανείς εκεί να τα έχει στα υπόψην του.
κατά τα άλλα νομίζω ότι το Λονδίνο μ' αρέσει πάρα μα πάρα πολύ!! αυτά!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εφαγα στο zizzi πριν λίγες μέρες ένα καταπληκτικό ριζότο με μανιτάρια και κοτόπουλο! :D :D !!!

..........αν εξαιρέσεις ότι άργησαν αρκετά να μας φέρουν το λογαριασμό (βρήκα κι εγώ λόγο να γκρινιάξω...) το μαγαζάκι άψογο!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ναι, η Pizza ήταν το ορεκτικό φαντάζομαι?:)
ότι κάναμε κι εμεις δηλαδή!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
περίπου ήταν το πιάτο της παρέας μου, από το οποίο δοκίμασα...

δευτέρα βράδυ όλο το λονδίνο να είναι χιονισμένο, εμείς να επιστρεφουμε απο heathrow μετά την ακύρωση της πτήσης και καθώς ο καιρός δεν προσφερόταν για πολλά πολλά να κάνουμε μια βόλτα στο earls court με τα πόδια για να ανακαλύψουμε ενα κοντινό μαγαζί να φάμε...

το zizzi μας τράβηξε από την όψη του και μόνο περισσότερο από τα άλλα και έτσι το επιλέξαμε!
:D :D :D !!!
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
παιδια αύριο φεύγω για Κέμπριτζ -2 μέρες- και μετά Λονδίνο-4 μέρες- με το έτερον ήμισι! έχω βάλει κάτω το travelstories, το tripadvisor και χάρτες και φτιάχνω πρόγραμμα!
θα μείνουμε στο Parkcity κοντά στην Kensington 138 ευρω τη βραδιά περίπου!
Είμαι πολύ ενθουσιασμενη με όλες τις πληροφορίες!:clap:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
παιδια αύριο φεύγω για Κέμπριτζ -2 μέρες- και μετά Λονδίνο-4 μέρες- με το έτερον ήμισι! έχω βάλει κάτω το travelstories, το tripadvisor και χάρτες και φτιάχνω πρόγραμμα!
θα μείνουμε στο Parkcity κοντά στην Kensington 138 ευρω τη βραδιά περίπου!
Είμαι πολύ ενθουσιασμενη με όλες τις πληροφορίες!:clap:
αργησες:):) επρεπε να ειχε φτιαχτει το προγραμμα...
αυριο θα φυγει και η ιωαννα...
καλα να περασετε στο ανοιξιατικο λονδινο:clap::clap:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αργησες:):) επρεπε να ειχε φτιαχτει το προγραμμα...
αυριο θα φυγει και η ιωαννα...
καλα να περασετε στο ανοιξιατικο λονδινο:clap::clap:
εεεε...βρε mio πάντα ετοιμολογος...με εκανες και γέλασα ... να εισαι καλα και σε ευχαριστώ πολύ.
εχω ηδη ετοιμασει βαλιτσα και εκανα και check in ηλεκτρονικά...
η πλακα ειναι οτι εκλεισα την 17 Α και Β οπως προτεινε ο traveller...premium economy..με κλειστα ματια..δεν κοιταξα τιποτε αλλο.
τώρα τι θα βγει.. δεν ξέρω.. μου φαινεται οτι ειναι λιγο φτερο..ετσι λεει η φιλη μου η οποια αναγκαστικά για να ειμαστε μαζι τσεκαρε 16Α και Β...
τα λεμε στην επιστροφή.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Tι γίνετε ρε παιδιά?? όλοι Λονδίνο αυτό το Π/Σ/Κ? Για δώστε συντεταγμένες... Με τι και πότε πάτε και έρχεστε? Μπας και γυρνάει κανείς με την Κυριακάτικη βραδινή Β.Α?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom