Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Καλησπέρα.
Για να πάω από Terminal 5 του Heathrow στο Terminal 1-3 υπάρχει κάποιο δωρεάν μεταφορικό μέσο?
Συγκεκριμένα θέλω να πάω εκεί που ξεκινάει το National Express για London Victoria.
Εκτός από το Heathrow Express που συνδέει το Terminal 5 με το Terminal 1-3 και το οποίο ήταν κλειστό την ώρα που έφτασα εγώ, υπάρχει και λεωφορείο (Το Ν9 αν θυμάμαι καλά) που είναι όλο το 24ωρο και είναι δωρεάν ανάμεσα στα Terminals.
 

passenger1987

Member
Μηνύματα
8
Likes
7
Γεια σας ρε παιδια..
εννοειται το διαβασα ολο..διαβαζω καιρο αλλωστε απλα σημερα εδεησα να γραφτω..καλως σας βρηκα λοιπον..
λοιποοον,χεχε θελω να κλεισω ενα ταξιδακι (6ημερο-5νυχτες δλδ) για λονδινο τα χριστουγεννα,και θελω να μου προτεινετε ποιες ημερομηνιες να διαλεξω.εννοω λιγο πριν τα χριστουγεννα?λιγο μετα? να γυρναω δλδ 31/12 η μηπως να κανω πρωτοχρονια εκει??

το ξερω ειναι πολυ νωρις και γιαυτο δν ζηταω tips κ ξενοδοχεια και προτασεις γενικα ΑΚΟΜΑ χχεχεχε...
απλα τις ημερομηνιες απο αποψη απεργιων ξερω γω η οτιδηποτε, ακομα και την κριση και τις εμπειριες σας,..
ευχαριστω κ αναμενω.:D
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Γρήγορη ερωτηση προς ναυτιλομενους... την Κυριακη φευγω για το Λονδινακι και επειδη θα εχω καρτα 1-6 ζωνων ελεγα να παω Greenwitch και Docklands μιας και ειναι ζωνη 3 και μην πληρωνω αλλη μερα εξτρα εισιτήριο. Το ερωτημα ειναι πιστευετε βγαινει χρονικα θα φτασω ξενοδοχειο λογικα κατα τις 12-30 με 13-00 η δεν αξιζει τον κοπο. Μετα ελεγα να πηγαινα Camden αλλα μηπως παλι γινεται χαμος και δεν το ευχαριστηθω please help
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να πάω απo Gatwick στον σταθμό Victoria και να γυρίσω πάλι πίσω?? (υπ όψιν ο γυρισμός είναι περίπου 4 τα μεσάνυχτα :cry:)...
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
βρε παιδια βοηθεια εχω μπερδευτει το Greenwitch τελικά είναι 2 η 3 ζωνη; Θα χρειαστω travelcard ebdomadiaia η και με μια 1-2 ζωνων καλυπτομαι;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
βρε παιδια βοηθεια εχω μπερδευτει το Greenwitch τελικά είναι 2 η 3 ζωνη; Θα χρειαστω travelcard ebdomadiaia η και με μια 1-2 ζωνων καλυπτομαι;
Στη 2η είναι αλλά αυτό δεν έχει σχέση αν θα βγάλεις εβδομαδιαία travelcard ή oyster.
Η travelcard είτε ημερήσια είτε εβδομαδιαία πρέπει να πεις για ποιες ζώνες τη θες.
Στην oyster που απλά γεμίζεις με λεφτά δεν λες τίποτα.
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
ενταξει αναρωτιομουν γιατι την 1 μερα θα εχω μονοημερη 1-6 ζωνες και μετα θα βγαλω 1-2 ζωνες για εβδομαδιαια για αυτο ρωταω για να μην βγαζω επιπλεον εισιτηριο οποτε με την εβδομαδιαια 1-2 ζωνες ειμαι οκ ε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom