Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

sts71

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Αιρες
Εισιτήριο πως θα βρείς?Αν θέλεις πες μας το μυστικό:xmas_lol:

Η Arsenal δεν βγάζει εισιτήρια σε γενική πώληση.Μόνο πακέτα με φαγητό κτλ που κοστίζουν μια περιουσία..
Μου είναι λίγο δύσκολο να στο αποκαλύψω ολοκληρωτικά, αλλά σου λέω ότι η επαφή για τα εισιτήρια έγινε μέσω Αγγλου γνωστού ο οποίος δουλεύει στην ομοσπονδία και στην ΟΥΕΦΑ. Αυτός έκανε το "κονέ" με κάποιον μέσα στην Αρσεναλ και τσουπ μου ήρθε η επιβεβαίωση ότι με περιμένουν δύο εισιτήρια στο γήπεδο την ημέρα του αγώνα :xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:
Χαλάλι που θα χάσω γύρω στις 4-5 ώρες. Θέλω να το ζήσω... Κι ας είμαι φανατικός οπαδός της Λίβερπουλ!!!!!!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
:xmas_lol::xmas_lol: γκόμενο???
Λεςςςςςςςς????????δεν το είχα σκεφτεί...
Νασαι βεβαιη! Και αν δεν εχει με το που θα λειπετε τοσες μερες θα αποκτησει! :xmas_cheesygrin:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Έκλεισα κι εγώ σήμερα τα εισιτήρια μου για Λονδίνο στις 26/12 με επιστροφή 31/12.Θα κάνω πρωτοχρονιά βέβαια στο αεροπλάνο, αλλά είναι κι αυτό μια εμπειρία.
Τόσος πολύς χαμός γίνεται βρε παιδιά τα χριστούγεννα στην oxford street?
Έχω κλείσει δωμάτιο στο cumberland.
Θα είμαι με την 13χρονη κόρη μου, να ειμαστε προετοιμασμένες για τσαλοπάτημα δηλαδή?
Παιδιά, έχω ένα ψιλοάγχος που θα είμαι με την κόρη μου οι δυό μας, αν και έχω πάει 2 φορές και ξέρω να μετακινηθώ αρκετά καλά, τώρα που θα είμαστε οι δυό μας, έχω αγχωθεί.
Έκπτώσεις επίσημα ξεκινάνε 27/12?
Και απ' ότι φαίνεται θα είμαστε αρκετοι απο το φόρουμ την περίοδο αυτή Λονδίνο ε?
θα βαρεθούμε να ακούμε ελληνικά!!

Εσυ είσαι δικιά μου !!!!!!!!΄
και Λονδίνο και shopping και παιδί μαζί και θα μενεις και cumberland
διάβασε και θα καταλάβεις τι εννοώ :xmas_wink:

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/13657-londons-christmas-xristos.html

Α και όσο αφορά ΄την μεγάλη θεώρησε το δεδομένο το γκομενικό !!!!!!!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.470
Likes
14.481
Μου είναι λίγο δύσκολο να στο αποκαλύψω ολοκληρωτικά, αλλά σου λέω ότι η επαφή για τα εισιτήρια έγινε μέσω Αγγλου γνωστού ο οποίος δουλεύει στην ομοσπονδία και στην ΟΥΕΦΑ. Αυτός έκανε το "κονέ" με κάποιον μέσα στην Αρσεναλ και τσουπ μου ήρθε η επιβεβαίωση ότι με περιμένουν δύο εισιτήρια στο γήπεδο την ημέρα του αγώνα :xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:
Χαλάλι που θα χάσω γύρω στις 4-5 ώρες. Θέλω να το ζήσω... Κι ας είμαι φανατικός οπαδός της Λίβερπουλ!!!!!!!!!!

Εντάξει είναι ειδική περίπτωση.Εύχομαι να απολαύσεις τον αγώνα:xmas_biggrin:
 

stamatisse

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Γκίλφορντ
Καλησπέρα σε όλους, μιας και μιλάμε για Χριστούγεννα στο Λονδίνο, γνωρίζει κανείς πως μπορεί κάποιος να ταξιδέψει στις 25/12 απο Gatwick για Guildford και να μή χάσει τα μισά λεφτά των διακοπών σε ταξί; Προσγειώνομαι τα Χριστούγεννα στο Gatwick και δε γνώριζα απο πριν πως οι Αγγλοι εκείνη τη μέρα δεν κάνουν τίποτα... Ειναι δυνατόν; Τόσος κόσμος ταξιδεύει Χριστούγεννα...
 

avenus89

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ?
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου!
London Travelcard ή Oyster Card

γεια σας!
θα παω Λονδινο και γω τις γιορτες...
διαβαζω στο φορουμ που οι περισσοτεροι προτεινετε την Oyster Card και οχι την London Travelcard.
Το ξενοδοχείο μου ειναι στη 4η ζωνη(η Oyster θα εχει αλλη χρεωση εκει...σωστα?) και επισης σε ολα μου τα ταξιδια χρησιμοποιω συνεχεια τα μεσα μεταφορας οποτε μηπως εμενα δεν με συμφερει η Oyster και με συμφερει καλυτερα η London Travelcard?
λετε οτι τη μερα ξοδευεις περιπου 6 λιρες με την Oyster και εγω διαβασα οτι η London Travelcard εχει £36.80 για 7 ημερες...(περιπου το ιδιο βγαινει...θα μεινω 6 μερες)

τι μου προτεινετε να κανω!!!!!!!!!!!!????????????????????
μπερδευτηκα...
:xmas_rolleyes::xmas_sad::xmas_rolleyes:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους, μιας και μιλάμε για Χριστούγεννα στο Λονδίνο, γνωρίζει κανείς πως μπορεί κάποιος να ταξιδέψει στις 25/12 απο Gatwick για Guildford και να μή χάσει τα μισά λεφτά των διακοπών σε ταξί; Προσγειώνομαι τα Χριστούγεννα στο Gatwick και δε γνώριζα απο πριν πως οι Αγγλοι εκείνη τη μέρα δεν κάνουν τίποτα... Ειναι δυνατόν; Τόσος κόσμος ταξιδεύει Χριστούγεννα...
Δυστυχως ειναι δυνατον...ο οικονομικοτερος τροπος που γνωριζω ειναι με minicab. Κι εγω φθανω 25/12 Λονδινο, αλλα δεν με βολευεις γιατι παω central London...

γεια σας!
θα παω Λονδινο και γω τις γιορτες...
διαβαζω στο φορουμ που οι περισσοτεροι προτεινετε την Oyster Card και οχι την London Travelcard.
Το ξενοδοχείο μου ειναι στη 4η ζωνη(η Oyster θα εχει αλλη χρεωση εκει...σωστα?) και επισης σε ολα μου τα ταξιδια χρησιμοποιω συνεχεια τα μεσα μεταφορας οποτε μηπως εμενα δεν με συμφερει η Oyster και με συμφερει καλυτερα η London Travelcard?
λετε οτι τη μερα ξοδευεις περιπου 6 λιρες με την Oyster και εγω διαβασα οτι η London Travelcard εχει £36.80 για 7 ημερες...(περιπου το ιδιο βγαινει...θα μεινω 6 μερες)

τι μου προτεινετε να κανω!!!!!!!!!!!!????????????????????
μπερδευτηκα...
:xmas_rolleyes::xmas_sad::xmas_rolleyes:
Αν χρησιμοποιεις tube πανω απο 2 φορες τη μερα (που σιγουρα αυτο θα κανεις) παρε travelcard. Αφου θα μεινεις 6 μερες σου ειναι ταμαμ η εβδομαδιαια.
 

avenus89

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ?
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου!
Δυστυχως ειναι δυνατον...ο οικονομικοτερος τροπος που γνωριζω ειναι με minicab. Κι εγω φθανω 25/12 Λονδινο, αλλα δεν με βολευεις γιατι παω central London...



Αν χρησιμοποιεις tube πανω απο 2 φορες τη μερα (που σιγουρα αυτο θα κανεις) παρε travelcard. Αφου θα μεινεις 6 μερες σου ειναι ταμαμ η εβδομαδιαια.
ναι αυτο λεω να κανω...θα παρω travelcard!
σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!http:/http://www.travelstories.gr/images/smilies/xmas/icon_wink.gif/www.travelstories.gr/images/smilies/xmas/icon_wink.gif
 

loreena

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Γεια σας...
Πεταω την Κυριακη και δυστυχως απαντησεις δεν πηρα στις ερωτησεις μου.
Εχω εντοπισει μερη αλλα δεν ξερω αποστασεις κι αν ειναι κοντα εκει που θα μενω. Θα μενω στο lancaster gate hotel στο hyde park.
Γενικοτερα, μετακινεισαι ευκολα και φτηνα; Θα βγαλω και την καρτα που εχετε αναφερει. Απο heathrow πως θα παω στο ξενοδοχειο και συγκεκριμενα οταν λετε τσιμπημενες τιμες στα μεσα συγκοινωνιας, τι εννοειτε;
Να κανω συναλλαγμα η περναει και το ευρω;
 

loreena

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Δυστυχως ειναι δυνατον...ο οικονομικοτερος τροπος που γνωριζω ειναι με minicab. Κι εγω φθανω 25/12 Λονδινο, αλλα δεν με βολευεις γιατι παω central London...



Αν χρησιμοποιεις tube πανω απο 2 φορες τη μερα (που σιγουρα αυτο θα κανεις) παρε travelcard. Αφου θα μεινεις 6 μερες σου ειναι ταμαμ η εβδομαδιαια.
Κι εγω θα μεινω 6 μερες. Να παρω κι εγω αυτη τη καρτα;
Τελικα ouster card η travel card; Κι απο που αυτες;
Ρε παιδια εχω μπερδευτει πολυ.:xmas_sad:
 

loreena

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
γεια σας!
θα παω Λονδινο και γω τις γιορτες...
διαβαζω στο φορουμ που οι περισσοτεροι προτεινετε την Oyster Card και οχι την London Travelcard.
Το ξενοδοχείο μου ειναι στη 4η ζωνη(η Oyster θα εχει αλλη χρεωση εκει...σωστα?) και επισης σε ολα μου τα ταξιδια χρησιμοποιω συνεχεια τα μεσα μεταφορας οποτε μηπως εμενα δεν με συμφερει η Oyster και με συμφερει καλυτερα η London Travelcard?
λετε οτι τη μερα ξοδευεις περιπου 6 λιρες με την Oyster και εγω διαβασα οτι η London Travelcard εχει £36.80 για 7 ημερες...(περιπου το ιδιο βγαινει...θα μεινω 6 μερες)

τι μου προτεινετε να κανω!!!!!!!!!!!!????????????????????
μπερδευτηκα...
:xmas_rolleyes::xmas_sad::xmas_rolleyes:
Εγω σε ποια ζωνη θα μενω;;;:xmas_sad::xmas_sad:
Το Ηyde park σε ποια ειναι;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.700
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom