Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Σκωτία

Μηνύματα
46
Likes
60
Επόμενο Ταξίδι
τωρα με ΔΝΤ... βρασε ρυζι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
Για να ρωτησω κ εγω για το Ινβερνες, στο οποιο θα βρισκομαι τον αλλο μηνα, μονη μου για 4 μερες... Καταρχην πηγαινω προετοιμασμενη για κρυο, με γαντια κ σκουφο, σωστα? Θα μενω στο κεντρο, αλλα θελω να γυρισω να δω λιμνες κ καστρα κ γενικα, θελω να δω φυση! Φανταζομαι πως υπαρχουν εκει καποιοι που να κανουν μικρα τουρ? Σκεφτομουν αν μπορω να κανω καμια βολτα κ με ποδηλατο, αν βρω να νοικιασω.. Περα απ το Ness τί άλλο προτινετε να δω; Μερσι!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Για να ρωτησω κ εγω για το Ινβερνες, στο οποιο θα βρισκομαι τον αλλο μηνα, μονη μου για 4 μερες... Καταρχην πηγαινω προετοιμασμενη για κρυο, με γαντια κ σκουφο, σωστα? Θα μενω στο κεντρο, αλλα θελω να γυρισω να δω λιμνες κ καστρα κ γενικα, θελω να δω φυση! Φανταζομαι πως υπαρχουν εκει καποιοι που να κανουν μικρα τουρ? Σκεφτομουν αν μπορω να κανω καμια βολτα κ με ποδηλατο, αν βρω να νοικιασω.. Περα απ το Ness τί άλλο προτινετε να δω; Μερσι!
Φυσικά και να είσαι προετοιμασμένη για κρύο..όταν μέσα στο κατακαλόκαιρο η χαμηλή θερμοκρασία ήταν γύρω στους 10 βαθμούς κελσίου φαντάσου τώρα το χειμώνα..
Πάτησε scottish tours from Inverness να πάρεις μιά ιδέα από οργανωμένες ημερήσιες εκδρομές στη γύρω περιοχή,higlands κλπ.
Δυστυχώς το Εδιμβούργο και η Γλασκώβη σου πέφτουν αρκετά μακρυά...για ημερήσια γύρω στις 3μιση-4ώρες θέλει με λεωφορείο μόνο να πας.
 
Μηνύματα
46
Likes
60
Επόμενο Ταξίδι
τωρα με ΔΝΤ... βρασε ρυζι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
Εχω παει κ στη Γλασκωβη κ στο Εδιμβουργο! (έχω γραψει κ την ιστορια μου για το Hogmanay του Εδιμβουργου) Μου αρεσε τοσο πολυ η αυρα της Σκωτιας, ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να τον ξαναπαω κ να που τα καταφερα να τα βολεψω κ θα παω! Για τον καιρο ρωτησα, η αφελής, μήπως έχει διαφορά απ τον Γεναρη, που θυμαμαι οτι σε συγκεκριμενες στιγμες ηθελα να κλαψω απ το κρυο..
Εχοντας σαν βαση το Ινβερνες, αξιζει να παω ας πουμε στο Αμπερντιν; Μεσα απ το google maps το βγαζει 2 ωρες και κατι, με λεωφορειο. Το Ullapoll, σχεδον 3 ωρες, παλι με λεωφορειο. Αξιζουν τοσες ωρες ή να παραμείνω γύρω απ το Ινβερνες?

Πάτησε scottish tours from Inverness να πάρεις μιά ιδέα από οργανωμένες ημερήσιες εκδρομές στη γύρω περιοχή,higlands κλπ.
wow!! ακριβως αυτο εψαχνα! Αλλα με τρομο ανακαλυπτω οτι δεν κανουν τουρ τον Νοεμβριο?!? :suicide:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
wow!! ακριβως αυτο εψαχνα! Αλλα με τρομο ανακαλυπτω οτι δεν κανουν τουρ τον Νοεμβριο?!? :suicide:
Εμ ..καλά εσύ πήγες Ιανουάριο..έφαγες το κρύο της αρκούδας χιχι και θές να ξαναπάς πάλι χειμώνα;;; πάνε το καλοκαίρι να το φχαριστηθεί η ψυχούλα σου με τα τούρ, με τον ωραίο τον καιρό ,τη μεγάλη μέρα..
 
Μηνύματα
46
Likes
60
Επόμενο Ταξίδι
τωρα με ΔΝΤ... βρασε ρυζι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
τωρα βολεψε για...
εστελα ενα mail στο Scottish tours, να δουμε τί θα με πουν... :confused:
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Μέσα Απρίλη είναι καλή εποχή για ταξιδάκι στο Εδιμβούργο???
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εγώ είχα πάει τέλος Μαρτίου με αρχές Απρίλη και ο καιρός ήταν ηλιόλουστος με εξαίρεση την τελευταία μέρα που φεύγαμε. Γενικά όμως είχε ψύχρα, αλλά υποφερτή 6 - 7 βαθμούς. Από φίλη που μένει εκεί πάντως, μάθαμε πώς ήμασταν απλά τυχεροί. Βρέχει αρκέτα συχνά σχέδον όλες τις εποχές ακόμα και Ιούλιο - Αύγουστο. Πίστεψε με όμως, εαν δεν σκέφτεσαι να κάνεις εκδρομές στα Χάιλαντς, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα οτι καιρό και να έχει. Ομπρελίτσα και πας παντού. Εξάλλου αυτη η πόλη έχει κατι μαγικό... Έχει μια γκοθικ ατμόσφαιρα που η ομίχλη και η βροχή της παει γάντι!
 
Last edited:
Μηνύματα
46
Likes
60
Επόμενο Ταξίδι
τωρα με ΔΝΤ... βρασε ρυζι
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
...Εγω μαλλον το εκανα επιτηδες κ ξαναπηγα χειμωνα, για να εχω δικαιολογια να ξαναπαω ανοιξη ή καλοκαιρι. Ειναι πανεμορφη η Σκωτια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom