ΗΠΑ Οδηγός για ESTA

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Επειδή μόλις έγραψε N/A κ δε το παίρνει, ούτε τον αριθμό διαβατηρίου του παιδιού ξανά, μπορεί να μας πει κάποιος που ταξίδεψε με μικρό παιδί τι έγραψε στο πεδίο αρ. Ταυτότητας?
Ένα update για όσους έχουν το ίδιο θέμα: Τελικά γράφοντας UNKNOWN στο σχετικό πεδίο ήταν ΟΚ. Το σύστημα δεν τον άφηνε να προχωρήσει παρακάτω λόγω άλλου λάθους όπως αποδείχθηκε :rolleyes:
 
Μηνύματα
171
Likes
805
Παιδιά καλησπέρα,

Λίγο χαζή ερώτηση αλλά είμαι λίγο παραρανοική. Θέλουν οι γονείς μου να ταξιδέψουν ΗΠΑ, οπότε πρέπει να βγάλουν ΕΣΤΑ. Στο παρελθόν (πριν από 30 χρόνια) ήταν και οι δυο κάτοιχοι φοιτητικής βίζας. Αυτό δεν επηρεάζει κάπως την ΈΣΤΑ έτσι;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Παιδιά καλησπέρα,

Λίγο χαζή ερώτηση αλλά είμαι λίγο παραρανοική. Θέλουν οι γονείς μου να ταξιδέψουν ΗΠΑ, οπότε πρέπει να βγάλουν ΕΣΤΑ. Στο παρελθόν (πριν από 30 χρόνια) ήταν και οι δυο κάτοιχοι φοιτητικής βίζας. Αυτό δεν επηρεάζει κάπως την ΈΣΤΑ έτσι;
ESTA βγάζουν, απλά δεν θυμάμαι αν είχε πεδίο αν έχουν βγάλει παλαιότερα βίζα (σίγουρα είχε εάν τους έχει απορριφθεί βίζα).

Το ότι είχαν βγάλει βίζα στην προ-ESTA εποχή, δεν βλέπω να δημιουργεί πρόβλημα κάπου. Μέχρι πριν από 10-15 χρόνια με βίζα πήγαινες εξάλλου.
 

Athina Kolyzoi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα!!! Θα κάνουμε ένα ταξίδι με το μωρό μας στο LA και στην αίτηση για εστα ζητάει αριθμό ταυτότητας του μωρού στα υποχρεωτικά πεδία και το μωρό έχει μόνο διαβατήριο. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνουμε?? Sos!!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Με την esta παιδια μπορει να με βοηθησει κάποιος μην κάνω κάποιο λάθος;
Ξεκίνα από εδώ επιλέγοντας το "Create New Application" και μετά ανάλογα με το αν πας μόνος ή θες να βγάλεις και για τους συνταξιδιώτες σου, και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε αν κολλήσεις κάπου.

(δεν έχεις ξαναπάει ΗΠΑ ?)
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Ξεκίνα από εδώ επιλέγοντας το "Create New Application" και μετά ανάλογα με το αν πας μόνος ή θες να βγάλεις και για τους συνταξιδιώτες σου, και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε αν κολλήσεις κάπου.

(δεν έχεις ξαναπάει ΗΠΑ ?)
ειχα ξαναπάει πριν 10 χρόνια , αλλαμου την είχε βγάλει ένας φίλος απο αμερική λόγω τον capital control. Ναι μόνος θα πάω. Πρώτα είναι καλό να βγάλω την εστα η τα εισητηρια;
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Ξεκίνα από εδώ επιλέγοντας το "Create New Application" και μετά ανάλογα με το αν πας μόνος ή θες να βγάλεις και για τους συνταξιδιώτες σου, και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε αν κολλήσεις κάπου.

(δεν έχεις ξαναπάει ΗΠΑ ?)
ερωτηση. ημερομηνια εκδοσης τι βάζω? σημερινη η πιο μετα? εγω 8 απριλιου πεταω.

επεισης., στο national idefication number πιο ακριβως νουμερο θελει?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
ερωτηση. ημερομηνια εκδοσης τι βάζω? σημερινη η πιο μετα? εγω 8 απριλιου πεταω.

επεισης., στο national idefication number πιο ακριβως νουμερο θελει?
Του διαβατηρίου αν καταλαβαίνω αρχική σελίδα...Έκανες upload το διαβατήριο??? Γενικά είναι απλή η διαδικασία, ψυχραιμία θέλει να μη κάνεις κάποιο χαζό λάθος όταν γράφεις ονόματα και λοιπά ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom