Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
μου έστειλαν σημερα απο την ryanair μηνυμα με τιτλο Ryanair Travel Advisory for Reservation .

έχει πληροφοριες σχετικα με την πτηση ,ξενοδοχεια κτλ και λεει οτι πρεπει να κανω online check in και τα σχετικα.
το στέλνουν αυτο σε ολους ?γιατι εγω έχω ηδη εκτυπωσει τα εισητηρια,αυτο δεν ειναι το online check in?τι άλλο να κάνω?
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε σεις πλάκα κάνετε ή τρολάρετε? Μιλάμε το θέμα έχει αποκτήσει θεϊκές διαστάσεις... ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια χωρίς να κάνετε τον κόπο να διαβάσετε αυτά έγραψε με τόσο κόπο ο φουκαράς ο Θανάσης... τι διάολο την θέτε την Ryan αφού δεν μπορείτε όχι μόνο να κλείσετε ένα απλό εισιτήριο αλλά και να κάνετε μια αναζήτηση στο φόρουμ για να λυθεί η απορία σας... περιμένω με αγωνία ποιός ήρωας θα απαντήσει για εκατοστή φορά στο ίδιο πράγμα...
 

xristina1990

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Δεν διαφωνώ μαζι σου αλλα αν μπαίνει κάποιος πρώτη φορά στο forum λογικό δεν ειναι να μην ξέρει?
Εγώ οταν ειχα μπεί πρώτη φορα το ίδιο ρώτησα,πως γίνεται το check in.Που να ξερω αν ο Θανάσης έχει κάνει τέτοια δουλειά πάνω στο θέμα...
Εσύ που τα ξες σου φαίνονται βλακείες...Αν σε πιέζει ο χρόνος όμως και βιάζεσαι δεν βλέπεις μπροστά σου...
Και στο κάτω κάτω τα forum έχουν πάρα πολλές σελίδες με σχόλια...Που να τα διαβάσεις όλα???
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
elenitsa2012>>>> σε ολους στελνουν το σχετικο email.Φανταζομαι οτι για να εκτυπωσες ηδη τα εισιτηρια σου,θα εχεις ενα διαστημα,λιγοτερο των 15 ημερων για την πτηση σου.Οποτε εισαι μια χαρα.

xristina1990>>>> πριν μπει,ο οποιοσδηποτε και γραψει κατι,εκτος τι να πω,τρομερης αναγκης,υπαρχουν τα θεματα ηδη γραμμενα,διεξοδικα,που αναλυουν τι κανεις και πως το κανεις.
Στην αρχικη σελιδα αυτου του τοπικ που λεγεται online check in,ο θανασης περιγραφει τα βηματα που πρεπει να κανει καποιος.

Και τωρα μπορω να ονομαστω Ηρωας!
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
jimp--σε ευχαριστώ πραγματικά για την απάντηση!ναι η πτήση μου είναι σε 6 μέρες και ........είσαι ο ηρωας μου!

έχω διαβάσει πολλές μα πάρα πολλες πληροφοριες σε αυτο το φόρουμ ,τις οποιες και αξιοποίησα στο έπακρο.για εισιτήρια ,για ταξίδια και οτιδήποτε.
για το συγκεκριμένο email δεν θυμάμια να είχα δει κάπου κάτι.και δυστυχώς δεν είχα τον χρόνο να ξαναψάξω.γιαυτο και ρώτησα.
και για κάποια άλλα πράγματα που ρώτησα δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση. και καλό είναι να μην βιαζόμαστε να κρίνουμε τους άλλους χωρίς να ξέρουμε το παραμικρό για αυτούς.
αν είναι ας βάλει κάποιος ένα όριο στο τι θα ρωτάμε και τι όχι.
σας ευχαριστώ
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
και για κάποια άλλα πράγματα που ρώτησα δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση.
Mας συγχωρείς, δε θα ξαναγίνει. Πρώτα το ταξίδι σου με τη Ryanair και μετά οι δουλειές μας, η προσωπική μας ζωή κτλ.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
elenitsa τι ακριβώς τύπωσες; Έκανες online check in (όπως θα δεις περιγράφει στις πρώτες σελίδες ο θανάσης) ή εννοείς ότι εκτύπωσες την επιβεβαίωση κράτησης πτήσης;
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
elenitsa τι ακριβώς τύπωσες; Έκανες online check in (όπως θα δεις περιγράφει στις πρώτες σελίδες ο θανάσης) ή εννοείς ότι εκτύπωσες την επιβεβαίωση κράτησης πτήσης;
εκτύπωσα τα εισιτήρια κανονικά όπως περιγράφει ο θανάσης.απλα η ερωτηση μου ήταν γιατι μου ήρθε το μηνυμα με ολες τις οληροφοριες πτησης ,ενοικιασεις αυτοκινητων κτλ και στο οποιο αναφεροταν να κάνω οπωσδηποτε on line checkin.ηθελα απλως να ξερω αν ειναι κατι που το στελνουν σε ολους τους επιβατες ενημερωτικα ή ηταν καποια προειδοποιηση για μενα .και πεσανε καποιοι να με φανε:(
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Mας συγχωρείς, δε θα ξαναγίνει. Πρώτα το ταξίδι σου με τη Ryanair και μετά οι δουλειές μας, η προσωπική μας ζωή κτλ.
δεν εννοούσα αυτό και το ξέρεις.δεν θεωρω οτι το ταξιδι μου ειναι κάτι που αξίζει την προσοχή κάποιου.απλά επειδή γίνεται για συγκεκριμένο λόγο και οχι για αναψυχή,θέλω να είμαι σίγουρη οτι δεν θα πάει κάτι στραβά από δικια μου αμέλεια.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
δεν εννοούσα αυτό και το ξέρεις.δεν θεωρω οτι το ταξιδι μου ειναι κάτι που αξίζει την προσοχή κάποιου.απλά επειδή γίνεται για συγκεκριμένο λόγο και οχι για αναψυχή,θέλω να είμαι σίγουρη οτι δεν θα πάει κάτι στραβά από δικια μου αμέλεια.
βρε και για αναψυχη να πας καλα θα κανεις τι σχεση εχει αυτο?δεν σου επιτεθηκε κανεις μην το παρεξηγεις.απλα ειναι απολυτα ξεκαθαρα και αναλυτικα αυτα που γραφει ο θανασης και με λιγη προσοχη δεν υπαρχει πουθενα δυσκολια οσο αρχαριος και να σαι.το τοπικ ειναι κατατοπιστικοτατο.
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
βρε και για αναψυχη να πας καλα θα κανεις τι σχεση εχει αυτο?δεν σου επιτεθηκε κανεις μην το παρεξηγεις.απλα ειναι απολυτα ξεκαθαρα και αναλυτικα αυτα που γραφει ο θανασης και με λιγη προσοχη δεν υπαρχει πουθενα δυσκολια οσο αρχαριος και να σαι.το τοπικ ειναι κατατοπιστικοτατο.
συμφωνώ οτι το τοπικ ειναι κατατοπιστικότατο και ακολουθησα τις οδηγιες του θαναση και ολα καλα.αλλα δεν ειχα δει καπου στο φορουμ οτι στελνει και 2ο μηνυμα η ραιαν με τιτλο ( Ryanair Travel Advisory for Reservation ΧΧΧΧ).
απλώς αυτό ρώτησα και ευχαριστώ όσους απάντησαν και με βοήθησαν.
 
Last edited by a moderator:

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Μηπως θα μπορουσες Θαναση να αλλαξεις στην Πρωτη σελιδα το Πολωνικο ?Θα ηταν πιο ευκολο νομιζω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom