Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας γιατι βαζουμε μετα απο 5 χρονια; με ποια λογικη;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
την ταυτοτητα τη βαζουμε με κενο ή οχι (μεταξυ γραμματων καια αριθμων);
 

travel light

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
το χρονικο διαστημα ισχυος της ταυτοτητας ειναι 15 χρονια.την ταυτοτητα χωρις κενο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας γιατι βαζουμε μετα απο 5 χρονια; με ποια λογικη;
Χωρίς λογική. Επειδή η Ryanair δεν καταλαβαίνει πως υπάρχουν ταξιδιωτικά έγγραφα χωρίς ημερομηνίες λήξης.

το χρονικο διαστημα ισχυος της ταυτοτητας ειναι 15 χρονια.την ταυτοτητα χωρις κενο
Αυτό είναι μια λάθος ράδιο αρβύλα που κυκλοφορεί τελευταία. Η ισχύς μιας ταυτότητας δεν παύει στα 15 χρόνια από την έκδοσή της, αλλά συνεχίζεται κανονικά. Οι ταυτότητες στην Ελλάδα δεν έχουν ημερομηνία λήξης.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τελικά αυτά που απαντούσαμε στην πρώτη σελίδα τα "λούζομαι" κι εγώ - πρέπει να κάνω check in για συγγενή με ταυτότητα με γράμμα Φ...Μα ρε παιδί μου, στις εξαιρέσεις πάμε και πέφτουμε :) Ελπίζω να προλάβει να πάρει το διαβατήριο στα χέρια του μέχρι μεθαύριο, αλλιώς θα κάνω check in με το Φ και όπως είπε ο τάβερ μισή ντροπή δική μας μισή της ryanair...
 

travel light

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Χωρίς λογική. Επειδή η Ryanair δεν καταλαβαίνει πως υπάρχουν ταξιδιωτικά έγγραφα χωρίς ημερομηνίες λήξης.



Αυτό είναι μια λάθος ράδιο αρβύλα που κυκλοφορεί τελευταία. Η ισχύς μιας ταυτότητας δεν παύει στα 15 χρόνια από την έκδοσή της, αλλά συνεχίζεται κανονικά. Οι ταυτότητες στην Ελλάδα δεν έχουν ημερομηνία λήξης.
ραδιο αρβυλα ειναι οσα γραφεις.στο site της αστυνομιας,στην ερωτηση ποτε πρεπει να αντικαταστησω το δελτιο ταυτοτητας ως 4ο λογο αναφερει "οταν εχει περασει 15ετια απο την εκδοση του"
Έκδοση Δελτίου Ταυτότητας - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ του ΠΟΛΙΤΗ - Ελληνική Αστυνομία
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Εγώ πάντως έχω κάνει check in με γράμματα της Ελληνικής αλφαβήτου αρκετές φορές στην Ryanair και δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.

Δεν θυμάμαι τα γράμματα μόνο γιατί έχω κάνει 26 check in μέχρι τώρα με την Ryanair :) (ούτε σε τουριστικό γραφείο να δούλευα).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ραδιο αρβυλα ειναι οσα γραφεις.στο site της αστυνομιας,στην ερωτηση ποτε πρεπει να αντικαταστησω το δελτιο ταυτοτητας ως 4ο λογο αναφερει "οταν εχει περασει 15ετια απο την εκδοση του"
Έκδοση Δελτίου Ταυτότητας - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ του ΠΟΛΙΤΗ - Ελληνική Αστυνομία
Το έχουμε συζητήσει ξανά και το έχω υπόψη μου αυτό το link όταν γράφω για ράδιο Αρβύλα.
Αυτό ΔΕ σημαίνει ότι μετά τα 15 χρόνια είναι άκυρη η παλιά ταυτότητα. Είναι απλώς προτροπή. Η παρέλευση της ημερομηνίας λήξης ενός διαβατηρίου το ακυρώνει τελείως. Με τις ταυτότητες δε συμβαίνει αυτό.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.059
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εάν έληγε πραγματικά η νέα ταυτότητα δε θα έπρεπε να έχει ημερομηνία λήξης πάνω στο έγγραφο όπως η άδεια οδήγησης?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
ραδιο αρβυλα ειναι οσα γραφεις.στο site της αστυνομιας,στην ερωτηση ποτε πρεπει να αντικαταστησω το δελτιο ταυτοτητας ως 4ο λογο αναφερει "οταν εχει περασει 15ετια απο την εκδοση του"
Έκδοση Δελτίου Ταυτότητας - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ του ΠΟΛΙΤΗ - Ελληνική Αστυνομία
Το έχουμε συζητήσει ξανά και το έχω υπόψη μου αυτό το link όταν γράφω για ράδιο Αρβύλα.
Αυτό ΔΕ σημαίνει ότι μετά τα 15 χρόνια είναι άκυρη η παλιά ταυτότητα. Είναι απλώς προτροπή. Η παρέλευση της ημερομηνίας λήξης ενός διαβατηρίου το ακυρώνει τελείως. Με τις ταυτότητες δε συμβαίνει αυτό.
Δεν υπάρχεις..

Ράδιο αρβύλα επίσημη ανακοίνωση της ΕΛΑΣ..??

Προτροπή καμιά,ξεκάθαρο καθήκον του Έλληνα πολίτη!

Θα ξεχάσουμε τα ελληνικά μας.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.871
@

Ποτε πρεπει να αντικαταστήσω το δελτίο ταυτότητάς μου;


1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.

Αμα δεν μπορειτε περαστε καποια αλλη φορα :roll:
ετσι και αλλιως δεν σας εχουμε ημερομηνια ληξης
και που να υπολογιζετε μονοι σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.336
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom