Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
ευχαριστώ,άλλη μια ερώτηση,βάζω τα στοιχεία, πατάω συνέχεια και μετά βλέπω ότι έχουν βάλει από μόνοι τους μια ημερομηνία λήξης στο πρώτο άτομο,δηλαδή εμένα,για το δεύτερο άτομο της κράτησης ζητάει ημερομηνία λήξης...
Βάλε 15 χρόνια από την έκδοση.
 

Popeto

Member
Μηνύματα
33
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν
Καλησπέρα! Την τρίτη πετάω για Μάλτα με Ράιαν.θελω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω τσεκ ιν από πριν και για την επιστροφή,ώστε να μην ψάχνω εκεί για φωτοτυπίες κτλ. Επίσης σκέφτομαι το ηλεκτρονικό τσεκ ιν αλλά από διάφορα που έχω ακούσει με αγχωνει λίγο. Help!
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Το check in ανοιγει ακριβώς 4 μέρες πριν την πτήση. Δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα με το check in στο κινητό. Απλα κατεβάζετε την εφαρμογή της Ryanair στο κινητό, πηγαίνετε εκει που λέει Check in, συμπληρώνετε τα στοιχεια και το boarding pass μενει στο smartphone. Wifi χρειαζεται μόνο για να γινει το check in. Μετά το boarding pass μενει στην εφαρμογη και εμφανίζεται ακόμα και χωρίς σύνδεση στο internet απο το πεδιο "boarding pass" ή "καρτα επιβίβασης" αν ειναι στα ελληνικά. Καλά να περάσετε!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
θελω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω τσεκ ιν από πριν και για την επιστροφή
Το check in ανοίγει 4 μέρες πριν από κάθε πτήση, αν η επιστροφή σου είναι μέσα σε αυτό το όριο κάνεις από εδώ. Διαφορετικά ή κατεβάζεις την εφαρμογή για check in στο κινητό σου, ή στο ξενοδοχείο θα έχουν ένα pc που θα μπορείς να το κάνεις εκεί, ή στη τελική ένα internet cafe θα βρεις να κάνεις τη δουλειά σου. Δεν υπάρχει κάτι που θα πρέπει να σε αγχώνει.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Παιδιά ένας δικός μου ξέχασε το email από το οποίο έκανε την κράτηση. Μου έχει στείλει τον κωδικό που το είχε κανει print screen. Θυμόμουν παλαιότερα που μπορούσες να ανατρέξεις στη κράτηση όχι μόνο με email, αλλα και με τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας. Τώρα δεν μπορώ να το κάνω. Τι μπορώ να κανω για να βρω το email με το οποίο έγινε η κράτηση και να του κάνω το check in?
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Παιδιά ένας δικός μου ξέχασε το email από το οποίο έκανε την κράτηση. Μου έχει στείλει τον κωδικό που το είχε κανει print screen. Θυμόμουν παλαιότερα που μπορούσες να ανατρέξεις στη κράτηση όχι μόνο με email, αλλα και με τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας. Τώρα δεν μπορώ να το κάνω. Τι μπορώ να κανω για να βρω το email με το οποίο έγινε η κράτηση και να του κάνω το check in?
Καλησπερα, καλυτερα να μιλησεις με το live chat και σου βρουν τη λυση
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Παιδιά καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι?? Έχω μία κράτηση για δύο άτομα. Πάντα εκτύπωνα τις καρτες αλλά αυτη τη φορά κατέβασα την εφαρμογή. Απλά θα ήθελα να ρωτησω, επειδή είμαστε δύο, ο καθένας θα κάνει ξεχωριστά τσεκ ιν από το κινητό του ή θα κάνουμε με τον ένα κωδικό κράτησης τσεκ ιν κ για τα δυο άτομα από το ίδιο κινητό. Και αν ναι κατεβαίνουν δύο κάρτες επιβίβασης και τις σκαναρουμε απο το ίδιο κινητό?? Πως γίνεται δλδ η διαδικασία??
Ευχαριστώ!!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα. Έχω κλείσει εισητήρια για Μπέργκαμο πριν την 1η Νοεμβρίου του 2016 και έτσι δεν με υποχρέωσαν να αγοράσω θέση αν και συνοδεύω παιδί. Θα με υποχρεώσουν να αγοράσω στο τσεκ ιν; Πότε πρέπει να κάνω τσεκ ίν για δωρεάν θέσεις; Ευχαριστώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.987
Εγώ σε εισιτήριο αγορασμένο πριν τον Νοέμβρη τη γλίτωσα. Θα σου έρθουν άπειρα μέιλ που θα σου προτείνουν να αγοράσεις θέση. Με προτροπή του @panpan ορθώς τα αγνόησα αλλά εκανα τσεκ ιν ακριβώς μόλις άνοιξε η δωρεάν προθεσμία, 4 μέρες πριν την πτήση.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ σε εισιτήριο αγορασμένο πριν τον Νοέμβρη τη γλίτωσα. Θα σου έρθουν άπειρα μέιλ που θα σου προτείνουν να αγοράσεις θέση. Με προτροπή του @panpan ορθώς τα αγνόησα αλλά εκανα τσεκ ιν ακριβώς μόλις άνοιξε η δωρεάν προθεσμία, 4 μέρες πριν την πτήση.
Έγινε 4 μέρες από 7; Καλά, στο τέλος θα καταργήσουν τις δωρεάν θέσεις. Ευχαριστώ για την πληροφορία.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.769
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλημέρα,
στο check-in από την εφαρμογή μου ζητάει εκτός των άλλων να συμπληρώσω "Ημερομηνία τιμολόγησης" και "Ημερομηνία λήξης". Παραπάνω απαντήθηκε ότι η ημερομηνία λήξης της ταυτότητας είναι 15 χρόνια από την έκδοση, σωστά; Αλλά στην ημερομηνία τιμολόγησης ποια ημερομηνία βάζω; Ισχύει αυτό που διάβασα αλλού ότι είναι λάθος η μετάφραση και εννοεί ημερομηνία γέννησης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.283
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom