1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγώντας στα Highlands

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος Ilias Katsoulis, στις 1 Δεκεμβρίου 2015.

1. Ilias Katsoulis

2. Ilias Katsoulis

3. Ilias Katsoulis

4. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Ηλία με ταξίδεψες ξανά στην αγαπημένη Σκωτία. Σε εμένα πάντως άρεσε και η Λοχ Νες. Βρίσκω ομορφιά σε αυτό το γκρίζο, απόκοσμο και μυστηριώδες που έχει. Βέβαια όλα είναι θέμα γούστου. Πάντως έφυγα και εγώ με τις καλύτερες εντυπώσεις και από τον τόπο και από τους ανθρώπους τους οποίους λάτρεψα.

5. tryxx

tryxx Member

Ηλία σωστός!! Ζούσα Edibra 1 χρόνο (Ε την μπορώ.... = δεν το αντέχω λέγαμε για πλάκα τοτε η παρέα μας παραφράζοντας το Εδιμβούργο) και τριγύρισα αυτά τα ωραία μέρη..με πήγες 10χρόνια πίσω...Γκρίζα πολύ όλα αλλά με λίγο single malt όλα τα βλέπεις ωραία!!

dpapatsimpas likes this.
  6. Marlen123

Marlen123 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Πολύ ωραία ιστορία, και ένας προορισμός που με ενδιαφέρει πολύ. Καλώς ήρθες και από μένα!

7. Geokarask

Geokarask New Member

Καλησπέρα Ηλία! Έχοντας ζήσει και εγώ ένα χρόνο στην Γλασκώβη μόνο τα καλύτερα έχω να θυμάμαι απο αυτή την πανέμορφη χώρα με τους υπέροχους ανθρώπους (που όπως τονίζεις διαψεύδουν πανηγυρικά το στερεότυπο του απόμακρου βορειοευρωπαίου). Από τα highlands στην μνήμη μου έχει χαρακτεί η κοιλάδα του Glen Coe και το απόκοσμα όμορφο isle of skye, όσο για την loch Ness θα ρθώ να συμφωνήσω μαζί σου. Περιμένω την συνέχεια της ιστορίας σου και τις εντυπώσεις σου απο την αγαπημένη μου Γλασκώβη!

8. Ilias Katsoulis

Από όσες ιστοσελίδες έψαξα για αυτοκίνητο, τις καλύτερες τιμές τις είχε το arguscarhire. ΄Κοίταξέ το πριν αποφασίσεις.

Triplover and nena like this.
  9. nena

nena Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    greenland-φεροε-svalbard
    θυμασαι τι ποσο σου δεσμευσαν στην καρτα;θυμαμαι όταν στα επιστρεφουν χανεις πολλλααα από τη μετατροπή συναλλάγματος.........

10. Ilias Katsoulis

Με πιάνεις λίγο αδιάβαστο, αλλά .... δεν νομίζω .... σου δεσμεύουν ένα ποσό γι ασφάλεια και μετά στο απελευθερώνουν. Δεν θυμάμαι να παρουσιάστηκε χρέωση στον λογαριασμό μου.

11. nena

nena Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    greenland-φεροε-svalbard
    αδιαβαστος μαθητης το αγαπημενο μου!:D
    κοιτα εμενα μου δεσμευσαν 300 λιρες οι οποιες μεταφραστηκαν απο την τραπεζα μου π.χ.100.000.000.000 ευρω!οταν μου τις πιστωσαν παλι-γιατι αποθεωστε με δεν εκανα ουτε μια ζημια:clap: γυναικα οδηγος γαρ- η τραπεζα με ξεκοκκαλησε και μου εδωσε 90.000.000.000. σε ζαλησα με τα μηδενικα αλλα ηθελα να κανω point ποσο ξεκοκαληστρες ειναι οι τραπεζες :haha:

12. Marlen123

Marlen123 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Καλησπέρα! Με ποιά αεροπορική εταιρία πήγες Ηλία;