Οδική εκδρομή στην Ευρώπη 2100 χιλ. - Απόψεις.

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Διαδικτυακοί συνταξιδιώτες,

Μου δίνεται η δυνατότητα μέσω ενός γκρούπ να συμμετέχω σε μία εκδρομή στην Ευρώπη.Παρακαλώ, θα ήθελα την άποψη σας...

Διάρκεια: 9 ημέρες.

Διαδρομή:

  • Πάτρα - Ανκόνα - Γένοβα - Ζυρίχη - Lenzburg / Memmingen - Μόναχο - Ινσμπουργκ - Βερόνα - Ανκόνα - Πάτρα.
Τα χιλιόμετρα θα καλυφθούν με πούλμαν και η τιμή είναι περίπου 600 ευρώ,συμπεριλαμβάνοντας:μεταφορικά,καμπίνα στο πλοίο Πάτρα - Ανκόνα ( κ επιστροφή ),6 διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο με πρωινό,2 γεύματα.

Αναρωτιέμαι αν θα είναι εξοντωτικό,λόγω των πολλών χιλιομέτρων και αν οικονομικά είναι συμφέρον...Κάθε γνώμη είναι ωφέλιμη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
εχω κανει κατι παρομοιο
ειναι ωραια !!
γενικα παντως μου αρεσουν τα οδικα . Η τιμη ειναι αψογη. Καλοκαιρι θες να το κανεις?
Εγω παντως οσο κουρασμενη και αν ειμαι , κοιμαμαι στο πλοιο και γεμιζω τις μπαταριες μου , οποτε θα χεις 18 ωρες στην αρχη του ταξιδιου και 18 ωρες στο τελος, για να κεκουραστεις και να ισιωσεις το κορμι σου απο το πολυ καθισμιο στο πουλμαν.
Εξαρταται παντως κι απο την ηλικια σου
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Πάσχα θα το κάνω.Απλά σκέφτομαι λίγο τα χιλιόμετρα με το πούλμαν,μη βαρεθώ ή νιώσω δυσφορία...

Όσον αφορά την ηλικία,είμαι νέος ακόμα,δεν έχω θέμα αντοχών.:):):)

Παρακαλώ, οποιαδήποτε πληροφορία θα μου είναι χρήσιμη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
πανεεεεε:clap::clap::clap::clap:
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Κάμια άλλη άποψη φίλοι; :):):)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
αφου ολοι οι υπολοιποι κοιμουντε εμενα θα ακουσεις
Π Α Ν Ε
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
μαζί σου κι εγω!!!!!!!!!!!! πήγαινε έστω για εμπειρία, να ξέρεις την επόμενη φορά!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τι αλλες επιλογες εχεις; Δηλαδη αν δεν πας αυτην την εκδρομη θα κατσεις σπιτι σου να βαψεις αυγα και να ψησεις τσουρεκια; Αν η απαντηση ειναι ναι τοτε πηγαινε!
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Τι αλλες επιλογες εχεις; Δηλαδη αν δεν πας αυτην την εκδρομη θα κατσεις σπιτι σου να βαψεις αυγα και να ψησεις τσουρεκια; Αν η απαντηση ειναι ναι τοτε πηγαινε!
Έχοντας κάνει ήδη δύο ταξίδια μέσα σε τέσσερις μήνες,το πιο πιθανό είναι ότι θα παραμείνω Ελλάδα και μάλλον,θα πάω σε κάποιον κοντινό προορισμό,αν δεν πάω.
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Δύσκολα θα βρεις κάποιον να σου πει μην πας, η τιμή είναι προσιτή, τα μέρη που θα επισκεφθείς όμορφα...
Αν με ρωτούσες προσωπικά και εφόσον έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις, θα σου έλεγα ότι είναι προτιμότερο τα οδικά ταξίδια να τα κάνεις με δικό σου αυτοκίνητο, το πρόγραμμα του group ειδικά σε οδικά ταξίδια είναι αρκετά περιοριστικό μια και πρέπει να το ακολουθήσεις οπωσδήποτε.
Όσον αφορά τις μέρες η αλήθεια είναι ότι δεν είναι πολλές και θα έχει λίγο τρέξιμο (υποθέτω 7 μέρες καθαρές, ~διανυκτέρευση σε κάθε πόλη) αλλά στα πλεονεκτήματα είναι ότι δε θα έχεις οδήγηση
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.030
Αν βγάλεις τα πλοία οι 9 μέρες γίνονται 7... αν βγάλεις και τις διαδρομές με το πούλμαν μένουν πολύ λίγες ώρες για την κάθε πόλη... Για μένα πολύ κακό για το τίποτα! Εκτός κι αν θες να ξεπατωθείς απλά για να πείς γυρίζοντας ότι πήγες σε 4 χώρες!
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Τελικά έκλεισα θέση κανονικά.Χαλάλι τα πολλά χιλιόμετρα στο πούλμαν - ελπίζω να η ζαλιστώ,καλό οδικό δίκτυο, έχουν.Καλύτερα οι κλεφτές ματιές σε όλα, παρά να προσπαθώ να χωνέψω το αρνί - που δε μ΄'αρέσει κιολας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom