Γενικά Ηνωμένο Βασίλειο Οδικως σε λονδινο η αλλη χωρα

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Βλεπω τον τελευταιο καιρο καποια ταξιδιωτικα πρακτορεια στο ιντερνετ να οργανωνουν με λεωφορεια εκδρομες στο εξωτερικο και αν και δεν ασχοληθηκα πολυ να παρω καποιοτηλ πχ ειπα να ρωτησω εσας.και να μια κουλη ερωτηση οντως πας με λεωφορειο κτελ πχ στο λονδινο αγγλια? Για ιταλια και γαλλια πχ με αμαξι ξερω για παραδειγμα.:)
Επισης να ρωτησω και κατι αλλο συμφερει αν οχι οικονομικα σαν ταξιδι η ειναι ταλαιπωρια σε σχεση με το αεροπλανο? Εχω ακουσει και για την περιπτωση τόυ τρενου αλλα ας μη το μπλεξουμε αρχικα αυτο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.025
Likes
41.012
http://www.musicpaper.gr/editorial/item/3508-λονδίνο-άμστερνταμ-ή-βερολίνο-τι-ήταν-το-magic-bus
έχει πολλά χρόνια που σταμάτησε η γραμμή :confused:
Γιατί θες να πας με λεωφορείο; 3500 χιλιάδες χιλιόμετρα κι άλλα τόσα να γυρίσεις να μην είναι ταλαιπωρία; Κλείσε αεροπορικά με καμια low cost και βγάζεις το ταξίδι και με 100-120 ευρώ πάνω κάτω σε περίοδο χαμηλής ζήτησης.
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Και εγω αυτο διαβαζω για το θεμα της ταλαιπωριας και εκτος απο αυτο καλο ειναι να χεις και μεγαλη παρεα και εγω λεω να παω με τον αντρα μου.!αρα δεν λεει! Εκτος αν θελω να ζησω μια περιπετεια.τελικα αν θελω να παμε καπου δεν το γλυτωνουμε το αεροπορικο ταξιδι!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Και εγω αυτο διαβαζω για το θεμα της ταλαιπωριας και εκτος απο αυτο καλο ειναι να χεις και μεγαλη παρεα και εγω λεω να παω με τον αντρα μου.!αρα δεν λεει! Εκτος αν θελω να ζησω μια περιπετεια.τελικα αν θελω να παμε καπου δεν το γλυτωνουμε το αεροπορικο ταξιδι!
Αφού δεν έχεις μπει σε αεροπλάνο, πως ξέρεις οτι το φοβάσαι ?
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Αφού δεν έχεις μπει σε αεροπλάνο, πως ξέρεις οτι το φοβάσαι ?
Πιστευω οτι θα με πιασει απλα κλειστοφοβια γιατι καμια φορα και ειδικα παλιοτερα παθαινα μινι κ.πανικου.
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Εντωμεταξυ διαβασα καποιο αρθρο οτι ενω αυτο το μαγικο λεωφορειο δεν υπαρχει..με πλοιο λεωφορειο και τρενα και εγω δεν ξερω τι μεσω γαλλιας φτανει λονδινο!βεβαια μετα απο τρεις μερες!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Κτελ για Πατρα,καραβι για Ανκονα,τρενο Για Μιλανο,βραδυνο τρενο για Παρισι,Γιουροσταρ για Λονδινο,2 μερες.Το εχω κανει πολλες φορες.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Πιστευω οτι θα με πιασει απλα κλειστοφοβια γιατι καμια φορα και ειδικα παλιοτερα παθαινα μινι κ.πανικου.
Δοκίμασε σε μια μικρή πτήση, μην είσαι αρνητική πριν το δοκιμάσεις. Το πολύ πολύ να προσπαθήσεις να κοιμηθείς, πολύς κόσμος το κάνει. Πάντως αν πηγαίνεις με όλα τα άλλα μέσα πλην του αεροπλάνου και πολλά μέρη δεν θα μπορείς να δεις και θα ταλαιπωρηθείς αφάνταστα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Γιατί δε το σκέφτεσαι για πιο κοντά; Π.χ μπορείς να πας ιταλία με πλοίο και να κανονίσεις μόνο την επιστροφή με αεροπλάνο.. Γυρω στο δίωρο θαναι και έτσι θα δεις αν είναι για σένα το αεροπλάνο.. Θα συγκρίνεις και την ταλαιπωρία και την επόμενη φορά ούτε που θα το σκεφτείς να πας με άλλο μέσο!
Όταν επιστρέφουμε σπίτι μας νιώθουμε μεγαλύτερη ασφάλεια απότι όταν πηγαίνουμε κάπου που δεν έχουμε ξαναπάει, γιαυτό προτείνω να κανονίσεις την πτήση στην επιστροφή.. Θα ξέρεις πως σε 2 ωρίτσες θασαι σπίτι σου και δε πιστεύω πως θα αγχωθείς.. Όπως σου λέει και ο Νίκος, προσπάθησε να κοιμηθείς αν νιώσεις άβολα, που δε το πιστεύω ότι θα χρειαστεί, αφου θαναι η πρώτη φορά θα θες να κοιτας συνεχεια έξω!
Μια άλλη λύση είναι να πας αεροπορικώς κάπου κοντά, εντός Ελλάδος, μόλις βρεις μια προσφορά, έστω και για ημερήσια, για να σου φύγει ο φόβος.. Και μετά πας και Λονδίνο!
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Είναι κουραστικές οι οδικές εκδρομές, αν και έχουν πολλές στάσεις και διανυκτερεύσεις για ξεκούραση. Είναι όμως και ο μοναδικός τρόπος για να πάρεις μία καλή ιδεά της χώρας , σε σχέση με το να προσγειωθείς με ένα αεροπλάνο στην κατευθείαν πρωτεύουσα. Για παράδειγμα η διαδρομή στα παράλια της Δαλματίας είναι μαγευτική.
 

Potitsa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Είναι κουραστικές οι οδικές εκδρομές, αν και έχουν πολλές στάσεις και διανυκτερεύσεις για ξεκούραση. Είναι όμως και ο μοναδικός τρόπος για να πάρεις μία καλή ιδεά της χώρας , σε σχέση με το να προσγειωθείς με ένα αεροπλάνο στην κατευθείαν πρωτεύουσα. Για παράδειγμα η διαδρομή στα παράλια της Δαλματίας είναι μαγευτική.
Καλως σας βρηκα
 

Myra

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Καλησπέρα!Ερώτηση:Με αμάξι Αθήνα -Αγγλία ποια είναι η πιο οικονομική διαδρομή;Και πόσα χρήματα υπολογίζεται το ταξίδι;;;(βενζίνες,διόδια κλπ)

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.402
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom