Γενικά Οδικό ταξίδι στην Ευρώπη

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Φίλοι μου σκέφτηκα να πάω road trip μέχρι γερμανία και πίσω μέσα αυγούστου. Σκέφτομαι να πάω μέσω Βουλγαρίας, Σερβίας, Ουγγαρίας, Τσεχίας και να καταλήξω Γερμανία. Για την επιστροφή μάλλον θα ακολουθήσω άλλο δρόμο ώστε να μπορέσω να δω κι άλλα μέρη (πχ Κροατία). Ήθελα να ρωτήσω αν μου συστήνετε (λόγω ασφάλειας) να αποφύγω κάποια πόλη ή κάποια χώρα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα? Ευχαριστώ
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
καλησπέρα!
ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό ,οπότε είπα να ρωτήσω τους ειδικούς!!
Ξερει κάποιος να μου πει ποια προϊόντα επιτρέπεται και ποια όχι να μεταφερω με το αυτοκίνητο μου σε ταξίδι στην Ευρώπη?με την προυπόθεση ότι θα διασχίσω χώρες όπως η ΦΥΡΟΜ, η Σερβία κτλ.
(Ηλεκτρονικά, αλκοολ, φάρμακα?)
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
καλα βρε παιδιά ούτε ένας δεν ξέρει να μου πει κάτι?εστω να μου δώσει ένα λινκ?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
τι το έχετε περάσει το φόρουμ; 24ώρη υποστήριξη ταξιδευτών; το ρώτισες χθες το βράδυ και σήμερα είναι Κυριακή, μέρα που οι ποιο πολλοί θεραπεύουν το σύνδρομο της επόμενης μέρας. Υπομονή μερικές φορές
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
συγνώμη συγνώμη!!!δεν το σκέφτηκα καθόλου αλλά σε 2 μέρες φεύγουμε και πρέπει να ξέρω τι μπορώ να πάρω μαζί και τι όχι!!!!
δεν θα ξαναγίνει!!!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Σε δυο μερες φευγεις...τι ανησυχεις απο τωρα;;;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
καλησπέρα!
ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό ,οπότε είπα να ρωτήσω τους ειδικούς!!
Ξερει κάποιος να μου πει ποια προϊόντα επιτρέπεται και ποια όχι να μεταφερω με το αυτοκίνητο μου σε ταξίδι στην Ευρώπη?με την προυπόθεση ότι θα διασχίσω χώρες όπως η ΦΥΡΟΜ, η Σερβία κτλ.
(Ηλεκτρονικά, αλκοολ, φάρμακα?)
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Oτιδηποτε μπορει να φανει χρησιμο σε ενα ταξιδι με βαση την κοινη λογικη. Φανταζομαι πως δεν θα κουβαλας καμια εικοσαρια λαπτοπ.
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
οχι ρε παιδια μη βαράτε!!!!
τα είχαμε όλα κανονισμένα αλλά μας ειπαν πριν λιγες μερες καποιοι γνωστοί να μην πάρουμε καθολου αλκοολ (για δωρο θα το πηγαίναμε) και οτι έχουμε στο πορτ μπαγκαζ να εχει την απόδειξη αγοράς.Και για φαρμακα κανουν έλεγχο...
έτσι διαβασα σε αλλα φόρουμ.Ε τώρα δεν πάω να πάρω γνωμάτευση για το depon!!γι' αυτο είπα να ρωτήσω και εδώ
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
οχι ρε παιδια μη βαράτε!!!!
τα είχαμε όλα κανονισμένα αλλά μας ειπαν πριν λιγες μερες καποιοι γνωστοί να μην πάρουμε καθολου αλκοολ (για δωρο θα το πηγαίναμε) και οτι έχουμε στο πορτ μπαγκαζ να εχει την απόδειξη αγοράς.Και για φαρμακα κανουν έλεγχο...
έτσι διαβασα σε αλλα φόρουμ.Ε τώρα δεν πάω να πάρω γνωμάτευση για το depon!!γι' αυτο είπα να ρωτήσω και εδώ
Αν πατε 4 ατομα με 8 λιτρα αλκοολ κανενα προβλημα.
Με 8 κουτια ντεπον κανενα προβλημα
Για οπλα και ναρκωτικα θα εχετε προβλημα.
Οτιδηποτε αλλο ειναι υπερβολη.
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αν πατε 4 ατομα με 8 λιτρα αλκοολ κανενα προβλημα.
Με 8 κουτια ντεπον κανενα προβλημα
Για οπλα και ναρκωτικα θα εχετε προβλημα.
Οτιδηποτε αλλο ειναι υπερβολη.
thank you thank you
ναι και γω έτσι πιστευα αλλά μπερδεύτηκα με τα τόσα που διαβασα και άκουσα.πάντως τα όπλα θα τα βάλω στην τσάντα της μεγάλης μου κόρης και τα ναρκωτικα στο πορτοφόλι της μικρής ....έτσι να τα μοιράσω;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.730
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom