Οι αληθινές γκέισες

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ουφ! ανησυχησα! Σκεψου να αρχιζε να ζηταει sussi και tempura και ιεροτελεστια τσαγιου!:shock:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Οι Έλληνες άντρες, όχι, αλλά οι Γιαπωνέζοι μάλλον ναι :D
Καλά, το αισθητικό κριτήριο των Γιαπωνέζων δεν είναι και προς μίμηση...Όσο πιο μικρά είναι τα βήματα της γυναίκας, κι όσο πιο συρτά, τόσο πιο σαγηνευτική...γι αυτό τις βλέπεις και περπατάνε με πολύ μα πολύ μικρά και αστεία βηματάκια...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλά, το αισθητικό κριτήριο των Γιαπωνέζων δεν είναι και προς μίμηση...Όσο πιο μικρά είναι τα βήματα της γυναίκας, κι όσο πιο συρτά, τόσο πιο σαγηνευτική...γι αυτό τις βλέπεις και περπατάνε με πολύ μα πολύ μικρά και αστεία βηματάκια...
Σωστά ! Η εντολή ήταν : "Συνέχιζε να περπατάς, κάνοντας μικρά βήματα, ώστε να λικνίζεται το κάτω μέρος του κιμονό σου. Όταν μια γυναίκα περπατά, θα πρέπει να δίνει την εντύπωση ότι γλυστρά πάνω στο δρόμο όπως το κύμα στον αμμόλοφο".

Όσο για την αισθητική -σαγιονάρα, άσπρο καλτσάκι- ενθουσιάστηκα...:bleh:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Όσο για την αισθητική -σαγιονάρα, άσπρο καλτσάκι- ενθουσιάστηκα...:bleh:
Καλά τώρα γιατί κοροιδεύεις τους φίλους μας τους Γιαπωνέζους; Εγώ λέω από φέτος την άνοιξη να λανσάρουμε την καινούρια μόδα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει ο κακός χαμός. Ε, τι λέτε κορίτσια; Είστε σύμφωνες; :lol:
 

Attachments

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αυτά τα παραδοσιακά "παπούτσια" ονομάζονται Geta και απ' ότι φαίνεται φοριούνται πολύ με λευκό καλτσάκι:
 

Attachments

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλά τώρα γιατί κοροιδεύεις τους φίλους μας τους Γιαπωνέζους; Εγώ λέω από φέτος την άνοιξη να λανσάρουμε την καινούρια μόδα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει ο κακός χαμός. Ε, τι λέτε κορίτσια; Είστε σύμφωνες; :lol:
Ναι, ναι, μαζί με το φουστοπαντέλονο, μούρλια θα είναι το σετάκι !:haha: Και μετά θα μας στείλουν...όλες μαζί, στην Ιαπωνία...μόνιμα :bleh::haha:
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλά, το αισθητικό κριτήριο των Γιαπωνέζων δεν είναι και προς μίμηση...Όσο πιο μικρά είναι τα βήματα της γυναίκας, κι όσο πιο συρτά, τόσο πιο σαγηνευτική...γι αυτό τις βλέπεις και περπατάνε με πολύ μα πολύ μικρά και αστεία βηματάκια...
Καλά, εδώ θα έρθω να συμφωνήσω. Δεν ξέρω γιατί τους αρέσουν όλα τα μικρά, είτε είναι πιάτα, ποτήρια, είτε είναι γυναίκες,..

Εγώ πάλι λέω ότι θέλουν δε θέλουν, κάνουν μικρά βήματα γιατί με αυτά τα παπούτσια αν πάνε πιο γρήγορα, θα σωριαστούνε κάτω, γλιστράει η κάλτσα στο λούστρο του 'παπουτσιού', τι να κρατήσει η σαγιονάρα???????
Αχ, Manolo Blanhik πόσο πίσω είσαι!!!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Οι σκληρές δοκιμασίες που περνάει ένα κορίτσι μέχρι να γίνει γκέισα:
(από την ταινία "Αναμνήσεις μιας γκέισας")

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom