Πορτογαλία Οι περιπέτειες του τρίο Αζόρες στην Πορτογαλία.

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Τι έγινε? και ο κουμπάρος αυτή τη φορά λάκισε?
Φοβήθηκε τις ξανθοκοκκινόμαυρες?:haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αγαπητές Τραβελίνα και Υβόννη, δεν σας λυπάμαι καθόλου. Θέλατε και τα πάθατε. Την επόμενη φορά ας διαλέξετε με περισσότερη σύνεση ή έστω κοινή λογική την συνταξιδιώτισά σας.
Ιωάννα, τι έκανες τελικά με το υπέρβαρο στο αεροδρόμιο? (είμαι σίγουρη ότι είχες υπέρβαρο λόγω χαπιών, πιεσόμετρου, καθετήρα κλπ).
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αγαπητές Τραβελίνα και Υβόννη, δεν σας λυπάμαι καθόλου. Θέλατε και τα πάθατε. Την επόμενη φορά ας διαλέξετε με περισσότερη σύνεση ή έστω κοινή λογική την συνταξιδιώτισά σας.
Ιωάννα, τι έκανες τελικά με το υπέρβαρο στο αεροδρόμιο? (είμαι σίγουρη ότι είχες υπέρβαρο λόγω χαπιών, πιεσόμετρου, καθετήρα κλπ).
Δεν είχα πρόβλημα, μαζί μου ταξίδεψε και ο προσωπικός μου γιατρός για να με κουράρει, αυτός κουβαλούσε και όλα μου τα χάπια. Ενίοτε κουβαλούσε και εμένα.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Merci που έχεις έννοια για την έννοια μου:lol:
αλλά την πήρα πρέφα. Κούβα και να μου ξεφύγει δε γίνεται.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα σας μαλώσω. Έντονα. Πήγατε στη Belem, κι αντί να ασχοληθείτε με το πραγματικά νούμερο 1 αξιοθέατο, εσείς ασχολιόσασταν με μοναστήρια και με πύργους...:
Pastιis de Belιm
Φίλε μου θα σε απογοητεύσω: Εμείς τη φάγαμε την ουρά, ψωνίσαμε και 6 κομμάτια (προς 0,90 το ένα) για 2 άτομα. Δυό μπουκιές το καθένα, έτοιμα συσκευασμένα τα είχαν, 3 ζεύγη φάτσα-φάτσα. Πολύ φασαρία για το (σχεδόν) τίποτα. Εντάξει, καλά ήταν (όσο ήταν ζεστά) αλλά επ' ουδενί αντάξια της φήμης τους. Κι αν έβλεπες το τι γινόταν στους χώρους με τα τραπεζάκια, θα ξενέρωνες εντελώς. Τα αποτελέσματα του σωστού (για τους επιχειρηματίες) μάρκετινγκ, δηλαδή...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εμείς πάλι δεν περιμέναμε στην ουρά του συγκεκριμένου μαγαζιού, αλλά φάγαμε πολλά τέτοια σε διάφορες στάσεις μας για καφέ και κολατσιό. Δεν τα θεώρησα τα καλύτερα γλυκά που είχα φάει αλλά έκαναν καλή συντροφιά στον καφέ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εμείς πάλι δεν περιμέναμε στην ουρά του συγκεκριμένου μαγαζιού, αλλά φάγαμε πολλά τέτοια σε διάφορες στάσεις μας για καφέ και κολατσιό. Δεν τα θεώρησα τα καλύτερα γλυκά που είχα φάει αλλά έκαναν καλή συντροφιά στον καφέ.
Σωστή. Έτσι ακριβώς. Αδικαιολόγητη η "υστερία" (για μένα, τουλάχιστον).
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εμείς πάλι τους πετύχαμε στο άνοιγμα και είμασταν ίσως οι πρώτοι που εξυπηρέτησαν. Εγώ δεν τρελλαθηκα ,σαν μπουγατσα ήταν! Ένα εφαγα για να έχω άποψη ,αλλά η chrikky γονατισε μια 6αδα!!!
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Τα καλύτερα τα φάγαμε στη Sintra, σηκώσαμε όλο το μαγαζί, παραγγέλναμε-πληρώναμε-τρώγαμε και πάλι απ' την αρχή, πήραμε και κάτι καφέδες για το ξεκάρφωμα, θα σας τα πει η ιστορατζού στη συνέχεια.

Μα γιατί μιλάμε πάλι για φαί; Ούτε κοιλιόδουλοι να' μασταν...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τα καλύτερα τα φάγαμε στη Sintra, σηκώσαμε όλο το μαγαζί, παραγγέλναμε-πληρώναμε-τρώγαμε και πάλι απ' την αρχή, πήραμε και κάτι καφέδες για το ξεκάρφωμα, θα σας τα πει η ιστορατζού στη συνέχεια.

Μα γιατί μιλάμε πάλι για φαί; Ούτε κοιλιόδουλοι να' μασταν...
Σωστά τα λες, καθότι μετά το mosteiro dos Jeronimos, μπουκιά δεν σου κατεβαίνει, στο ποτό θέλεις να το ρίξεις. Ας μιλήσουμε για μπύρες λοιπόν:bleh:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αααααααα τώρα σας πήρα χαμπάρι!!!!
Ωραίο ταξιδάκι!! Αλλά πιο ωραία ακόμα η κοριτσοπαρέα!!!!
Περιμένω κι άλλες ιστορίες, υπογλυκαιμίες, γαστριμαργικά όργια και μπεκρουλιάσματα! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.784
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom