Οι top 10 κουζίνες με τη μεγαλύτερη ζήτηση διεθνώς!

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
σιγουρα δεν εχω προβλημα να δοκιμασω και ακριδες και σκαθαρια και βατραχια και το ''γκουρμε'' ωμο κιμα με το αυγο της Γαλλιας και μαυρο μαμπα και οτι θες..

ομως αλλο η αντοχη η η περιεργεια η μια ευχαριστη εκπληξη αυτου που τρως και αλλο ενα γευμα που θα πεσεις με τα μουτρα που θα μουγκριζεις απο ευχαριστηση και που ο ουρανισκος σου θα κανει παρτυ.

η Ιταλικη κουζινα ειναι η κορυφαια διεθνη κουζινα.η πιο διαδεδομενη η πιο απλη και συγχρωνος η πιο νοστιμη.και κακα τα ψεματα εχει δωσει μαθηματα σε πολλες αλλες χωρες να προσαρμοσουν την κουζινα τους κανοντας παραλλαγες της Ιταλικης.
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
Η αληθεια ειναι οτι η γαλλικη κουζινα ειναι μια μιξη διαφόρων κουζινων της ευρωπης αλλα ηταν η πρωτοι που μαζεψαν τις συνταγες και τις κατεγραψαν,αρχειοθετησαν,εκτελεσαν και ανεπτυξαν με αποτελεσμα να βαλουν τις βασεις για συγχρονη μαγειρικη.Παντως για μενα ΟΛΕΣ οι μεσογειακες χωρες ειναι στο ΤΟΠ διατροφικα και απο θεμα νοστιμιας και πρωτης υλης!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
η Ιταλικη κουζινα ειναι η κορυφαια διεθνη κουζινα.η πιο διαδεδομενη η πιο απλη και συγχρωνος η πιο νοστιμη.και κακα τα ψεματα εχει δωσει μαθηματα σε πολλες αλλες χωρες να προσαρμοσουν την κουζινα κανοντας παραλλαγες της Ιταλικης.
Να αναμένεις πρόταση γάμου από τον Samion.


Ρε σεις κανείς δεν βρέθηκε να υπερασπιστεί την thai κουζίνα;
Εμένα πάντως είναι πολύ του γούστου μου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Να αναμένεις πρόταση γάμου από τον Samion.


Ρε σεις κανείς δεν βρέθηκε να υπερασπιστεί την thai κουζίνα;
Εμένα πάντως είναι πολύ του γούστου μου.
:Dλες?δεν νομιζω..υπαρχουν αμετρητοι φαν της Ιταλικης κουζινας.

παντως εμενα εκτος της κλασικης Ιταλικης μου αρεσει και οποιαδηποτε κουζινα ειναι πικαντικη και καυτερη οπως Μεξικανικη,Αραβικες κτλ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
giannismits said:
παντως εμενα εκτος της κλασικης Ιταλικης μου αρεσει και οποιαδηποτε κουζινα ειναι πικαντικη και καυτερη οπως...
..οπως της Calabria. .
και μενα. συμφωνω απολυτως..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ελα τωρα αρχισαμε τις φιλοφρονησεις εκατερωθεν:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Η γαλλικη κουζινα παραμενει η επιτομη της κουζινας παγκοσμιως
Ελεος πια με το μακαρονι σε ολες τις παραλλαγες του
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να αναμένεις πρόταση γάμου από τον Samion.


Ρε σεις κανείς δεν βρέθηκε να υπερασπιστεί την thai κουζίνα;
Εμένα πάντως είναι πολύ του γούστου μου.
ρε συ τι τον πέρασες τον Samion .........Βαλιανάτο και θα κάνει πρόταση γάμου ????.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ελεος πια με το μακαρονι σε ολες τις παραλλαγες του
Ε, ξεχνάς και το μοσχαράκι Chianina και την spalla di cinta... Περίπλοκες (τις κάνει πεντάχρονο), πρωτότυπες (ζζζζζ) και μοναδικές συνταγές (γουάου, δεν τα κάνει κανείς άλλος, πώς τα σκέφτηκαν;!) της ιταλικής κουζίνας. Ιδανικές για όποιον θέλει να συνδυάσει "μαμ" και "νάνι" (προσέξτε μην κοιμηθείτε την ώρα που μασάτε), με λίγο "κακά" στο ενδιάμεσο.

Οι ψήφοι μου:
1. Ιαπωνία
2. Βιετνάμ
3. Περού
4. Ταϊλάνδη
5. Τουρκία
6. Ελλάδα
7. Ισπανία
8. Αιθιοπία
9. Κίνα
10. Μαρόκο
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Κοιτα που συμφωνουμε.......... :D:D
Εδω να πω οτι η Αιθιοπικη κουζινα ειναι πολυ παρεξηγημενη και πιστευω οτι της αξιζει μια ευκαιρια απο ολους.
Ψαξτε να βρειτε Αιθιοπικα εστιατορια στην Αθηνα , αλλα και οσοι βρεθειτε στο εξωτερικο (ειδικα στην Ολλανδια) μη παραλειψετε να επισκεφθειτε ενα
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Κοιτα που συμφωνουμε.......... :D:D
Εδω να πω οτι η Αιθιοπικη κουζινα ειναι πολυ παρεξηγημενη και πιστευω οτι της αξιζει μια ευκαιρια απο ολους.
Ψαξτε να βρειτε Αιθιοπικα εστιατορια στην Αθηνα , αλλα και οσοι βρεθειτε στο εξωτερικο (ειδικα στην Ολλανδια) μη παραλειψετε να επισκεφθειτε ενα
Υπήρχε ένα στην Ι.Δροσοπούλου και Κεας γωνία αλλά έπεσαν κάτι πιστολιές και απο τότε γιόκ Αιθιόπιαν στην Κυψέλη :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Υπήρχε ένα στην Ι.Δροσοπούλου και Κεας γωνία αλλά έπεσαν κάτι πιστολιές και απο τότε γιόκ Αιθιόπιαν στην Κυψέλη :D
Γνωριζουμε αγαπητε μου, διοτι ειμεθα πελατες το παλαι ποτε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ΚΑλά εκτός από εκείνο (το Άξουμ πρέπει να λέτε) υπήρχε και το Λαλιμπέλα, ένα σκαλάκι ανώτερο. Έκλεισε κι αυτό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom