Ολλανδία Ολλανδία

giodv

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Γεια σας παιδια,θα παω ολλανδια φορες μεχρι το καλοκαιρι κ θα κατσω αρκετα,θα μένω ροτερνταμ και θα ηθελα να μου πειτε γενικα μερη στην ολλανδια ομορφα ενδιαφερον και αξια να τα επισκευτει κανεις εκτος φυσικα απο το αμστερνταμ που θα παω ετσι και αλλιως! ακομα και νοσιμα φαγητα ή εστιατορια! Φυσικα τωρα που θα παω, θα παω στους κηπους Keukenhof!!! ευχαριστω εκ των προτέρων! :)
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Και γω 4-11 πάω Ρότερνταμ οπότε με ενδιαφέρει :)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Χάγη δεν πολυαξιζει, ειναι σύγχρονη αλλα γκρι πόλη. Το Delft που ειναι κοντά στη Χάγη ειναι ωραία πόλη, εμενα μ άρεσε κι η Ουτρεχτη που είχα παει για φαγητό. Γενικά υπάρχουν πολλές πόλεις σε μικρή ακτίνα όπου μπορείς να φας, να ψωνισεις κλπ και με αρκετή ζωη. Θυμάμαι στο Αρνεμ 11 η ωρα Οκτώβριο όλος ο κόσμος ήταν εξω, δεν έβρισκες τραπέζι να κάτσεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Χάγη δεν πολυαξιζει, ειναι σύγχρονη αλλα γκρι πόλη. Το Delft που ειναι κοντά στη Χάγη ειναι ωραία πόλη, εμενα μ άρεσε κι η Ουτρεχτη που είχα παει για φαγητό. Γενικά υπάρχουν πολλές πόλεις σε μικρή ακτίνα όπου μπορείς να φας, να ψωνισεις κλπ και με αρκετή ζωη. Θυμάμαι στο Αρνεμ 11 η ωρα Οκτώβριο όλος ο κόσμος ήταν εξω, δεν έβρισκες τραπέζι να κάτσεις.
Θα διαφωνήσω για τη Χάγη. Μου άρεσε πολύ, απλά δεν έχει κανάλια. Έχει και ένα πολύ καλό μουσείο (Mauritshuis). Μπορείς να κάνεις και μια βόλτα στην παραλία. Είναι πολύ κοντά στο Delf, σε μια μέρα μπορείς να επισκεφθείς και τις δυο πόλεις.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Γεια σας παιδια,θα παω ολλανδια φορες μεχρι το καλοκαιρι κ θα κατσω αρκετα,θα μένω ροτερνταμ και θα ηθελα να μου πειτε γενικα μερη στην ολλανδια ομορφα ενδιαφερον και αξια να τα επισκευτει κανεις εκτος φυσικα απο το αμστερνταμ που θα παω ετσι και αλλιως! ακομα και νοσιμα φαγητα ή εστιατορια! Φυσικα τωρα που θα παω, θα παω στους κηπους Keukenhof!!! ευχαριστω εκ των προτέρων! :)
Η Ολλανδία είναι μια χώρα με πολύ όμορφα και γραφικά μέρη.Καθότι μικρή έχει το θετικό πως οι αποστάσεις μεταξύ των πόλεων-χωριών είναι μικρές.Συγκεκριμένα από Ρότερνταμ μπορείς να επισκεφτείς Utrecht, Delft, Leiden, Kinderdijk(για να δεις και τους ανεμόμυλους και να περιπλανηθείς είτε με ποδήλατο είτε με τα πόδια.)Όσον αφορά το φαγητό δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα μιας και η χώρα δεν έχει και καμμία ιδιαίτερη κουζίνα.Το μόνο σίγουρο είναι πως θα περάσεις καλά και θα γεμίσεις με εικόνες όπου και να πας την εποχή αυτή στην Ολλανδία!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπέρα! Εγώ πιστεύω ότι η Χάγη σίγουρα αξίζει μία επίσκεψη. Την επισκέφτηκα μόνο για λίγες ώρες το καλοκαίρι και μου άρεσε πολύ. Είναι μια πόλη που συνδυάζει όμορφα το παλιό με το νέο. Έχει δρόμους με μεγάλα εμπορικά κέντρα, αλλά και στενά δρομάκια με μαγαζιά και καφέ, ενώ πολύ όμορφη είναι και η περιοχή γύρω από το Παλάτι. Ακόμα εκεί κοντά υπάρχει και μια πλατεία στην οποία συγκεντρώνονται πολλοί ουρανοξύστες και αξίζει να την επισκεφθεί κανείς. Και φυσικά το Δικαστήριο είναι ένα "must".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom