ΗΠΑ Οργανωση ταξιδιου στη Νεα Υόρκη

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
Καλημέρα σας.θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος χώρος φύλαξης αποσκευών στη νέα Υόρκη κυρίως στο Μανχάταν
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Σχεδιαζω ταξιδι μετα συζυγου στις Η.Π.Α.Καλοκαιρι του 2021 εαν το επιτρεψουν οι συνθηκες.Επιθυμια μας να δουμε την Νεα Υορκη.Δεν ξαναπηγαμε ποτε.Ψαχνω καποιο αξιοπιστο κ οικονομικο πρακτορειο.Ευχαριστω.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλημέρα, προσωπική μου άποψη να πάτε μεμονωμένα. Οι ΗΠΑ, αν και μακριά γεωγραφικά, είναι πολύ εύκολος προορισμός. Κυρίως για τη ΝΥ υπάρχουν πάρα πολλές πληροφορίες στο forum.

Με το πρακτορείο θα πληρώσετε σχεδόν τα διπλάσια από αυτά που θα μπορούσες να έβρισκες και να έκλεινες μόνος σου (αεροπορικά + διαμονή), ενώ θα σε ξεναγούσαν σε 1-2 μέρες στα αξιοθέατα που κανονικά θες τουλάχιστον μια βδομάδα για να τα δεις.

Είχα γυρίσει 5-6 πρακτορεία στην Αθήνα όταν ψάχναμε για Χαβάη το '15. Όλα μας ζητούσαν μόνο για αεροπορικά και διαμονή παραπάνω όσο στοίχισε τελικά ολόκληρο το ταξίδι (με αυτοκίνητο, αξιοθέατα, φαγητό, αγορές). Εγώ πολύ δύσκολα θα ξαναπήγαινα σε πρακτορείο.

Αν παρόλαυτά σκέφτεσαι να δεις πρακτορείο, τουλάχιστον κάνε πρώτα μια έρευνα αγοράς. Για να δεις πάνω κάτω τι παίζει από τιμές, ώστε να αξιολογήσεις την προσφορά που θα σου κάνουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.273
Και εγώ θα συνιστούσα να πάτε χωρίς πρακτορείο.Το επιπλέον κόστος του πρακτορείου μπορείτε να το διαθέσετε στο ταξίδι για άλλα πράγματα.Διαφορετικά κάνε μια έρευνα και διάλεξε 2-3 πρακτορεία.Πόσταρε τα προγράμματα τους και θα σου πούμε πιο εύκολα την γνώμη μας.
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Σχεδιαζω ταξιδι μετα συζυγου στις Η.Π.Α.Καλοκαιρι του 2021 εαν το επιτρεψουν οι συνθηκες.Επιθυμια μας να δουμε την Νεα Υορκη.Δεν ξαναπηγαμε ποτε.Ψαχνω καποιο αξιοπιστο κ οικονομικο πρακτορειο.Ευχαριστω.
Θα παμε λοιπον μεμονωμενα.Αρχες του Ιουνη με ευελικτο εισητηριο.Καποια μηχανη αναζητησης για αεροπορικο κ ξενοδοχειο μαζι;Ευχαριστω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.273
Θα παμε λοιπον μεμονωμενα.Αρχες του Ιουνη με ευελικτο εισητηριο.Καποια μηχανη αναζητησης για αεροπορικο κ ξενοδοχειο μαζι;Ευχαριστω.
skyscanner.Αλλά γιατί πρέπει να τα κλείσεις από την ίδια μηχανή;Χρησιμοποίησε διάφορες για να συγκρίνεις.
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Τα κλείνω πάντα από διαφορετικά και ξεχωριστά.Δεν ξέρω για "πακέτα".
Εκλεισα λοιπον αεροπορικα εισητηρια.Θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο καλο σχετικα οικονομικο ξενοδοχειο.Επισης χρειαζεται βιζα;Ευχαριστω κ παλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.751
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom