Ο Βασίλης και τα ταξιδια του (ο θεος να τα κανει)

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
λοιπον ...καταρχας καλος σας βρεικα ! Ειμαι "φιλος" του "mexican" και αυτος ειναι που μου εδωσε το site αυτο (που με εντιποσιασε) !ριχνωντας μια γρηγορη ματια στο φορουμ προσεξα οτι ολοι γραφετε με ελληνικους χαρακτιρες και οχι greeklish :( ..οποτε και εγω θα καταβαλω αυτη την υπερανθρωπη προσπαθια να γραψω αυθεντικα ελληνικα !
Ειμαι σιγουρος οτι θα δειτε ορθογραφικα που θα σας βγουν τα ματια ...μπορει να σας προκαλεσουν και μονιμη τυφλωση !!!

Τωρα απο οτι καταλαβα πρεπει να περασω στα ταξιδια που εχω κανει :cool:

(παρακαλω μην γελασετε απο την φτωχη εμπειρια μου )

ξεκινοντας απο τα γιαννενα που μενω εχω παει

Σαμο (αρκετες φορες καθοτι εχς σιγγενεις)
θεσσαλονικη
αθηνα ( αναγκαστικα περνουσα για να παρω το καραβι για σαμο)
Ναυπλιο (3μερη)

και το τεραστιο υπερατλαντικο ταξιδι
στην
Ιταλια : ρωμη , βενετια , ανκονα , φλορεντια (6μερη με το σχολειο και εκει )

βεβαια εχω επισκεφτει και πολλα χωρια της ηπειρου σπανιας ομορφιας αλλα δεν θελω να σας κανω να ζειλεψετε!

Μπορει να μην ειμαι τοσο κοσμογυρισμενος αλλα αυτο δεν σιμενει οτι δεν εχς παθος με τα ταξιδια και οτι στο μελλον δεν θα πραγματοποιησω!

εξαλου αποφασισα αφου δεν περασα σε καποια σχολη...να παω φανταρος οσο πιο νωρις γινετε ετσι ως οστε οταν απολυθω να ειμαι ετιμος για καποιο μεγαλο ταξιδι (αφου πρωτα δουλεψω για να βγουν τα εξωδα )

δεν ξερω αμα φενετε καπου στο profile mou αλλα το ταξιδι που επιθυμω ειναι για Η.Π.Α!

Ελπιζω να μην σας κουρασα γιατι κατεβαλα μεγαλη προσπαθια να τα γραψω!:shark:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες φίλε billy.

Φυσικά και δεν μας κούρασες. Μην ανησυχείς για το πλήθος των ταξιδιών σου. Σε διαβεβαιώ ότι εγώ στην ηλικία σου είχα λιγότερα ταξίδια από εσένα. Το θέμα είναι να υπάρχει το μικρόβιο και εσύ το έχεις. Χρόνο έχεις άπειρο μπροστά σου να κάνεις όσα ταξίδια τραβάει η ψυχή σου.

Καλώς ήρθες και πάλι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου Billy, καλώς ήρθες!!

Κατ'αρχήν μπράβο που προσπάθησες να γράψεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish, και ας έχει και ένα-δυο ορθογραφικά, σιγά δε θα πάθουμε τίποτα. Το κείμενο με ελληνικά διαβάζεται πολύ πιο ευχάριστα από ένα κείμενο με greeklish που είναι πολύ κουραστικό.


Αυτό που λέει ο Θάνος είναι το σημαντικό, να έχεις το μικρόβιο. Πήγαινε στρατό (να φας και την κρυάδα :D) και μετά έχεις όλο το χρόνο να κάνεις όσα ταξίδια θέλεις.


Χαίρομαι που βλέπω ότι το ταξίδι που θέλεις να κάνεις είναι στις ΗΠΑ, τώρα έχω να τη λέω στο Θάνο :haha:
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
ευχαριστω πολυ παιδια ! σημερα μετα απο λιγη ωρα αφοτου ειχα γραφτει στο φορουμ ..ετσι οπως σερφαρα :cool: επεσα πανω σε αυτο http://blogs.contra.gr/Blogs/UrbanRat/161333 ! αξιζει να το διαβασετε !

θα μου παρει λιγο χρονο να διαβασω λιγο το φορουμ που φενετε αρκετα ενδιαφερον και με πολλες συμβουλες ...και μετα θα αρχισω να ρωταω και εγω :bleh: !

ps: ο λογος που θελω να παω πιο πολυ αμερικη ειναι γιατι εκτος απο τα απιστευτα μεροι που εχει ειναι και ο τροπος με τον οποιο ειναι χτισμενα εκει τα παντα . θελω να πω οτι ειναι χτισμενα με καποιο σχεδιο ακομα και οι μεγαλες πολης! δεν ειναι πχ οπως η αθηνα που χανει η μανα το παιδι και το παιδι την μανα ! ( βεβαια και εκει το χανει αλλα το βρισκει πιο ευκολα)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ps: ο λογος που θελω να παω πιο πολυ αμερικη ειναι γιατι εκτος απο τα απιστευτα μεροι που εχει ειναι και ο τροπος με τον οποιο ειναι χτισμενα εκει τα παντα . θελω να πω οτι ειναι χτισμενα με καποιο σχεδιο ακομα και οι μεγαλες πολης! δεν ειναι πχ οπως η αθηνα που χανει η μανα το παιδι και το παιδι την μανα ! ( βεβαια και εκει το χανει αλλα το βρισκει πιο ευκολα)
Έεεεετσι. Θάνο ακούς; :D
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Φυσιολογικό είναι. Την προηγούμενη Τετάρτη δεν άρχισε να χτίζεται; :D:bleh::D
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου κι απο μενα Βασιλη, καλως ηρθες και σου ευχομαι να πραγματοποιησεις ολα τα ονειροταξιδα σου.Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες για το hotel σας(ονομα,που βρισκεται,ποσο θα μας στοιχησει)για να δουμε τι θα γινει με την συναντηση.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Να 'σαι καλα Billy γι'αυτο που προτεινεs και διαβασα :

"Θέλει ψυχή όμως- κάποιοι ίσως την ενεργοποιούν• στο πίσω μέρος του εγκεφάλου τους αρπάζει φωτιά. Και παίζουν στα «ζάρια» τα πάντα και ξεκινούν το ταξίδι."

Καποιοι ανθρωποι σε μια προταση περιγραφουν ολα οσα αισθανεσαι..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
A! και καλωσ ηρθεs , εχειs καιρο να πραγματοποιησειs τα ονειρα σου , εξαλλου το πιο ομορφο ταξιδι ειναι η ζωη και την εχειs μπροστα σου!;)

Kαι επειδη την εχετε πεσει στο φιλο Θανο , η Αμερικη εχει παντελη ελλειψη ιστοριαs , κουλτουραs και μνημειων..αλοιμονο αν δεν εχτιζαν κατι εντυπωσιακο οπωs πολειs.Tι στο καλο ουτε 6 γενιεs δεν εχουν περασει απο το εδαφοs τηs..και το αγαλμα τηs ελευθεριαs αλλοι τηs το εφιαξαν , ονοματα δε λεμε.

Αυτα που εντυπωσιαζουν στην απεναντι ηπειρο απο ιστορικη αποψη , κουλτουρα , μνημεια ανηκουν ολα στο Μεξικο :clap:-λατινικη αμερικη - ετσι για να μην ξεχνιομαστε παιδια. Θανο υπερασπισου με!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Μη σε νοιάζει, αν τολμήσει κανείς να σου πει κάτι, θα έχει να κάνει μαζί μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.603
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom