Ο Παγκόσμιος Χάρτης του TravelStories.gr!

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το TravelStories.gr από σήμερα φιλοξενε μια εφαρμογή βασισμένη στο γνωστό Google Maps. Τη βρίσκετε από το κουμπάκι "Χάρτες" επάνω στο μενού.

Πρόκειται για έναν παγκόσμιο χάρτη, ο οποίος αποτελεί ταυτόχρονα και ένα ευρετήριο-κατάλογο του TravelStories.gr. Οι χρήστες επιλέγοντας μια ήπειρο, εμφανίζονται στο χάρτη "πινέζες" στις χώρες που το site έχει περιεχόμενο (φωτογραφίες, άρθρα, κλπ). Ταυτόχρονα εμφανίζεται και μια λίστα των ίδιων τοποθεσιών στη δεξιά μεριά του χάρτη, για ευκολότερη επιλογή. Μόλις ο χρήστης επιλέξει μία τοποθεσία, είτε μέσα από το χάρτη είτε από αυτή τη λίστα, εμφανίζεται ένα πλαίσιο με μια περίληψη που αφορά τη συγκεκριμένη τοποθεσία, καθώς και τα links που στέλνουν τον επισκέπτη στα αντίστοιχα σημεία του TravelStories.gr όπου υπάρχουν άρθρα ή φωτογραφίες για το μέρος αυτό.


Ελπίζω να φανεί όχι μόνο καινοτομικό και όμορφο για το site (καλό είναι και αυτό), αλλά και χρήσιμο στους επισκέπτες και τις ταξιδιωτικές τους αναζητήσεις!!!

Enjoy! :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολυ καλο!
Σιγουρα ειναι πολυ χρησιμο και ευκολο!Ευχομαι να γεμισει "πινεζεs".
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Και επειδή θέλω να βάλω πολλές πινέζες, πρέπει να αυξήσω τη συχνότητα των ταξιδιών μου :) :) :) .
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αντε , αντε μην καθομαστε!
Μολιs προστεθηκε μια πινεζα στην Ταυλανδη και βαζω φωτογραφιεs απο το ταξιδι μου εκει :D !

Να δουμε θα πανε ολα καλα να την κανω ξανα σε κανενα εξαμηνο!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Αντε , αντε μην καθομαστε!
Μολιs προστεθηκε μια πινεζα στην Ταυλανδη και βαζω φωτογραφιεs απο το ταξιδι μου εκει :D !

Να δουμε θα πανε ολα καλα να την κανω ξανα σε κανενα εξαμηνο!
Μας τα φυλάς για εκπλήξεις ε;

Τι άλλο να περιμένουμε;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Με την Ταυλανδη κλεινει ο κυκλοs των ταξιδιων μου:( . Δεν εχω παει αλλου :( :( , αυτα ειναι ολα μεχρι στιγμηs.
Τωρα για το επομενο ταξιδι εγω θελω Φιλιππινεs , ενα island-hopping σε 4-5 νησια:p αλλα ο Mr. go2dbeach δε συμφωνει :mad: .Προτιμαει Μαλαισια..
Δεν ειναι κι ασχημα:rolleyes: .
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
:idea: Γιατί όχι 10 μέρες στις Φιλιππίνες και 10 μέρες στη Μαλαισία; Έτσι και ο κος και η κα go2dbeadch θα είναι ευχαριστημένοι :) .
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αντε , αντε μην καθομαστε!
Μολιs προστεθηκε μια πινεζα στην Ταυλανδη και βαζω φωτογραφιεs απο το ταξιδι μου εκει :D !
Έτσι μπράβο, γιααα στρώστους στη δουλειά γιατί πολύ βαρεμάρα βλέπω από τα μέλη και δεν επιτρέπεται! Ο επίδοξος νέος πρόεδρος πρέπει να τους τρέξει!! :D


Με την Ταυλανδη κλεινει ο κυκλοs των ταξιδιων μου:( . Δεν εχω παει αλλου :( :( , αυτα ειναι ολα μεχρι στιγμηs.
Τωρα για το επομενο ταξιδι εγω θελω Φιλιππινεs , ενα island-hopping σε 4-5 νησια:p αλλα ο Mr. go2dbeach δε συμφωνει :mad: .Προτιμαει Μαλαισια..
Δεν ειναι κι ασχημα:rolleyes: .
Μαλαισία Μαλαισία!!! Έχει και τη Σιγκαπούρη δίπλα!! :)

Μπορείς βεβαίως να περιμένεις το Σεπτέμβρη που θα επιστρέψω από εκεί να σου πω εντυπώσεις - βέβαια εγώ κυρίως Σιγκαπούρη θα μείνω, αλλά θα κάνω και καμιά βόλτα προς Κουάλα Λουμπούρ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εχω μονο 15 μερεs και θα επιλεξω 1 μεροs.Μαλλον για Μαλαισια μαs βλεπω..
Defkalion ,:idea: εαν θελειs για κανενα τριημερο ενα φοβερο εξωτικο νησακι κοντα στη Σιγκαπουρη , εκτοs απο το Σεντοζα που ηδη ξερειs κοιτα το Τιομαν. Ανηκει στη Μαλαισια και πηγαινει φερρυ απο Σιγκαπουρη.Καμια σχεση με το πολυβουο Σεντοζα , μιλαμε για παραδεισο!!
Για κοιτα το!Ειναι ευκολοτατο να παs απο Σιγκαπουρη:razz: .
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κουλ!! Θα το ελέγξω!! Έτσι όπως τα βλέπω, τελικά οι 20 μέρες δε θα μου φτάσουν εκεί!!
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Good Job Defkalion...;)

Υ Γ Δεν νομίζω να σε τρέχουν στον ΣΤΡΑΤΟ θα τους πάρει και θα τους σηκώσει πες τους....
με ένα τηλ. μπορώ να σε απολύσω από τώρα...:cool:
Είσα μόλις 2.500 euros μακριά από την πολιτική σου ζωή..!!
λολ τόσα μου χρειάζονται...:oops:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.082
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom