Τσεχική Δημοκρατία Ο προορισμός βρέθηκε: Πράγα οδικώς (μέσω Βενετίας)

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Τελικά το ταξίδι αποφασίστηκε! Θα πάμε Πράγα οδικώς. Θα περάσουμε από Ηγουμενίτσα στη Βενετία, ίσως 1η διανυκτέρευση στο Ίνσμπρουκ, που είναι στη μέση της διαδρομής Βενετία-Πράγα, 5-6 διανυκτερεύσεις Πράγα και 1-2 Βενετία (ίσως στην επιστροφή διανυκτερεύσουμε πάλι κάπου ενδιάμεσα, οπότε θα αφαιρεθεί μία νύχτα από Πράγα ή Βενετία). Ημερομηνίες 28/12-6/01.
Υπάρχουν κάποιες αντιπροτάσεις για τις ενδιάμεσες διανυκτερεύσεις και γενικά πόσο να μείνουμε στο κάθε μέρος;
Προτάσεις για ξενοδοχεία (οικονομικά στην παλιά πόλη για Πράγα, Βενετία);
Ο καιρός μπορεί να μας δημιουργήσει πρόβλημα στην οδήγηση;
Ευχαριστώ!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ωραιο ταξιδακι χαρη..μαρεσει σε γενικες γραμμες!!

και βεβαια moov&...iGO8(κολλλημενε:bleh:) με NAVTEQ Q1 2009και αν βολτα γερμανια Q2 (και ας εχουν βγει αλλων πιο φρεσκες εκδοσεις;)).

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Να μείνουμε εκεί; Πόσες μέρες; Ή να το δούμε μόνο;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Να μείνουμε εκεί; Πόσες μέρες; Ή να το δούμε μόνο;
το τι θα σου πω δεν είναι safe. από περιγραφές και φώτο ξέρω ότι η πόλη τα σπάει! σίγουρα να περάσεις, δες το και αν από την 3-4 μέρα αποφανθείς ότι η 5 μέρα στην Πράγα είναι πολύ, αφιέρωσε την στο cesky.
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Ευχαριστώ, δεν ξέρω αν θα έχω όμως την ευελιξία για τέτοιες αλλαγες, αφού θα κλείσω και μάλλον θα προπληρώσω τα ξενοδοχεία από τώρα.
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Το καλοκαίρι που περάσαμε από Βενετία μείναμε 2 βράδια σε ξενοδοχείο στο Mestre-Hotel Delfino-όπου δίναμε 80 για το τρίκλινο.Ήταν πολύ καλό και με στάση λεωφορείου ακριβώς απέναντι.
Για Τσεχία έχουν περάσει χρόνια και δεν θυμάμαι τίποτα-το νιώθω το Αλτσχάιμερ έρχεται
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
χαρη, στη βενετια αν μπορεις να μεινεις μεσα στη πολη,οχι στο mestre,χανει πολυ....

εννοειται NAVTEQ...λεπτομερειες στο pm.
Καλησπέρα φίλε μου καιρο εχω να σε δω στην παρέα:clap::clap: Επειδή Βενετία είναι και το δικό μου επόμενο ταξίδι μήπως ειναι λίγο μπέρδεμα αν εχεις αυτοκίνητο να μείνεις μέσα στη Βενετία;;Εννοείτε πως οταν ερθει η ώρα του ταξιδιού μου (αχ αργεί ακόμα )θα ζητήσω την βοήθεια σου για τα γνωστά Εχουμε αφήσει στη μέση κάτι χειρουργεία ...:roll:
Μήπως επειδή εχω καιρό να σου στείλω φιλιά;;;:kiss:
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Οχι βρε παιδια μην το κανετε αυτο το λαθος! Πατε για πρωτη φορα Βενετια και θα μεινετε εκτος επειδη εχετε αυτοκινητο?
Εχετε χασει ολη τη μαγεια! Θα ειναι σαν να κανετε ημερησιες, δεν θα τη ζησετε την πολη, ειδικα το βραδυ που ειναι επισης υπεροχη! Αλλα και πρακτικα θα δυσκολευτειτε περισσοτερο αφου θα χασετε πολυ και πολυτιμο χρονο στις μετακινησεις από το Μεστρε ως το κεντρο, δεν θα εχετε που να αφησετε τα ψωνια σας κλπ. Σκεφτειτε το καλυτερα..
Παρκινγκ υπαρχουν πολλα, και διπλα στην αφετηρια του βαπορετο και παραεξω (και στο Μεστρε για πιο οικονομικα)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.987
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom