Πάθος για Ταξίδια.

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
Γεια σας σε όλους, είμαι και εγώ λάτρης των ταξιδιών, ειδικά τα τελευταία χρόνια προτιμώ τα εκτός Ελλάδας και εκτός Ευρώπης. Το επόμενο ταξίδι που έχω ήδη προγραμματίσει είναι για Βραζιλία 7 μέρες στο Rio de Janeiro.ευχαριστώ.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Καλώς ήρθες. Βραζιλία θα πάς για Πρωτοχρονιά ή για καρναβάλι ;
 

Ninita

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΛΑΤΙΝΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Αχ,πόσο σε ζηλεύω που θα πας βραζιλία! Καλώς ήρθες στο φορουμ!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome2: Playergeo
Φοβερο το ταξιδι που ετοιμαζεις , αλλα και αυτα που εχεις κανει μια χαρα τα βλεπω..Κουβα και Πουερτο ρικο..χμ..διακρινω μια κλιση προς τα ισπανοφωνα κρατη ή ειναι τυχαιο?
Πες μας δυο λογια για τα δυο νησια της καραιβικης που επισκεφτηκες αν θελεις :)
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
καλως ηρθες! λοιπον ημουν Βραζιλια τον Αυγουστο οποτε αν χρειαστεις κατι.. μου λες.. καλα ταξιδια!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλωσήρθες!

Σε ζηλεύω...γιατί θέλω να ξαναπάω στο Ρίοοοοο!!! :)
 

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
:welcome2: Playergeo
Φοβερο το ταξιδι που ετοιμαζεις , αλλα και αυτα που εχεις κανει μια χαρα τα βλεπω..Κουβα και Πουερτο ρικο..χμ..διακρινω μια κλιση προς τα ισπανοφωνα κρατη ή ειναι τυχαιο?
Πες μας δυο λογια για τα δυο νησια της καραιβικης που επισκεφτηκες αν θελεις :)
Ναι είναι αλήθεια οτι πλέον προτιμώ της ισπανόφωνες χώρες της κεντρικής και νότιας Αμερικής φίλε μου go2dbeach. Μου αρέσει πολύ οι μουσική τους ο ερωτισμός στην ομιλία τους η χαλαρώτικα που εκπνέουν στην καθημερινότητα τους τα χαρούμενα προσωπά τους, και γενικά μου αρέσει οι κουλτούρα τους, νιώθω άνετα μαζί τους δηλαδή, με αποδέχονται σαν έναν απλό επισκέπτη και όχι σαν έναν χαζοτουρίστα όπως διέκρινα αυτή την συμπεριφορά στην ινδονήσια, εκεί διέκρινα κάποια υποκρισία πίσω από τα χαμογελά τους, πράγμα που δεν υφίσταται στης χώρες της λατινικής Αμερικής που έχω επισκεφτεί μέχρι τώρα. Τώρα για την Κούβα τι να πρώτο πει κάποιος, ένα νησί μοναδικό και με ανθρώπους χαρούμενους και ανοιχτούς το να σε δεχτούνε στην ζωή τους, σα να σε ξερουνέ χρόνια, και με μια μουσική ιστορία που όχι μόνο άφησε και αφήνει το στίγμα της αλλά μας γνώρισε τόσο διαφορετικούς ήχους. Για να γνωρίσει .κάποιος την Κούβα κατά την δική μου άποψη πρέπει να βγει εκτός από τα τουριστικά στάνταρ, δηλαδή να βγει στην περιφέρεια στα χωριά της, το να νοικιάσεις ένα αμάξι είναι ότι καλύτερο για να βγεις εκτός. Δεν είναι του στυλ μου το varadero το οποίο είναι απόλυτα τουριστικό. Είχα την τύχη να γνωρίσω ανθρώπους να μπω και να μείνω στα σπίτια τους, και να δω ποσό αξιοπρεπείς ανθρώποι είναι. Τώρα για το Puerto ricoείχα μείνει μια μέρα στο sanJuanξεκινώντας κρουαζιέρα στην καραϊβική. απίστευτο ταξίδι και το προτείνω, κάθε μέρα ένα διαφορετικό λιμάνι που νιώθεις, και είναι, σαν να αλλάζεις χώρα, και με της ανέσεις των πολυτελών πλοίων, που εγώ προσωπικά ήμουν αντίθετος με της κρουαζιέρες αλλά άλλαξα άποψη ζώντας αυτή την κρουαζιέρα. Vamos a las Latinas pais amigos.:D
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειμαι η go2dbeach :)
Πολυ χαιρομαι που εγινες μελος στους Λατινολατρες , ηταν αναμενομενο βεβαια μετα απο οσα διαβασα. Εχεις δικιο για την κουλτουρα , τη μουσικη , τη φιλικοτητα του κοσμου ,τον τροπο που βλεπουν και ζουν τη ζωη. Το να νοικιασεις αυτοκινητο και να βγεις παραεξω ειναι οτι καλυτερο σε καθε μερος , οχι μονο στην Κουβα , ειναι κατι που τα εχω κανει σε ολα τα μερη που εχω παει.
Αλλα αυτο με την κρουαζιερα στην καραιβικη δε θα περασει ετσι..πες λιγα λογια παραπανω πληζ..πως την εκλεισες , ποσο στοιχισε αν θυμασαι , σε ποια νησια πιασατε λιμανι. Ποσο ευκολο ηταν να προλαβεις να δεις καποια πραγματα σε καθε νησι που μενατε μονο λιγες ωρες. Ποιο νησι ηταν το καλυτερο..
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
ναι και εγω χρειαζομαι περισσοτερες πληροφοριες για την κρουαζιερα καθοτι τις λατρευω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom