Ντουμπάι Πάμε Ντουμπάι!

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
χαχα !!! οχι παιδια έτυχε να το κανονιζει μια πολυ φίλη μου , η δευτερη ηδη είναι εκει κ θα μας φιλοξενησει και απλα εμεινα εγω να το σκευτομαι..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
χαχα !!! οχι παιδια έτυχε να το κανονιζει μια πολυ φίλη μου , η δευτερη ηδη είναι εκει κ θα μας φιλοξενησει και απλα εμεινα εγω να το σκευτομαι..
Αντί να το σκέφτεσαι, καλύτερα διάβασε αυτήν την ιστορία με πρόσφατη ανταπόκριση για να παίρνεις ιδέες:

http://www.travelstories.gr/community/threads/Εξωτική-Κεϋλάνη-και-χλιδάτα-Εμιράτα.51066/
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άμα έχεις παρέα, σε φιλοξενήσουν κιόλας (οπότε κάτι παραπάνω θα δεις από το μέσο επισκέπτη, κι εγώ καλεσμένος πήγα), καλά θα περάσεις. Το αν "λέει" ως προορισμός εξαρτάται από τα γούστα σου. Αλλά αν τα χρήματα που θα δαπανήσεις2 τα στερηθείς από κάποιο προορισμό που σου ¨λέει¨περισσότερο, τότε να το σκεφτείς.
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Αν πας δεν θα το μετανιωσεις!!!Ειναι παρα πολυ ασφαλες...εξαλου ειναι απο τα ελαχιστα κρατη που εχουν 0% εγκληματικοτητα!!!
 

perasayperoxa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδια
όντως 0% εγκληματικοτητα ;;;;προτείνετε μου τι δεν πρεπει να χασω στο Dubai
Γεια σας και από μένα

Επισκέφτηκα τον Dubai πριν από 2 μήνες για 2η φορά.
Αν κυκλοφορήσεις με μετρό στην πόλη (είναι λίγο ακριβό αλλά αξίζει), να ξέρεις ότι δεν υπάρχει οδηγός! Είναι όλα αυτόματα. Επίσης είναι υπέργειο και αυτό σου δίνει τη δυνατότητα καθώς πηγαίνεις στον προορισμό σου να θαυμάζεις και την πόλη. Είναι πεντακάθαρα, υπάρχει παντού κλιματισμός και κάθε σταθμός έχει διαφορετικό θέμα.
Θα σου πρότεινα να αποφύγεις το ταξί γιατί έχει πολύ κίνηση

Σου προτείνω να επισκεφτείς το Μπουρτζ Χαλίφα (είναι αυτό που φαίνεται στη φώτο) το οποίο είναι πολύ εντυπωσιακό και πολύ ωραία φωτισμένο το βράδυ. Βρίσκεται στο κέντρο της πόλης δίπλα στο Dubai Mall όπου χρειάζεται τουλάχιστον 5 ώρες να το γυρίσεις όλο. Εκεί θα θαυμάσεις και το μεγάλο ενυδρείο που είναι μέσα στο mall. (απέναντι από το ενυδρείο είναι το cheesecake factory. Προτείνω να δοκιμάσεις αυτό με το φυστικοβούτυρο). Επίσης εκεί θα δεις και το μουσικό συντριβάνι. Μετά τις 6 το απόγευμα (νομίζω) , ανα μισή ώρα βάζουν μουσική για 3-4 λεπτά και το συντριβάνι ...ακολουθεί το ρυθμό της μουσικής.

Επίσης να επισκεφτείς το mall of emirates. Τα πιο ακριβά μαγαζιά βρίσκονται εκεί. Θαύμασε τις υπέροχες βιτρίνες και τη χλίδα του χώρου .
Επίσης να πας στο battuta mall. Η Κίνα, η Τυνησία, η Ινδία, η Περσία, η Αίγυπτος και η Ανδαλουσία σε περιμένουν να τις γνωρίσεις.

Αξίζει να πάς και στην αγορά του χρυσού και των μπαχαρικών (είναι δίπλα η μία στην άλλη)

Όλοι μιλάνε αγγλικά άρα δεν θα δυσκολευτείς να συνεννοηθείς. Όσο για φαγητό ...μέσα στα mall θα βρεις εστιατόρια από όλο τον κόσμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom