Ταϊλάνδη Πάμε Ταυλανδη!

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
εξ αρχης να γραφεις ελληνικα , ειναι κανονας του φορουμ .
να πας ταυλανδη και θα περασεις καλα , θελεις γυρω στα 1000-1200 ευρω για αεροπορικα και ξενοδοχειο . 3-5 ευρω εχει η μπυρα στα κλαμπ ,6-7 το τοπικο φαγητο ( 2 πιατα & μπυρα ) 10-30 ευρω η νυχτερινη σου χαλαρωση , κανε σουμα και δες ποσα θα φας .
με το καλο να πας και θα περασεις 100% υπεροχα ! :lol:
και εγω εχω παει 2-3 φορές Ταιλανδη και οντως τα ποσά ειναι αυτα που λες , δεν καταλαβαινω όμως εκείνο το "10-30 ευρω για την νυχτερινή χαλαρωση " ,
εκανα σφάλμα που δεν έψαξα αυτή τη νυχτερινή χαλαρωση ; :roll:
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
και εγω εχω παει 2-3 φορές Ταιλανδη και οντως τα ποσά ειναι αυτα που λες , δεν καταλαβαινω όμως εκείνο το "10-30 ευρω για την νυχτερινή χαλαρωση " ,
εκανα σφάλμα που δεν έψαξα αυτή τη νυχτερινή χαλαρωση ; :roll:
αχαχαχαχα κικη ασε το φαγομα και εσυ , αρκετη μπουγατσα φαγαμε τις τελευταιες μερες στο social , αφου εχει παει ταυλανδη ξερεις οτι ειναι ποιο αρσενικος προορισμος οσον αφορα πουκετ και παταγια , σαμουι ειναι για honey moon και τιποτε αλλο. :) ανερχομενος προορισμος βιεντναμ :) ειμαι διακριτικος για να μην με μπαναρουνε ;)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
κοιτα john pro ας παραμείνομε στις ομορφιές καθε χώρας αφήνοντας κατα μέρος υπαινιγμούς που ποσώς ενδιαφέρουν αυτο το φόρουμ.
καθε χώρα έχει τις ιδιαιτερότητες της αλλα δεν ειναι ανάγκη να εμμένομε σε αυτες σαν κατι βλαχοτουρίστες που δεν μπορούν να δουν τίποτα αλλο παραπέρα!!
αγαπώ θερμα την ταυλάνδη όπως και το βιετνάμ και έχω ταξιδεψει για πολύ χρόνο βλέποντας αυτα που θέλω εγώ και οχι οπως τα βλέπουν μεμονωμένα καποιοι άλλοι ώστε να βγάζουν τους προορισμούς αυτούς "χαρακτηρισμένους"
ολοι καταλαβαίνομε τι λέμε!!
Δεν φταίει κανείς άν ο κάθε ταξιδευτής κανει λάθος επιλογή στα σημεία μιας χώρας και μετα κοπανάει τα ίδια και τα ίδια έως να αμαυρώσει την πραγματική εικονα της !!
ας προσέχουν που πανε και πως περνανε τις νύχτες τους...
για αυτους που επιλέγουν τους προορισμούς που ανέφερες προηγουμένως ειδικα την πατάγια τους αποδίδω επιεικώς τον χαρακτηρισμό του βλαχομπαστακοτουρίστα..
το πούκετ έχει και τις ομορφιές του για λίγο ακόμα!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.344
κοιτα john pro ας παραμείνομε στις ομορφιές καθε χώρας αφήνοντας κατα μέρος υπαινιγμούς που ποσώς ενδιαφέρουν αυτο το φόρουμ.
καθε χώρα έχει τις ιδιαιτερότητες της αλλα δεν ειναι ανάγκη να εμμένομε σε αυτες σαν κατι βλαχοτουρίστες που δεν μπορούν να δουν τίποτα αλλο παραπέρα!!
αγαπώ θερμα την ταυλάνδη όπως και το βιετνάμ και έχω ταξιδεψει για πολύ χρόνο βλέποντας αυτα που θέλω εγώ και οχι οπως τα βλέπουν μεμονωμένα καποιοι άλλοι ώστε να βγάζουν τους προορισμούς αυτούς "χαρακτηρισμένους"
ολοι καταλαβαίνομε τι λέμε!!
Δεν φταίει κανείς άν ο κάθε ταξιδευτής κανει λάθος επιλογή στα σημεία μιας χώρας και μετα κοπανάει τα ίδια και τα ίδια έως να αμαυρώσει την πραγματική εικονα της !!
ας προσέχουν που πανε και πως περνανε τις νύχτες τους...
για αυτους που επιλέγουν τους προορισμούς που ανέφερες προηγουμένως ειδικα την πατάγια τους αποδίδω επιεικώς τον χαρακτηρισμό του βλαχομπαστακοτουρίστα..
το πούκετ έχει και τις ομορφιές του για λίγο ακόμα!
Εύγε Ρένα....ακριβώς έτσι είναι, τα είπες όλα. Δε μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο.
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Μια φανταστική σελίδα που ανακάλυψα με καταπληκτικές φωτογραφίες από την Ταϊλάνδη:

Panorama of Thailand

Αλλά ήθελα και να ρωτήσω:
έχει πάει κανείς στο Phuket FantaSea ? στο Πουκέτ!
Περί τίνος πρόκειται ?
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Θα ήθελα τη γνώμη των ειδικών σε αυτά τα μέρη. Σκεφτόμαστε για ταξιδάκι Πουκέτ η Κράμπι ??? Έχω ακούσει και για τις δύο περιοχές τα καλύτερα ...Περιμένω απόψεις..Ποιο σας άρεσε περισσότερο και ποιο είναι λιγότερο αλλοτριωμένο από τους τουρίστες???
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.015
Διάβασε τις ιστορίες που έχουν γραφεί καθώς και τα άπειρα threads και σίγουρα θα αποφασίσεις εύκολα μόνος σου!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
:clap: οι περιγραφές σου ξεσηκώνουν κόσμο!!! στα νησάκια κο νανγιουαν πας από κο ταο??
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:clap: οι περιγραφές σου ξεσηκώνουν κόσμο!!! στα νησάκια κο νανγιουαν πας από κο ταο??
Απο Ko Tao ειναι μολις 10-15 λεπτα. Πριν ενα μηνα πηγα ξανα εκδρομη απο το Ko Phangan και επισης πας απο Κο Σαμουι. Αλλα ναι , το πιο κοντινο σημειο ειναι απο Ταο.
Δεκα χρονια μετα , τα νησακια παραμενουν πανεμορφα , απλα τα μοιραζεσαι με περισσοτερο κοσμο τωρα πια.
 

kerasaki

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
ταξίδι στην Ταυλάνδη αυτόν τον μήνα .....

Γειά σας παιδιά,
ήρθα να πάρω τα φώτα από τους έμπειρους ταξιδιώτες. Σκεφτόμαστε να φύγουμε 21-23 Δεκεμβρίου από Ελλάδα και να γυρίσουμε κατά τις 15 Ιανουαρίου. Επειδή ο καιρός είναι περίεργος αυτήν την εποχή εκεί, τι λέτε για τους παρακάτω προορισμούς?

Πουκέτ, Σαμούι, Λανγκάουϊ (μαλαισία) ...... (βέβαια και ότι άλλο προορισμό έχετε να μου προτείνετε) θέλουμε ζέστη , μπάνια στην θάλασσα και λιγότερη βροχή.

περιμένω νέα σας σύντομα για να προλάβω να ετοιμαστώ !!!!

ευχαριστώ. :clap::clap::clap:
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
:surf2:
Γειά σας παιδιά,
ήρθα να πάρω τα φώτα από τους έμπειρους ταξιδιώτες. Σκεφτόμαστε να φύγουμε 21-23 Δεκεμβρίου από Ελλάδα και να γυρίσουμε κατά τις 15 Ιανουαρίου. Επειδή ο καιρός είναι περίεργος αυτήν την εποχή εκεί, τι λέτε για τους παρακάτω προορισμούς?

Πουκέτ, Σαμούι, Λανγκάουϊ (μαλαισία) ...... (βέβαια και ότι άλλο προορισμό έχετε να μου προτείνετε) θέλουμε ζέστη , μπάνια στην θάλασσα και λιγότερη βροχή.

περιμένω νέα σας σύντομα για να προλάβω να ετοιμαστώ !!!!

ευχαριστώ. :clap::clap::clap:
Ο καιρός αυτή την εποχή εκεί είναι ο καλύτερος! Ετοιμάσου ! :surf2:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.783
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom