Πάτμος Πάτμος

Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Μου είπαν πως είναι καλή ιδέα να κάνουμε εκδρομή από Πάτμο για Αρκιους και Λειψους! Κοιτάζοντας τα δρομολόγια τώρα για ημερήσια εκδρομή δεν εξυπηρετεί κάτι γιατί το καράβι φτάνει στις 10.30 το πρωί και μετά φεύγει πίσω στην Πάτμο στις 12!!!!
Γνωρίζει κανείς αν υπαρχει πιθανότητα να έχει καραβάκια που κάνουν ημερήσιες εκδρομές εκεί; Η Απλά ναυαγησε η ιδέα του να πάμε και σε αυτά τα νησάκια;

Καθολου δεν ναυαγησε η ιδεα και στο υπερπροτεινω να κανεις ημερησια οργανωμενη εκδρομη με τον Ιακωβο που βρισκεται στο λιμανι της Σκαλας .Εγω ειχα κανει την εκδρομη Αρκιοι,Ασπρονησι,Τηγανακια μαγικα καταγαλανα νερα επιπεδου Παξων .Σε αφηνει στις καλυτερες παραλιες που δεν παει προφανως αυτοκινητο παρα μονο καραβακι ,σκαφακι και σε αφηνει και στο λιμανι των Αρκιων για φαγητο (οπου εχει εξαιρετικο ψαρι σε πολυ χαμηλες τιμες).Να το κανεις απο μονος με πλοιο της γραμμης απο Πατμο και δεν βολευει και θα ταλαιπωρηθεις και δεν θα δεις και τιποτα.Εχει οργανωμενη και για Λειψους ρωτα και αυτο αν θες ,εγω ειχα κανει την εκδρομη των Αρκιων και περασα φανταστικα
 
Last edited:

voyageur

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας, θα ήθελα πληροφορίες αν ενδείκνυται η Πατμος για κοριτσοπαρέα ή είναι περισσότερο για οικογένειες??
Κάθε πληροφορία χρήσιμη :)
 
Last edited:

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Η Πάτμος κυρίως είναι για θρησκευτικό τουρισμό και οικογενειακές διακοπές , δεν ενδείκνυται για κοριτσοπαρέα με τίποτα ... Προτιμήστε νησιά όπως Κως , Ρόδος και Σύμη , αν σκέφτεστε τα Δωδεκάνησα ...
 

voyageur

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Η Πάτμος κυρίως είναι για θρησκευτικό τουρισμό και οικογενειακές διακοπές , δεν ενδείκνυται για κοριτσοπαρέα με τίποτα ... Προτιμήστε νησιά όπως Κως , Ρόδος και Σύμη , αν σκέφτεστε τα Δωδεκάνησα ...
Μου έχουν πει οτι τον τελευταίο καιρό, όπως και στην Τήνο, έχει εκλείψει λίγο το στοιχείο του θρησκευτικού τουρισμού και πηγαίνει και πιο νέος κόσμος γι' αυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει επισκεφτεί το νησί τώρα στα κοντά! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Δεν θα χρειαστεί να το επισκεφτώ πάλι , η Τήνος είναι πιο in νησί που μαζεύει και νεαρόκοσμο ... Η Πάτμος έχει αυστηρό στυλ ...
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Δεν θα χρειαστεί να το επισκεφτώ πάλι , η Τήνος είναι πιο in νησί που μαζεύει και νεαρόκοσμο ... Η Πάτμος έχει αυστηρό στυλ ...
Εντάξει δεν είναι και Άγιο Ορος...
Τήνο που είμαι τώρα, έχει πολλές κοριτσοπαρεες
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας, θα ήθελα πληροφορίες αν ενδείκνυται η Πατμος για κοριτσοπαρέα ή είναι περισσότερο για οικογένειες??
Κάθε πληροφορία χρήσιμη :)
Εγώ διαφωνώ, το έχω γράψει και πολλές ακόμη φορές , το νησί αν ήταν πιο εύκολα προσβάσιμο θα ήταν στα τοπ, ακόμα και από θέμα διασκέδασης.
Ναι υπάρχει το στοιχείο του θρησκευτικού τουρισμού, ναι το μοναστήρι κάνει κουμάντο στο νησί, αλλά ο χαμός που γίνεται το βράδυ στα cocktail bar της χώρας δε περιγράφεται.
Φυσικά και ενδείκνυται για κοριτσοπαρέα, αναλόγως βέβαια την ηλικία, δεν είναι Πάρος ή Μύκονος, έχει όμως το χαρακτήρα του.
Πέρυσι πήγαν γνωστές μου κοριτσοπαρέα (στα 30+) και γύρισαν με τις καλύτερες εντυπώσεις.
 

voyageur

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Εγώ διαφωνώ, το έχω γράψει και πολλές ακόμη φορές , το νησί αν ήταν πιο εύκολα προσβάσιμο θα ήταν στα τοπ, ακόμα και από θέμα διασκέδασης.
Ναι υπάρχει το στοιχείο του θρησκευτικού τουρισμού, ναι το μοναστήρι κάνει κουμάντο στο νησί, αλλά ο χαμός που γίνεται το βράδυ στα cocktail bar της χώρας δε περιγράφεται.
Φυσικά και ενδείκνυται για κοριτσοπαρέα, αναλόγως βέβαια την ηλικία, δεν είναι Πάρος ή Μύκονος, έχει όμως το χαρακτήρα του.
Πέρυσι πήγαν γνωστές μου κοριτσοπαρέα (στα 30+) και γύρισαν με τις καλύτερες εντυπώσεις.
Και εμένα αυτό μου είπαν και μπήκα να ψάξω πράγματα για το νησί και έλεγε παντού για τα μοναστήρια! Και εμείς ηλικιακά εκεί είμαστε στα 30 οπότε ψάχνουμε κάτι που να μην είναι Μύκονος-Πάρος αλλά να έχει να πάμε και για κανένα ποτό.
 
Μηνύματα
117
Likes
159
Μου έχουν πει οτι τον τελευταίο καιρό, όπως και στην Τήνο, έχει εκλείψει λίγο το στοιχείο του θρησκευτικού τουρισμού και πηγαίνει και πιο νέος κόσμος γι' αυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει επισκεφτεί το νησί τώρα στα κοντά! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Ισχύει. Πήγαμε το 2021 Τήνο και φέτος ψάχναμε για Πάτμο (σε αντίστοιχο mood) - μου έχουν μεταφέρει τα καλύτερα.

Δυστυχώς δε βρήκαμε τπτ - πανάκριβα και εκεί αλλά το ότι αξίζει αξίζει... (με βάση τα λεγόμενα).

Θα πάμε του χρόνου (ευελπιστώ). :cool:
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Και εμένα αυτό μου είπαν και μπήκα να ψάξω πράγματα για το νησί και έλεγε παντού για τα μοναστήρια! Και εμείς ηλικιακά εκεί είμαστε στα 30 οπότε ψάχνουμε κάτι που να μην είναι Μύκονος-Πάρος αλλά να έχει να πάμε και για κανένα ποτό.
ΟΜΜA και Κάκτος στο περιφερειακό της χώρας, με θέα. Το πρόβλημα είναι να μην έχει 7 μπωφορ - όπως τώρα - γιατί δεν αντέχεις πάνω από μισή ώρα 😄
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ΟΜΜA και Κάκτος στο περιφερειακό της χώρας, με θέα. Το πρόβλημα είναι να μην έχει 7 μπωφορ - όπως τώρα - γιατί δεν αντέχεις πάνω από μισή ώρα 😄
@barkour οι δισταγμοί της @voyageur είναι για την Πάτμο όχι για την Τήνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.708
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom