Πάτροκλος;;;

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Σωστά, ανήκει σε ένα δικηγόρο. Έχουν ακουστεί πολλές φορές να πουληθεί ,στην Ντονατέλα
Βερσάζε , ένα Λιβανέζο, μέχρι και ένας δήμαρχος από το Ισραήλ . Ακόμα νομίζω ήταν μπερδεμένος και ο πρωθυπουργός Σαρόν.
Σαν πολλά να ξέρεις. Σίγουρα, δεν είναι δικό σου;:bleh:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Σαν πολλά να ξέρεις. Σίγουρα, δεν είναι δικό σου;:bleh:
Παλιά,μετά το έδωσα γιατί το γαιδουρονήσι δεν είχε γαιδούρια.
Καναδυό χρόνια πριν πάμε τότε για το ψαροντούφεκο που δεν έγινε τελικά, είχε γίνει ένα ατύχημα εκεί.
Ένα καράβι επιβατικό (δεν θυμάμαι ποιο) είχε προσκρούσει στο νησί λόγω βλάβης.
μη πεις μόνο ότι δεν στο είπα
Μαρτυριάρη.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Παλιά,μετά το έδωσα γιατί το γαιδουρονήσι δεν είχε γαιδούρια.
Καναδυό χρόνια πριν πάμε τότε για το ψαροντούφεκο που δεν έγινε τελικά, είχε γίνει ένα ατύχημα εκεί.
Ένα καράβι επιβατικό (δεν θυμάμαι ποιο) είχε προσκρούσει στο νησί λόγω βλάβης.

Μαρτυριάρη.
πάντως όταν γκουγκλάρεις το νησί σου βγάζει ένα ναυάγιο με 4000 ιταλούς στρατιώτες αιχμάλωτους που πνίγηκαν όλοι. Δεν θυμάμαι να αναφέρεται το γεγονός, εννοώ κάποια εκδήλωση μνήμης ή κάτι παρόμοιο ούτε κάποιο επετειακό ντοκιμαντέρ στην τηλεόραση, απορώ πως γίνεται να είναι άγνωστο ένα τόσο τραγικό δυστύχημα
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Το μνημείο για το ναυάγιο εγκαινιάσθηκε στην παραλιακή και απέναντι στον Πάτροκλο,μόλις πρίν μερικά χρόνια.
Ίσως επειδή ο Πάτροκλος είναι ιδιωτικός και η Πολιτεία δεν είχε δικαίωμα να τοποθετήσει το μνημείο στο νησί;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Σωστά, ανήκει σε ένα δικηγόρο. Έχουν ακουστεί πολλές φορές να πουληθεί ,στην Ντονατέλα
Βερσάζε , ένα Λιβανέζο, μέχρι και ένας δήμαρχος από το Ισραήλ . Ακόμα νομίζω ήταν μπερδεμένος και ο πρωθυπουργός Σαρόν.
΄Εψαξα λίγο την ιστορία με το Ισραήλ και τον Σαρόν.Επίσης το σχέδιο προέβλεπε 100.000 κλίνες!!!Το Λας Βέγκας νομίζω πρέπει να έχει γύρω στις 150.000 κλίνες....

Νήσος Πάτροκλος: Άγνωστα γεγονότα!

ALECTORIS GRAECA • Προβολή θέματος - Πάτροκλος άλλος ένα χαμένος κυνηγετικός τόπος της Αττικής

Διαβάζοντας το φόρουμ των κυνηγών θυμήθηκα παλιό οικογενειακό φίλο κυνηγό που μας έλεγε ότι κάποτε(δεκαετία 80' ή 90' ; ) κυνηγοί είχαν αμολήσει κουνέλια στο νησί τα οποία πολλαπλασιάστηκαν γρήγορα και "έσκαψαν" με τούνελ το μισό νησί...Αλήθεια ή ψέμματα δεν ξέρω καθώς από κυνηγούς και ψαράδες έχουμε ακούσει πολλά...
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
΄Εψαξα λίγο την ιστορία με το Ισραήλ και τον Σαρόν.Επίσης το σχέδιο προέβλεπε 100.000 κλίνες!!!Το Λας Βέγκας νομίζω πρέπει να έχει γύρω στις 150.000 κλίνες....

Νήσος Πάτροκλος: Άγνωστα γεγονότα!

ALECTORIS GRAECA • Προβολή θέματος - Πάτροκλος άλλος ένα χαμένος κυνηγετικός τόπος της Αττικής

Διαβάζοντας το φόρουμ των κυνηγών θυμήθηκα παλιό οικογενειακό φίλο κυνηγό που μας έλεγε ότι κάποτε(δεκαετία 80' ή 90' ; ) κυνηγοί είχαν αμολήσει κουνέλια στο νησί τα οποία πολλαπλασιάστηκαν γρήγορα και "έσκαψαν" με τούνελ το μισό νησί...Αλήθεια ή ψέμματα δεν ξέρω καθώς από κυνηγούς και ψαράδες έχουμε ακούσει πολλά...
Πολύ αμαρτωλή κατάσταση μου φαίνεται, αυτό το νησί. Καλύτερα να μην πάω, μην βρεθώ στη φυλακή, κατά λάθος!:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom