Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
https://shop.smb.museum/#/tickets/list?date=2017-12-12&museum_id=76&ticketSelection=[object Object] Κλικάρω το πρώτο για να έχω free pass και το δεύτερο είναι εισιτήριο για όλα τα μουσεία του νησιού;
Το δεύτερο είναι εισιτήριο που ισχύει για 3 μέρες για 30 περίπου μουσεια και εκτός του νησιού των μουσείων, όπως το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας κ.α.
 

Raccoon

Member
Μηνύματα
74
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Το δεύτερο είναι εισιτήριο που ισχύει για 3 μέρες για 30 περίπου μουσεια και εκτός του νησιού των μουσείων, όπως το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας κ.α.

Ευχαριστώ Μαριάννα, νόμιζα ότι η τιμή των 18 για όλα τα μουσεία ήταν μόνο για μια μέρα και όχι για 3.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.746
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
@Raccoon Προσοχή! Πρώτα βρίσκεις την διαθέσιμη ημερομηνία, επιλέγεις την ώρα που θέλεις και μετά ξαναγυρνάς στο μενού 'Museen' και επιλέγεις το είδος του εισιτηρίου που θέλεις.
Αυτό το εισιτήριο που έβαλα ενδεικτικά παραπάνω αφορά την τριήμερη κάρτα μουσείων που είναι για όλα τα μουσεία με υψηλότερο κόστος και αφορά την @marianna k. .
Εάν εσύ θέλεις να δεις μόνο τα μουσεία που είναι στο νησί την ίδια όμως μέρα, θα επιλέξεις το άλλο εισιτήριο το "Museumsinsel regulär" με 18€. Και θα έχεις αυτήν την εικόνα στο καλάθι σου για να ολοκληρώσεις την παραγγελία σου.
mueumsinsel ticket_free.JPG
 

Raccoon

Member
Μηνύματα
74
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
@Raccoon Προσοχή! Πρώτα βρίσκεις την διαθέσιμη ημερομηνία, επιλέγεις την ώρα που θέλεις και μετά ξαναγυρνάς στο μενού 'Museen' και επιλέγεις το είδος του εισιτηρίου που θέλεις.
Αυτό το εισιτήριο που έβαλα ενδεικτικά παραπάνω αφορά την τριήμερη κάρτα μουσείων που είναι για όλα τα μουσεία με υψηλότερο κόστος και αφορά την @marianna k. .
Εάν εσύ θέλεις να δεις μόνο τα μουσεία που είναι στο νησί την ίδια όμως μέρα, θα επιλέξεις το άλλο εισιτήριο το "Museumsinsel regulär" με 18€. Και θα έχεις αυτήν την εικόνα στο καλάθι σου για να ολοκληρώσεις την παραγγελία σου. View attachment 220022

Ευχαριστώ και πάλι!!! Να'σαι καλά!
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Γνωρίζει κανείς αν η πληρωμή στο παραπάνω σάιτ για το Μουσείο της Περγάμου γίνεται μόνο με πιστωτική κάρτα; Είναι δεκτή και η χρεωστική;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.746
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Γνωρίζει κανείς αν η πληρωμή στο παραπάνω σάιτ για το Μουσείο της Περγάμου γίνεται μόνο με πιστωτική κάρτα; Είναι δεκτή και η χρεωστική;
Εγώ πήρα τα εισιτήρια με πιστωτική, αλλά μάλλον θα πρέπει να φτάσεις τη διαδικασία μέχρι το τέλος για να μάθουμε εάν δέχεται και χρεωστική... Λογικά θα δέχεται εάν ανήκει η κάρτα σου σε μια από τις 3 κατηγορίες καρτών που αναφέρει κάτω στη σελίδα τους.
 

Raccoon

Member
Μηνύματα
74
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Γνωρίζει κανείς αν η πληρωμή στο παραπάνω σάιτ για το Μουσείο της Περγάμου γίνεται μόνο με πιστωτική κάρτα; Είναι δεκτή και η χρεωστική;

Ναι δέχεται. Μόλις πήρα εισητήρια! Ευχαριστώ και πάλι για τις οδηγίες!!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.746
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Τελικά τα κατάφερες να βγάλεις free ticket για το Μουσείο της Περγαμου;
Έπιασαν τόπο οι οδηγίες που έλαβα καθυστερημένα;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
2) προτασεις εστιατοριων, μπυραριες και βρωμικα κοντα στο ξενοδοχειο ή στις γυρω περιοχες. Εχω σημειωσει αρκετα μεσα απο το φορουμ αλλα εχω μπερδευτει. Οχι και πολυ ακριβα. Κατι παραξενο, κατι που σας αρεσε αρκετα.
Αν σου αρέσει η ασιατική κουζίνα, θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα ένα εστιατόριο που ανακάλυψα τυχαία, μέσω του app happy cow ψάχνοντας μέρη με χορτοφαγικές επιλογές. Η (καθαρά χορτοφαγική) κουζίνα του είναι επηρεασμένη από Ταϋλάνδη, Ινδία, Κίνα κλπ (πολυασιατική θα την έλεγα) και θα την χαρακτήριζα ιδιαίτερα αρωματική και εύγευστη! Γενικά από όσα μέρη έφαγα στο Βερολίνο το Φεβρουάριο που πήγα αυτό μου άρεσε περισσότερο, άποψη που ασπάζεται και ο φίλος μου ο οποίος δεν είναι χορτοφάγος (και η αλήθεια είναι ότι φάγαμε και καλά και πολύ όπου και να πήγαμε σε αυτή την πόλη). Η τοποθεσία είναι αρκετά κεντρική, σε έναν ήσυχο δρόμο κοντά στην Πύλη του Βραδεμβούργου. Σου παραθέτω το link από happy cow επειδή η επίσημη σελίδα είναι στα γερμανικά και δεν τη λες και εύχρηστη.
 

porcelain

Member
Μηνύματα
27
Likes
6
Ξέρει μήπως κάποιος/α αν επικυρώσουμε τη welcome berlin card στις 29/11 Τετάρτη το μεσημέρι θα ισχύει μέχρι το Σάββατο (2/12) το μεσημέρι;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να κλείσουμε στο Κοινοβούλιο 2 επισκέψεις (Πέμπτη και Παρασκευή) για να ανέβουμε στο θόλο και πρωί και βράδυ;

Στον Berliner Dom και στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας θα πρέπει να περιμένουμε πολύ ώρα στην ουρά;
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Το βερολινο ειναι πολυ ομορφο.κοιτα να περασεις καλα και ασε τα υπολοιπα οσο μπορεις κατα μερος!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom