Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

lemonita

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Καλημέρα σε όλους..την επόμενη Κυριακή πετάω για Βερολίνο και θα ήθελα τη βοήθεια σας..θα μεινω 5,5 μέρες και θέλω να ρωτήσω ποια κάρτα διαδρομών κ επισκέψεων σε μουσεία αξίζει να πάρω;; Ευχαριστώ
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Λοιπόν, έχω μπερδευτεί λιγάκι!!Φεύγω για Βερολίνο και προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις κάρτες για τα τρένα. Ποια η διαφορά στην welcomeCard και στην cityTour card??
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλησπερα σας!!!

Επειδη δεν εχω καταφερει να διαβασω οοοοοοοοοοοολες τις απαντησεις για Βερολινο, ειπα να σας ρωτησω...(αν και θα τα διαβασω, σας το υποσχομαι!)

Ο Αυγουστος ειναι ενας μηνας που τον προτεινετε για εκδρομη εκει???
Και κατι αλλο ποσες μερες θεωρειται πως αρκουν για να δεις τα βασικα αλλα να μην εισαι και με την ψυχη στο στομα!

Θελω να ετοιμασω ταξιδι-εκπληξη για τον αντρα του σπιτιου μου..
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Πήγα φέτος τον Αύγουστο Βερολίνο και ήταν καταπληκτικά στο συνιστώ ανεπιφύλακτα. Αν κλείσεις και νωρίς βγαίνει και πολύ οικονομικά.
Έχει ανοιξιάτικο καιρό(είμασταν και τυχεροί δεν έβρεξε καμία μέρα), ιδανικό για βόλτες και ποδήλατο.
Εμεις μείναμε 5 μέρες εκ των οποίων τη μία την αφιερώσαμε στο μεγαλύτερο μέρος της στο Πότσνταμ. Με αυτές τις μέρες παίρνεις μια καλή γεύση πιστεύω. Τώρα αν μπορείς και παραπάνω δεν είναι κακό.
Αρκετοί προτείνουν και βόλτα σε Λειψία ή Δρέσδη αλλά θεωρώ ότι θες περισσότερες μέρες.
Βεβαίως ξεκοκκαλίζεις το φόρουμ (15 σελίδες εκτυπωμένες μόνο από ιστορίες) και είσαι πανέτοιμη.

Ο δικός μου ο άντρας όταν άκουσε ότι έκλεισα Βερολίνο δεν ενθουσιάστηκε, τώρα κοιτάει πότε θα ξαναπάμε.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλησπερα σας!!!

Επειδη δεν εχω καταφερει να διαβασω οοοοοοοοοοοολες τις απαντησεις για Βερολινο, ειπα να σας ρωτησω...(αν και θα τα διαβασω, σας το υποσχομαι!)

Ο Αυγουστος ειναι ενας μηνας που τον προτεινετε για εκδρομη εκει???
Και κατι αλλο ποσες μερες θεωρειται πως αρκουν για να δεις τα βασικα αλλα να μην εισαι και με την ψυχη στο στομα!

Θελω να ετοιμασω ταξιδι-εκπληξη για τον αντρα του σπιτιου μου..
Εγω φευγω την αλλη εβδομαδα για Βερολινο,με τις κορες μου,και αν και εχω 7 μερες,νομιζω οτι θα πηγαινουμε τρεχοντας σε αρκετα μερη!Εχει πολλα ενδιαφεροντα μουσεια και ελκυστικα αξιοθεατα.Διαβασε,διαβασε!!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλα απο διαβασμα αλλο τιποτα! Ουτε στις πανελλήνιες ετσι...
Πηρα και τον ΤΟΡ 10 και τον εχω ριξει στη μελετη...

Το προβλημα μου ξερετε ποιο ειναι ομως??? (βεβαια ισως πω και μ@λ@κι@) οτι με τον αντρα μου δεν μιλαμε γρι γερμανικα κανενας απο τους 2 μας και δεν εχουμε βγει στο εξωτερικο ποτε ετσι αυτονομοι...και αναρωτιομαστε αν θα τα καταφερουμε... αλλα αυτη η αγια easy εχει τοοοοοοοσο φτηνα εισιτηρια που μας εχει βαλει σε πειρασμο....
πειτε μου βρε πολυταξιδευμενοι μου...:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Δεν θα έχετε απολύτως κανένα πρόβλημα για να συνεννοηθείτε. Αγγλικά μιλάνε οι περισσότεροι, οπότε φυσικά και θα τα καταφέρετε!:xmas_lol:
 
D

Delmem9770

Guest
Καλα απο διαβασμα αλλο τιποτα! Ουτε στις πανελλήνιες ετσι...
Πηρα και τον ΤΟΡ 10 και τον εχω ριξει στη μελετη...

Το προβλημα μου ξερετε ποιο ειναι ομως??? (βεβαια ισως πω και μ@λ@κι@) οτι με τον αντρα μου δεν μιλαμε γρι γερμανικα κανενας απο τους 2 μας και δεν εχουμε βγει στο εξωτερικο ποτε ετσι αυτονομοι...και αναρωτιομαστε αν θα τα καταφερουμε... αλλα αυτη η αγια easy εχει τοοοοοοοσο φτηνα εισιτηρια που μας εχει βαλει σε πειρασμο....
πειτε μου βρε πολυταξιδευμενοι μου...:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
Το μόνο που θα σας δυσκολέψει είναι το μετρό του βερολινου. Εμένα προσωπικά μου βγάλε την πίστη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom