Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
ειμασταν 8 ατομα μεγαλα δωματια πεντακαθαρο με χωρους για χαλαρωμα στο λομπυ ο σταθμος μετρο γυρω στα 300-400 μετρα εμεις με ενα χαρτη και μετρο πηγαμε σε ολα τα αξιοθεατα το πιο μακρυνο ηταν το east side gallery με το μεγαλο μερος του τειχους δεν εδωσα σημασια στις κριτικες πολλες φορες εχουν διαψευστει σε μερη που εχω παει γιατι ο καθενας εχει υποκειμενικα κριτηρια αν θελεις να πληρωσεις περοσσοτερα τοτε μενεις πιο κεντρο πιο πολλα αλλα δεν νομιζω αξιζει καλυτερα να τα δωσεις σε ψωνια η διασκεδαση
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους! Αλλη μια που σκεφτεται να εκμεταλλευτει την προσφορα της ryanair για το Φεβρουαριο.. λεμε για 25-28 Φεβρουαριου. Θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις και να ευχαριστησω προκαταβολικα οποιον μπει στον κοπο να μου απαντησει. Ποια περιοχη ειναι καλυτερο να επιλεξουμε για διαμονη δεδομενου οτι δε θα εχουμε και πολυ χρονο στη διαθεση μας? Εχω κατα νου την Alexanderplatz και το Park Inn που προετεινετε πολλοι, αλλα βγαινουμε λιγο εκτος budget. Θα ηθελα μεχρι τα 60€ τη βραδια. Αν εχει κανεις καποια προταση, πολυ ευχαριστως. Επισης, διαβασα οτι υπαρχουν μεσα για να παει κανεις στο αεροδρομιο γυρω στις 4, μιας που η πτηση μας ειναι 06:20 το πρωι. Θα ειναι και Κυριακη, οποτε θα λειτουργει κ το μετρο, σωστα? Καθαρο χρονο θα εχουμε 2,5 μερες, ειναι απελπιστικα λιγο εστω και για τα βασικα? Τι πιστευετε οτι δεν πρεπει να χασουμε? Και τελος (για την ωρα..) καμια προταση για καλο φαγητο/γλυκο/ποτο...ειμαστε φαν και των τριων!! Θα επανελθω και με αλλες ερωτησεις προσεχως :icon_redface:.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπερα σε ολους! Αλλη μια που σκεφτεται να εκμεταλλευτει την προσφορα της ryanair για το Φεβρουαριο.. λεμε για 25-28 Φεβρουαριου. Θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις και να ευχαριστησω προκαταβολικα οποιον μπει στον κοπο να μου απαντησει. Ποια περιοχη ειναι καλυτερο να επιλεξουμε για διαμονη δεδομενου οτι δε θα εχουμε και πολυ χρονο στη διαθεση μας? Εχω κατα νου την Alexanderplatz και το Park Inn που προετεινετε πολλοι, αλλα βγαινουμε λιγο εκτος budget. Θα ηθελα μεχρι τα 60€ τη βραδια. Αν εχει κανεις καποια προταση, πολυ ευχαριστως. Επισης, διαβασα οτι υπαρχουν μεσα για να παει κανεις στο αεροδρομιο γυρω στις 4, μιας που η πτηση μας ειναι 06:20 το πρωι. Θα ειναι και Κυριακη, οποτε θα λειτουργει κ το μετρο, σωστα? Καθαρο χρονο θα εχουμε 2,5 μερες, ειναι απελπιστικα λιγο εστω και για τα βασικα? Τι πιστευετε οτι δεν πρεπει να χασουμε? Και τελος (για την ωρα..) καμια προταση για καλο φαγητο/γλυκο/ποτο...ειμαστε φαν και των τριων!! Θα επανελθω και με αλλες ερωτησεις προσεχως :icon_redface:.
για ξενοδοχείο τσέκαρε εδώ http://www.ibis.com/gb/booking/hotels-list.shtml ή το Alexanderplatz ή το potsdamer platz
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
Καλησπερα σε ολους! Αλλη μια που σκεφτεται να εκμεταλλευτει την προσφορα της ryanair για το Φεβρουαριο.. λεμε για 25-28 Φεβρουαριου. Θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις και να ευχαριστησω προκαταβολικα οποιον μπει στον κοπο να μου απαντησει. Ποια περιοχη ειναι καλυτερο να επιλεξουμε για διαμονη δεδομενου οτι δε θα εχουμε και πολυ χρονο στη διαθεση μας? Εχω κατα νου την Alexanderplatz και το Park Inn που προετεινετε πολλοι, αλλα βγαινουμε λιγο εκτος budget. Θα ηθελα μεχρι τα 60€ τη βραδια. Αν εχει κανεις καποια προταση, πολυ ευχαριστως. Επισης, διαβασα οτι υπαρχουν μεσα για να παει κανεις στο αεροδρομιο γυρω στις 4, μιας που η πτηση μας ειναι 06:20 το πρωι. Θα ειναι και Κυριακη, οποτε θα λειτουργει κ το μετρο, σωστα? Καθαρο χρονο θα εχουμε 2,5 μερες, ειναι απελπιστικα λιγο εστω και για τα βασικα? Τι πιστευετε οτι δεν πρεπει να χασουμε? Και τελος (για την ωρα..) καμια προταση για καλο φαγητο/γλυκο/ποτο...ειμαστε φαν και των τριων!! Θα επανελθω και με αλλες ερωτησεις προσεχως :icon_redface:.
ετοιμαζομουν να γραψω και γω τα ιδια σχεδον , μιας και εμεις θα ειμαστε 27-29.ισως και να συναντηθουμε( αν και δεν θα το ξερουμε :lol: )
θα εκτιμηθουν πολυ οι πληροφοριες!
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
ετοιμαζομουν να γραψω και γω τα ιδια σχεδον , μιας και εμεις θα ειμαστε 27-29.ισως και να συναντηθουμε( αν και δεν θα το ξερουμε :lol: )
θα εκτιμηθουν πολυ οι πληροφοριες!
Οντως πλακα θα εχει ;). Καμια πληροφορια παιδια? Εμεις κλεισαμε τα εισιτηρια και ψαχνω για ξενοδοχειο τωρα. Τα Ibis που προετεινατε τα τσεκαρα αλλα στις καλες περιοχες ανεβαινει η τιμη..
 
Last edited:

efipoly

Member
Μηνύματα
103
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτο
Hotel Novotel Berlin Mitte εμεινα σε αυτο, θεωρω στο καλυτερο σημειο
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
και εμείς σκεφτόμαστε για Βερολίνο το Μαη. Αυτά τα ξενοδοχεία που λέτε φαίνονται πολύ ωραία, αλλα κάτι σε 60 ευρώ ;; δε με ενδιαφέρει να έχει πρωινο αν κοστίζει 10 ευρώ το άτομο

To Ibis Berlin Mitte έχει 104 ευρώ τη βραδυά χωρίς πρωινό

Επίσης:
βλέπω ότι πέφτουν πολύ οι τιμές αν δε μείνεις ΣΚ (χαίρω πολύ θα μου πείτε)
Αλλά επειδή στο Βερολίνο αξίζει πολύ να δεις κάποια υπαίθρια συναυλία, κανα πανκ συγκροτημα σε κανα μικρό μπαράκι κτλ, λέει να μην πας Σαββατοκύριακο;;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom