Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
καλησπερα. δεν μπορω να βρω στο site που ειναι το fast pass. Μονο να κλεισω τα εισητηρια καταφερνω. μπορειτε να βοηθησετε΄;
Εδώ για το Μουσείο της Περγάμου: https://shop.smb.museum/#/tickets/list?date=2018-07-08&museum_id=14&ticketSelection=[object Object]
Είναι η επιλογή "Pergamonmuseum frei: übrige". Υπάρχει η αντίστοιχη επιλογή και για άλλα μουσεία.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
καλησπερα. δεν μπορω να βρω στο site που ειναι το fast pass. Μονο να κλεισω τα εισητηρια καταφερνω. μπορειτε να βοηθησετε΄;
Διάβασε τα παραπάνω 3 μηνύματα που εχω οδηγίες στα Γερμανικά για την εκδοση του free ticket.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Υπάρχει κάτι καλό για φαγητό στην περιοχή Nikolaiviertel, που είναι η πιο γραφική της πόλης, αλλά όχι πολύ τουριστικό και ακριβό;
 

zergonis

Member
Μηνύματα
18
Likes
11
Υπάρχει κάτι καλό για φαγητό στην περιοχή Nikolaiviertel, που είναι η πιο γραφική της πόλης, αλλά όχι πολύ τουριστικό και ακριβό;
Στο Nikolaiviertel εγώ είχα φαει σε αυτο "Brauhaus GeorgBraeu". Γερμανικό φουλ. Εμεινε πολυ ευχαριστημένος.
Η περιοχή ειναι μικρή πολύ, οπότε δεν ειναι υποχρεωτικό να φατε κάτι εκεί. Πριν ακριβώς από την Nikolaiviertel είχαμε φάει στο "Mutter Hoppe". Μας άρεσε πολύ και ο χώρος και το φαγητό, αν και στην αρχή δεν μας φάνηκαν πολύ ευγενικοί, τελικά μείναμε ευχαριστημένοι.
 

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Να ενημερώσω απλά ότι στο μουσείο της Περγάμου, η αίθουσα του βωμού της Περγάμου, είναι κλειστή. Ήμουν εκεί πριν 2 εβδομάδες. Είχα βγάλει κ γω το pass των 18 ευρώ για τα μουσεία του νησιού. Μπήκα κανονικά από fast track, αν κ ο τύπος μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω κάνει προκράτηση την ώρα που θα πήγαινα (αν κ δεν βρήκα πως θα το έκανα). Πήγα πρωί πρωί όταν άνοιγε κ δεν το έκανε θέμα, μας άφησε κανονικά.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Να ενημερώσω απλά ότι στο μουσείο της Περγάμου, η αίθουσα του βωμού της Περγάμου, είναι κλειστή. Ήμουν εκεί πριν 2 εβδομάδες. Είχα βγάλει κ γω το pass των 18 ευρώ για τα μουσεία του νησιού. Μπήκα κανονικά από fast track, αν κ ο τύπος μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω κάνει προκράτηση την ώρα που θα πήγαινα (αν κ δεν βρήκα πως θα το έκανα). Πήγα πρωί πρωί όταν άνοιγε κ δεν το έκανε θέμα, μας άφησε κανονικά.
Μαχαιριά στην καρδιά μου ρίχνεις...!!! o_O:shock:o_O

Στο Nikolaiviertel εγώ είχα φαει σε αυτο "Brauhaus GeorgBraeu". Γερμανικό φουλ. Εμεινε πολυ ευχαριστημένος.
Η περιοχή ειναι μικρή πολύ, οπότε δεν ειναι υποχρεωτικό να φατε κάτι εκεί. Πριν ακριβώς από την Nikolaiviertel είχαμε φάει στο "Mutter Hoppe". Μας άρεσε πολύ και ο χώρος και το φαγητό, αν και στην αρχή δεν μας φάνηκαν πολύ ευγενικοί, τελικά μείναμε ευχαριστημένοι.
Για το Mutter Hoppe δεν διάβασα ούτε μία κριτική που να μην λέει για τις μουτρωμένες σερβιτόρες :D
 
Last edited by a moderator:

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Μαχαιριά στην καρδιά μου ρίχνεις...!!! o_O:shock:o_O
Το ξέρω φίλε μου. Την ίδια έφαγα κ γω. Αξίζει πάντως να πας. Μη ξεχάσεις τη Νεφερτιτη, είναι σε άλλο μουσείο. Στο neues νομίζω, τλσπ πριν και αριστερά από το μουσείο της Περγάμου. Καθηλωτική. Και γενικά σαν χώρος μου άρεσε πολύ.
Καλά να περάσετε. Οι εκκρεμότητες είναι αιτίες να ξαναπάμε. Ωραίο το Βερολίνο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Βρε παιδιά, μία φίλη πως ανέβασε φωτογραφία στο facebook μπροστά από τον βωμό πριν λίγες μέρες;
 

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Βρε παιδιά, μία φίλη πως ανέβασε φωτογραφία στο facebook μπροστά από τον βωμό πριν λίγες μέρες;
Μήπως τη μπερδεύεις με την αγορά της Μιλήτου? Αν όχι, τι να πω...εμείς σταθήκαμε άτυχοι. Αν κ για το βωμό της Περγάμου το ήξερα πριν πάω, όπως γράφει κ ο φίλος παραπάνω. Ελπίζω να είναι ανοιχτή...
ΥΓ. Πουθενά βέβαια στο διαδίκτυο δεν αναφέρει ότι έχει ανοίξει ξανά. :rolleyes-80:
 
Last edited:

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Μήπως τη μπερδεύεις με την αγορά της Μιλήτου? Αν όχι, τι να πω...εμείς σταθήκαμε άτυχοι. Αν κ για το βωμό της Περγάμου το ήξερα πριν πάω, όπως γράφει κ ο φίλος παραπάνω. Ελπίζω να είναι ανοιχτή...
ΥΓ. Πουθενά βέβαια στο διαδίκτυο δεν αναφέρει ότι έχει ανοίξει ξανά. :rolleyes-80:
Ίσως να τα μπέρδεψα.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.573
Κάτι ακόμα. Τί παίζει με τα πουρμπουάρ στη Γερμανία; Είναι ενσωματωμένο στον λογαριασμό ή πρέπει να αφήνω κάτι εγώ;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom