Ολλανδία Πέντε ώρες σε Αμστερνταμ, τι προλαβαινω???

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και ειδικότερα τον taver για το προγραμμα γυμναστικής. πλάκα κάνω. ελπίζω να προλάβω όσα περισσότερα γίνεται. Ξεκινάω ταξίδι στις 05:00. Τα λέμε όταν επιστρέψω
 

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Τελικά είχε δικιο ο gmavro75.δεν ειχαμε κουραγια για πολλα πράγματα μετα απο περου.καναμε μια βολτα στα καναλια για να παρουμε μια γευση.πηγαμε στην πλατεία Dam. Ειδαμε το εμπορικό κέντρο Magna Plaza. Κατσαμε σε ενα ταυλανδεζικο για φαγητο (μας ειχε κοψει η πεινα). Περπατησαμε τη Wαrmoestraat, φτασαμε Oudekerk. Μπηκαμε στο red light district, ειδαμε κατι καναλια (δεν συγκρατω ευκολα ονοματα) και μετα γυρισαμε σταθμο για επιστροφη σε αεροδρομιο. Παντως μας αρεσε πολυ και θελουμε να επιστρεψουμε. Ηταν κατι διαφορετικο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.983
Τελικά είχε δικιο ο gmavro75.δεν ειχαμε κουραγια για πολλα πράγματα μετα απο περου.καναμε μια βολτα στα καναλια για να παρουμε μια γευση.πηγαμε στην πλατεία Dam. Ειδαμε το εμπορικό κέντρο Magna Plaza. Κατσαμε σε ενα ταυλανδεζικο για φαγητο (μας ειχε κοψει η πεινα). Περπατησαμε τη Wαrmoestraat, φτασαμε Oudekerk. Μπηκαμε στο red light district, ειδαμε κατι καναλια (δεν συγκρατω ευκολα ονοματα) και μετα γυρισαμε σταθμο για επιστροφη σε αεροδρομιο. Παντως μας αρεσε πολυ και θελουμε να επιστρεψουμε. Ηταν κατι διαφορετικο.
Ε δεν κάνατε και λίγα....! Καλωσόρισες και περιμένουμε ιστορία και φωτο!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μια χαρά που προλάβατε κι όσα προλάβατε!

Απορώ που τα θυμάσαι κι αυτά τα ονόματα! Εγώ τα έχω ξεχάσει ήδη! :lol::lol::lol:
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Καλησπέρα! Από Αθήνα προς Σικάγο θα έχω 4 ώρες στο Άμστερνταμ. Φτάνω 8.30 και φεύγω 12.25. Φοβάμαι πως δεν προλαβαίνω να πιω καφέ στην πόλη, αν και πολύ θα το 'θελα.... Αν πάρω ταξί , μήπως;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ειδικά με ταξί, FORGET IT. Η κίνηση είναι απρόβλεπτη και μπορεί να φτάσει σε δραματικά επίπεδα τις πρωϊνές ώρες (ναι, στις εθνικές οδούς είναι η κίνηση!). Με το τρένο ίσως μπορείς να κάνεις μια βόλτα ~1h (δε φτάνει ούτε για πλάκα). Εγώ θα έμενα στο αεροδρόμιο.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Καλησπέρα! Από Αθήνα προς Σικάγο θα έχω 4 ώρες στο Άμστερνταμ. Φτάνω 8.30 και φεύγω 12.25. Φοβάμαι πως δεν προλαβαίνω να πιω καφέ στην πόλη, αν και πολύ θα το 'θελα.... Αν πάρω ταξί , μήπως;
πολυ δυσκολα.πραγματικα δεν αξιζει τον κοπο,την ταλαιπωρια και το αγχος..
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Ευχαριστώ πολύ, Taver!
Μάλιστα... Θα είναι, λοιπόν, μια καλή ευκαιρία γνωριμίας με το Σιπχολ!

πολυ δυσκολα.πραγματικα δεν αξιζει τον κοπο,την ταλαιπωρια και το αγχος..
Σε ευχαριστώ, blade_! Σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να προσθέσω επιπλέον άγχος...απορρίπτεται η ιδέα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom