Ολλανδία Πέντε ώρες σε Αμστερνταμ, τι προλαβαινω???

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
κ γω θα συμφωνησω στο να αρκεστεις σε μια μεγαλη βολτα στην πολη ,ετσι για να παρεις μια μικρη γευση.φαε κ σε ενα αργεντινικο που εχει παμπολα. αν θες να ξεκουραστεις κ εχει καλη μερα κανε ενα περασμα απο το vondelpark,να δεις τι παιζει(δεν βρισκεις μονο στα coffee shop τσιγαρα):haha::haha:,επισης για μια καλη γνωριμια με την πολη μπορεις να παρεις κ το καραβακι,εμενα μου ειχε αρεσει πολυ η βολτα.καλα να περασεις!!!
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο χρόνο
Αν θες τη γνώμη μου το γεγονός ότι επιστρέφεις από Περού δεν θα σου έχει αφήσει και πολύ χώρο στο κεφάλι για εικόνες από Ευρώπη... Σε παρόμοια περίπτωση με τη δικιά σου με ολιγόωρη στάση Μαδρίτη είχα αρκεστεί σε ένα καφεδάκι και φαγητό στην πλατεία (Plaza Mayor) και μόνο το Περού σκεφτόμουν, σα χαζό καθόμουν... και λίγες βολτίτσες εκεί γύρω πριν επιστρέψω αεροδρόμιο για Ελλάδα. Κάτι τέτοιο θα έκανα και στο Amsterdam... Πάντως το πρόγραμμα περιπάτου του taver είναι ότι πιο περιεκτικό μπορείς να κάνεις στο χρόνο που έχεις.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
αραξε σε ενα καφε...παρηγγειλε οτι θες, κ κατσε κ αναλογισου το ταξιδι στο περου...που ησουν, που εισαι, κ που θα εισαι
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Ερωτηση-απόρία.....Γιατι χαθηκε το μηνυμα μου?:roll:
Θεωρηθηκε ως ασεμνο από τα αφεντικά?:rolleyes:
Η κατι πατησα ? Ειμαι ασχετη με την τεχνολογία...:D
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Σκεψου παντως και την εναλλακτική να νοικιασεις ενα ποδηλατο για λιγες ωρες ..Απλά υπεροχα!!!:clap:
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο χρόνο
20:30 φεύγεις? τη καλύτερη ώρα ρε γμτ! Πάντως αν σε πιάσει το βραδάκι στο Vodelpark να πηγαίνεις τοίχο-τοίχο! Για δες εδώ:haha::haha::haha:


Ελεύθερο το δημόσιο σεξ στο Άμστερνταμ
Γράφει ο/η Adamus 15.04.08
Από το επόμενο φθινόπωρο όσοι βρίσκονται στο Άμστερνταμ θα μπορούν να απολαμβάνουν ελεύθερα τις χαρές του έρωτα στο πάρκο Βόντελ. Τη σχετική απόφαση πήρε ο δήμος της ολλανδικής πρωτεύουσας, με την υποχρέωση, βέβαια, για τους εραστές να τηρούν κάποιους κανόνες.

Τα ζευγάρια θα πρέπει, κατ΄ αρχάς, να κάνουν υπομονή και να περιμένουν τη δύση του ηλίου. Έπειτα θα πρέπει να αποφεύγουν τις ερωτικές περιπτύξεις κοντά στις παιδικές χαρές. Και, τέλος, είναι υποχρεωμένοι να μαζεύουν τα προφυλακτικά τους μετά την ολοκλήρωση της ερωτικής πράξης. Τηρώντας αυτούς τους κανόνες, ετεροφυλόφιλα και ομοφυλόφιλα ζευγάρια που επισκέπτονται το πιο γνωστό πάρκο της Ολλανδίας θα μπορούν να απολαμβάνουν τις χαρές του έρωτα από τον προσεχή Σεπτέμβριο (σημ. 09/2008), όπως προβλέπει το σχετικό σχέδιο των δημοτικών αρχών, χωρίς να κινδυνεύουν να καταλήξουν στο αστυνομικό τμήμα για προσβολή της δημοσίας αιδούς. Ο δήμος του Άμστερνταμ προχώρησε σε αυτό το μέτρο με το σκεπτικό ότι δεν έχει νόημα να απαγορεύεται κάτι που έχει καταργηθεί στην πράξη. «Γιατί να προσπαθήσουμε να διατηρήσουμε μια απαγόρευση που ενοχλεί ελάχιστα τους άλλους και επιπλέον σε κάποιους ανθρώπους δίνει ιδιαίτερη ευχαρίστηση;», δήλωσε χαρακτηριστικά αντιδήμαρχος του Άμστερνταμ.
awww.ask4.gr_images_stories_source.gif
Πηγή: www.tanea.gr
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σοβαρά, κι ένας φίλος μου πριν λίγους μήνες ξέμεινε κάποιες ώρες στο Άμστερνταμ, και όχι μόνο βόλταρε, παρά γύρισε πίσω και με... προμήθειες!
Όταν μιλάμε για Άμστερνταμ και αναφέρεις την φράση: "γύρισε πίσω και με ... προμήθειες!"... νομίζω ότι θα πρέπει να είσαι λίγο πιο προσεκτική! :bleh::bleh::bleh:

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα συμφωνήσω με τον taver αν και με μπέρδεψε, εγώ δε θυμάμαι καμία ονομασία!

Η δική μου άποψη είναι να παραμείνεις στο κέντρο και να απολαύσεις τους κεντρικούς δρόμους γύρω από τον σταθμό που θα σου δώσουν μια καλή εικόνα της πόλης και δεν θα σε αγχώσουν. Θα πιεις κι ένα καφεδάκι, θα γεμίσεις τις μπαταρίες σου και να συνεχίσεις ευχαριστημένος το ταξίδι της επιστροφής!
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
κ γω με τη σειρά μου, προτείνω τη βόλτα taver αλλά με ποδήλατο. Δεν είναι και πολύ κουραστικό και θα πρότεινα να το τολμήσεις.. Μια βολτούλα με το ποδήλατο για να πάρεις μια μικρή γεύση και πιθανόν θα σου περισέψει χρόνος και για καφεδιά!
Το πεντάωρο είναι καθαρό ή μικτό?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μετά από τόσες ώρες ταξίδι πριν και μετά (γιατί υπολογίζουμε και την συνέχεια που έπεται), δε νομίζω να έχουν κουράγιο για ποδηλασία, εκτός κι αν είναι καλά προπονημένοι γι' αυτό! ;)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
παρε το τραμ no 5 ακριβώς εξω απο τον σιδηροδρομικο σταθμο...και απολαυσε μια μεγαλη βολτα μεχρι τα μουσεια....περναει ακριβώς εξω απο τα μουσεια....(το τραμ περναει απο ολα τα σημαντικα αξιοθεατα του κεντρου)...κατεβαινεις λοιπον στα μουσεια, και επιστρεφεις μετα σιγα -σιγα πισω με τα ποδια.. προς το κεντρο...προς dam δηλαδή...και σιδηροδρομικο σταθμο..
αν βαλεις σημαδι απο που περναει το τραμ 5..δεν προκειται να χαθεις..και αν παλι δεις οτι περναει ο χρονος και δεν σε περνει με τα ποδια μπαινεις παλι στο τραμ..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ερωτηση-απόρία.....Γιατι χαθηκε το μηνυμα μου?:roll:
Θεωρηθηκε ως ασεμνο από τα αφεντικά?:rolleyes:
Η κατι πατησα ? Ειμαι ασχετη με την τεχνολογία...:D
μην ανησυχείς και δικά μου έφυγαν απο αυτό το πόστ....επειδή ήταν τα καλύτερα τα έβαλαν στο archive τους !!!!:rolleyes:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom