Πήλιο - Διαμονή - Χειμώνας

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Την Μακρυνίτσα την απορρίπτω ως πολύ θορυβώδη. δεν θα ήθελα να περάσω ένα Σ/Κ στην απόλυτη μοναξιά αλλά και όχι και μέ όλο τον Βόλο.

ανάμεσα σε Πορταριά, Τσαγκαράδα, Μηλιές, Ζαγορά τι θα επιλέγατε? έχουν όλα τα χωριά υποδομή το χειμωνα για φαγητό, ποτό?
Από τη στιγμή που απορρίπτεις Μακρυνίτσα, θες να μείνεις Πορταριά; :shock: Περίεργο! Περισσότερο θόρυβο έχει εκεί! Άσε που στη Μακρυνίτσα δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα κι έχεις μια αίσθηση χαλάρωσης και ηρεμίας. Να μου πεις ότι την απορρίπτεις για την Τσαγκαράδα, να το καταλάβω αλλά για την Πορταριά!:roll:
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
έχω χρόνια να πάω και δεν θυμάμαι τίποτα. Να φανταστείς νόμιζα ότι η Μακρυνίτσα είναι πιο θορυβώδης και λιγότερο γραφική από την Πορταριά.
Τέσπα, εμείς θα πάμε για ΠΣΚ και θα επιστρέψουμε Δευτέρα, οπότε από ότι καταλαβαίνω δεν θα υπάρχει πρόβλημα για φαγητό τουλάχιστον το βράδυ.
Το λέω γιατί πριν κανά 2 χρόνια πήγαμε με τον άντρα μου στα Ζαγοροχώρια και επιλέξαμε να μείνουμε σε ένα ήσυχο χωριό τα Άνω Πεδινά. Το βράδυ δεν υπήρχε τίποτα να φάμε παρά μόνο το εστιατόριο του ξενώνα μας, που μαγείρευε μόνο για μας. Ε...εγώ αγριέυτηκα λίγο και θυμάμαι πως επειδή δεν υπήρχε ούτε ένα ταβερνάκι πέφταμε για ύπνο από τις 9. και το να πας σε διπλανό χωριό ήταν ένα θέμα γιατί μιλαμε για δρόμους όλο στροφές και χωρίς καθόλου φωτισμό, ε...δεν το επιχειρούσες και άνετα μέσα στο χειμώνα.

Για αυτό ρωτάω, και για το Πήλιο, δεν θέλω να πάω για τρεις μέρες και να βγω στον "κοσμικό" Βόλο αλλά ούτε και να είμαι μόνη σε ένα εστιατόριο που περιμένει πως και πως να τελειώσω το φαγητό για να κλείσει....
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
έχω χρόνια να πάω και δεν θυμάμαι τίποτα. Να φανταστείς νόμιζα ότι η Μακρυνίτσα είναι πιο θορυβώδης και λιγότερο γραφική από την Πορταριά.
Τέσπα, εμείς θα πάμε για ΠΣΚ και θα επιστρέψουμε Δευτέρα, οπότε από ότι καταλαβαίνω δεν θα υπάρχει πρόβλημα για φαγητό τουλάχιστον το βράδυ.
Το λέω γιατί πριν κανά 2 χρόνια πήγαμε με τον άντρα μου στα Ζαγοροχώρια και επιλέξαμε να μείνουμε σε ένα ήσυχο χωριό τα Άνω Πεδινά. Το βράδυ δεν υπήρχε τίποτα να φάμε παρά μόνο το εστιατόριο του ξενώνα μας, που μαγείρευε μόνο για μας. Ε...εγώ αγριέυτηκα λίγο και θυμάμαι πως επειδή δεν υπήρχε ούτε ένα ταβερνάκι πέφταμε για ύπνο από τις 9. και το να πας σε διπλανό χωριό ήταν ένα θέμα γιατί μιλαμε για δρόμους όλο στροφές και χωρίς καθόλου φωτισμό, ε...δεν το επιχειρούσες και άνετα μέσα στο χειμώνα.

Για αυτό ρωτάω, και για το Πήλιο, δεν θέλω να πάω για τρεις μέρες και να βγω στον "κοσμικό" Βόλο αλλά ούτε και να είμαι μόνη σε ένα εστιατόριο που περιμένει πως και πως να τελειώσω το φαγητό για να κλείσει....

Για διαμονη...εμεινα περυσι εκει πρωτοχρονια....και ηταν και η πρωτη χρονια που εχει ανοιξει ο ξενωνας!!! Απιστευτη θεα,τρομερα δωματια, τρομερα παιδια αυτοι που το φτιαξανε .....σε απιστευτο σημειο χτισμενο(ρομαντικα γαρ που θελεις)....
Μικρός Βοριάς, Σουίτες, Πορταριά, Πήλιο, Mikros Vorias, Portaria, Pelion
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
καταπληκτικός ξενώνας αλλά φαινεται και πολύ ακριβός. Η διαμονή για ΠΣΚ είναι τουλάχιστον 120?/βραδιά.
άτιμη κρίση, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα έδινα τόσα χρήματα γιά ενα Σ/Κ στην Ελλάδα όταν με τα ίδια χρήματα θα μπορούσα να κάνω ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
καταπληκτικός ξενώνας αλλά φαινεται και πολύ ακριβός. Η διαμονή για ΠΣΚ είναι τουλάχιστον 120?/βραδιά.
άτιμη κρίση, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα έδινα τόσα χρήματα γιά ενα Σ/Κ στην Ελλάδα όταν με τα ίδια χρήματα θα μπορούσα να κάνω ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
Πέστα χρυσόστομη!;)Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
:D
καταπληκτικός ξενώνας αλλά φαινεται και πολύ ακριβός. Η διαμονή για ΠΣΚ είναι τουλάχιστον 120?/βραδιά.
άτιμη κρίση, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα έδινα τόσα χρήματα γιά ενα Σ/Κ στην Ελλάδα όταν με τα ίδια χρήματα θα μπορούσα να κάνω ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
Εγω το ειχα κλεισει μεσα απο ψαξιμο απο αλλιο site και οχι απο το δικο του με 100 τη βραδια πρωτοχρονια. Για ψαξτο. Αυτα
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Παντως βρισκεις μακρυνιτσα πορταρια ξενωνες και με 50 ευρω το δικλινο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
:D

Εγω το ειχα κλεισει μεσα απο ψαξιμο απο αλλιο site και οχι απο το δικο του με 100 τη βραδια πρωτοχρονια. Για ψαξτο. Αυτα

και γιατι δεν της δίνεις το site που έκλεισες εσυ τότε βρε vaggelaki :shock:
μυστικό το κρατάς ??
 

georgila

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Αν μπορει καποιος να προτεινει καποιο δωματιο με τζακι σε πορταρια ή μακρυνιτσα γυρω στα 80 ευρω..
Γιατι βλεπω τις τιμες και απογοητευομαι..Ολα πανω απο 100!Ελεος με τετοια λεφτα μενω στο βερολινο σε 5αστερο
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αν μπορει καποιος να προτεινει καποιο δωματιο με τζακι σε πορταρια ή μακρυνιτσα γυρω στα 80 ευρω..
Γιατι βλεπω τις τιμες και απογοητευομαι..Ολα πανω απο 100!Ελεος με τετοια λεφτα μενω στο βερολινο σε 5αστερο

Τουλαχιστον,δεν θελεις αεροπορικα, ... γυρω στα 300 ευρω την περιοδο των γιορτων,στο Βερολινο με Εasy.:|
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Mούρεσι, ξενώνας το Παλιό Μεταξουργείο, τόχει μια αγγλίδα καταπληκτική.
Φαγητό στην Αλέκα στην Τσαγκαράδα, μοσχαράκι με κάστανα, ότι καλύτερο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.855
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom