Γαλλία Παει το ταξίδι μας.

Soula

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάι
Καλησπέρα.Ο λόγος που γράφω σήμερα δεν είναι για να σας πω για το ταξίδι που έκανα , αλλά για το ταξίδι που ΔΕΝ έκανα.Από αρχές του καλοκαιριού έψαξα σε όλα τα πρακτορεία ταξιδίων για να βρώ μια καλή προσφορά για να ταξιδέψουμε δύο οικογένειες με τα παιδιά μας στο Παρίσι.Το σχεδιάζαμε 1 χρόνο τώρα.Μετά από πολύ έρευνα καταλήξαμε στο ***** (που ανάθεμα την ώρα)Στις 21/8 θα ταξιδεύαμε όλοι για Παρίσι.Τα παιδιά είχαν ξετρελαθεί.Εμείς οι μεγάλοι ακόμα περισσότερο.Στις 9/8 περνάω από γραφείο αυτό να ρωτήσω
αν όλα πήγαιναν καλά(λες και το`ξερα.Μου λέει μην ανησυχείτε το τσάρτερ είναι φουλ.Στις 21 το πρωι θα είσαστε Παρίσι.Και στις 10/8 την αμέσως επόμενη μέρα μου τηλεφωνεί και μου λέει ότι το ταξίδι αναβάλεται.Καταλαβαίνετε τι έγινε.Πλήρη απογοήτευση.Μας πρότειναν βέβαια να ταξιδέψουμε στις 15/8.Αλλά ποιός μπορεί να αλλάξει την άδειά του μέσα στον δεκαπενταύγουστο.Φωνάξαμε μαλώσαμε αλλά τίποτα.Και το άκομα πιο τρομερό είναι ότι όλοι οι προορισμοί για τις 21/8 ήταν κλειστοί.Οι διακοπές που όλοι κανονίζουμε έναν ολόκληρο χρόνο απλά δεν πραγματοποιούνται.Μεγάλη θλίψη.Όσο για τα παιδια..........................Τα λόγια είναι περιτά.Και φθσικά το πρακτορείο δεν νοιάζεται ούτε αν σου χάλασε τις διακοπές ούτε και μας έκανε κάποια αντιπρόταση.Ο υπάλληλος με ένα εντελώς παγερό βλέμα μου είπε."Τι να σας πω κυρία μου.Συμβαίνουν αυτά.Δυστυχώς δεν έχω να σας προτείνω κάτι άλλο.Έχουν κλείσει οι εκδρομές."Τέλος πάντων.
Μακριά από το ******.Ο λόγος που έγραψα σήμερα είναι για να μοιραστώ την στεναχώρια μου.
Προορισμός μας τελικά θα είναι η Πάργα έτσι όπως δείχνουν τα πράγματα.
Ας είναι.
Εύχομαι σε όλους σας καλές διακοπές.:(
 

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
κριμα που το χασατε το ταξιδι αν και μπορειτε να το κανετε μονοι σας χωρις πρακτορειο να ξερετε οτι απο το αεροδρομιο περναει καθε ωρα το λεωφορειο για την ωτισνευ η ακομα και κατω απο το αεροδρομιο εχει τραινο οταν φτανεις εκει υπαρχουν αρκετα ξενοδοχεια που αλλωστε μπορεις να τα κλεισης και απο το σπιτι
πντως και η Πραγα ομορφη ειναι :D
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο ακόμα...υπάρχουν προγράμματα για Παρίσι-Ντισνειλαντ με αναχώρηση 24/8...δεν είναι και τόσο μακριά από το 21/8...
σου εύχομαι ψυχραιμία και θα βρεις μια λύση:p
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Αυτό που έχεις γράψει δεν επιτρέπεται, σβήσε το όνομα του πρακτορείου.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Eπρεπε να είσαι υποψιασμένη για τα ταξίδια απο πρακτορείο.Τώρα έμαθες ...
άλλη φορά για τέτοιους πανεύκολους προορισμούς καλά θα κάνεις να βγάζεις εισιτηριάκια και να φεύγεις..έτσι απλά!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και εγώ θα σου έλεγα να μην απογοητευτείς και αφού υποθέτω ότι πήρες τα χρήματα σου πίσω, ψαξτο λίγο και κλέισε μέσω ιντερνετ. Μπορεί να σου έρθει λίγο πιο ακριβά, αλλά θα πραγματοποιήσετε το ταξίδι που επιθυμείτε.
Ιδίως σε ξενοδοχεία στο Παρίσι τον Αύγουστο θα βρεις κάποιες καλές τιμές.
 

Soula

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάι
Εντάξει.Δεν ήξερα ότι δεν γράφω το όνομα πρακτορείου.
Ναι, τώρα έμαθα renata και άλλη φορά ξέρω τι θα κάνω.Anel το έψαξα όσο δεν φαντάζεσαι.Μέσω πρακτορείου μέχρι τις 26/8 δεν υπάρχει τίποτα.Σε κάποιο πρακτορείο έψαξαν να μου βρουν και πτήση μέσω Αθήνας αλλά στις ημερομηνίες που θέλω δεν έχει.
Και ναι καλή είναι και η Πάργα αλλά όταν ετοιμάζεσαι για disneyland ...........................
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.Το ταξίδι θα το κάνουμε οποσδήποτε.Κάποια άλλη όμως στιγμή.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Θα μπορούσατε να πάτε Ιταλία με πλοίο και να επισκεφτείτε την Gardaland
Εντάξει, δεν είναι η Ντίσνευλαντ, αλλά τα παιδιά πιστεύω θα την απολαύσουν εξίσου.
Αν σε ενδιαφέρει μια τέτοια προοπτική πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να σε κατευθύνουμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εντάξει.Δεν ήξερα ότι δεν γράφω το όνομα πρακτορείου.
Ναι, τώρα έμαθα renata και άλλη φορά ξέρω τι θα κάνω.Anel το έψαξα όσο δεν φαντάζεσαι.Μέσω πρακτορείου μέχρι τις 26/8 δεν υπάρχει τίποτα.Σε κάποιο πρακτορείο έψαξαν να μου βρουν και πτήση μέσω Αθήνας αλλά στις ημερομηνίες που θέλω δεν έχει.
Και ναι καλή είναι και η Πάργα αλλά όταν ετοιμάζεσαι για disneyland ...........................
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.Το ταξίδι θα το κάνουμε οποσδήποτε.Κάποια άλλη όμως στιγμή.
Αεροπορικά εισιτήρια πάντως υπάρχουν διαθέσιμα σε κείνες τις ημερομηνίες, απλως δεν είναι καθόλου φτηνα (από 500 ευρώ και πάνω το ένα roundtrip, σε 2 εταιρίες που κοίταξα). Εννοείτε πως ΔΕ μιλάω για οργανωμένο πακέτο.
 

Soula

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάι
nena σ`ευχαριστώ για την ιδέα.Μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες?
Έχεις πάει?Σε ποιο μέρος της Ιταλίας είναι?Για να πάμε οδικώς.
Και πάλι ευχαριστώ.Θα ψαξω και στο forum.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μπορείς ακόμα να πας με αεροπλάνο Βρυξέλλες και στη συνέχεια με τρένο ή αυτοκίνητο για Disneyland.
Για Βρυξέλλες είναι πολύ φθηνότερα τα αεροπορικά εισητήρια σε σχέση με το Παρίσι για τις ημερομηνίες που θέλεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom