Φιλιππίνες Παμε Φιλιππινεs!

Μηνύματα
773
Likes
615
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Πρέπει να είναι η πέμπτη ή έκτη φορά που διαβάζω την υπέροχη ιστορία σου γαιτί πλέον έχω αρχίσει να το ψάχνω για Βισάγιας πολύ ζεστά.
Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για τις υπέροχες περιγραφές και την έμπνευση.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
go2dbeach εννοείται ότι λόγω της περιγραφής σου για το Μπορακάι όχι μόνο πήγα εκεί φέτος τον Ιανουάριο αλλά περνώντας από το ξενοδοχείο που έμεινες σε θυμήθηκα πολύ έντονα.. Οι αναμνήσεις που έχω είναι υπέροχες γι'αυτό ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου και εύχομαι πάντα να κάνεις τέτοια ταξίδια και να τα μοιράζεσαι με μας.... Η κοκοφοινικόπληκτη συντρόφισσα!!!!!
 
Μηνύματα
773
Likes
615
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
go2dbeach εννοείται ότι λόγω της περιγραφής σου για το Μπορακάι όχι μόνο πήγα εκεί φέτος τον Ιανουάριο αλλά περνώντας από το ξενοδοχείο που έμεινες σε θυμήθηκα πολύ έντονα.. Οι αναμνήσεις που έχω είναι υπέροχες γι'αυτό ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου και εύχομαι πάντα να κάνεις τέτοια ταξίδια και να τα μοιράζεσαι με μας.... Η κοκοφοινικόπληκτη συντρόφισσα!!!!!
Και πού είναι η ιστορία σου? :shock: Άντε δώσε μας καμιά πληροφορία πιο φρέσκια. Μπορείς να ξεκινήσεις με τα βασικά:
-Πώς πήγες (πτήσεις κλπ)
-Πήγες μόνο Μπορακάι ή και αλλού?
-Πού έμεινες?
-Κόστος?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Και πού είναι η ιστορία σου? :shock: Άντε δώσε μας καμιά πληροφορία πιο φρέσκια. Μπορείς να ξεκινήσεις με τα βασικά:
-Πώς πήγες (πτήσεις κλπ)
-Πήγες μόνο Μπορακάι ή και αλλού?
-Πού έμεινες?
-Κόστος?

Iστορία αποκλείεται να γράψω γιατί δεν το 'χω.. Προτιμώ να διαβάζω τις ιστορίες άλλων γιατί το απολαμβάνω περισσότερο.. Αυτά που μπορώ να σου πω είναι τα εξής: Πήγα με πτήση της Thai με προορισμό την Μανίλα με ένα stopover την Μπαγκόγκ. Μετά την Μανίλα πέταξα με την Cebu Pacific Air κατευθείαν για Μπορακάϊ. Έμεινα 5 μέρες Μπορακάϊ, 2 μέρες Μανίλα και 2 Μπαγκόγκ. Δυστυχώς δεν είχα περισσότερες μέρες για να πάω και αλλού.. Αλλά θα ξαναγυρίσω σίγουρα εκεί! Έμεινα στην White Beach στο Beachcomber περίπου 90ε την βραδιά αλλά ήταν πρωτοχρονιά και ήταν και σουίτα οπότε καταλαβαίνεις. Αλλά υπάρχουν και πολύ φθηνότερα από 25ε π.χ. τη βραδιά.. ότι άλλη πληροφορία θες εδώ είμαστε..
 
  • Like
Reactions: DrG

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειχα φιαξει ενα βιντεο με Φιλιππινεζικους χαιρετισμους για το σαιτ μας :D και το εχω βαλει στη βιντεο γκαλερι. Ειπα να το ποσταρω κι εδω για οσους δεν το εχουν δει (μου εστειλε και καποιος πιεμ οτι το εψαχνε).
Hi travelstories! Απο το Whilly's rock του Μπορακάι:
 
Last edited by a moderator:

Maria_Maz

Member
Μηνύματα
59
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ-Γκαλαπαγκος
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Βολιβια
ευχαριστω :clap: που αυτο το τοσο κρυο και μιζερο πρωινο με ταξιδεψες σε μερη ζεστα :cool: και υπεροχα. καταλαβαινω οτι το ταξιδι σας ηταν δυσκολο αλλα τα δυσκολα σε ανταμειβουν! ζηλεψα πολυ και το βαζω στο προγραμμα να παω καποια στιγμη! ;)
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Με παρέπεμψες σε Φιλιππίνες και έσπευσα να σε διαβάσω...Καταπληκτική ιστορία με απίστευτο φωτογραφικό υλικό και άκρως εξωτική και καλοκαιρινή :D Ομολογώ πως δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό να πάω στις Φιλιππίνες και κοίτα να δεις τι μου κάνεις τώρα :shock: ! Τρομερή φοινικοκατάσταση :cool:!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οντως φοβερη φοινικοκατασταση :lol:. Ειναι αληθεια οτι δεν σκεφτεται καποιος ευκολα τις Φιλιππινες για ταξιδι. Κι ομως ειναι υπεροχα τα νησια , ειδικα για τους παραλιάκηδες. Χαιρομαι που μεσα απο την ιστορια μου καποιοι γνωρισαν τα νησια Βισαγιας :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Βίντεο από τα νησιά Bohol-Panglao με τους σοκολατένιους λόφους, τα τάρσιερ, κάποιες παραλίες και οδήγηση στους δρόμους των νησιών. Το καλύτερό μου είναι ο πιτσιρίκος που χορεύει στην κρουαζιέρα με το πλωτό εστιατόριο και υποκλίνεται στο τέλος :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το νησί που βλέπετε στο από πάνω βίντεο ήταν κοντά στο επίκεντρο του σεισμού μεγέθους 7,2 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ έπληξε τις κεντρικές Φιλιππίνες.
Ο Εγκέλαδος χτύπησε στις 8:12 το πρωί τοπική ώρα, προκαλώντας πανικό. Δεκάδες οι νεκροί
μετά από κατάρρευση κτιρίων στα νησιά Μποχόλ και Σεμπού.
awww.koolnews.gr_wp_content_uploads_2013_10_pb_120207_philippines_earthquake_nj_04_800x514.jpg
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Προσγείωση και απογείωση από το αεροδρόμιο Mactan. Πτήση πάνω από το αρχιπέλαγος Visayas με θέα από ψηλά κάποιων νησιών, κομμάτια του Νέγκρος και του Σεμπού:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.678
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom