Παξοί Παξοί γενικές πληροφορίες

giannis1996

Member
Μηνύματα
34
Likes
12
Καλησπέρα σε όλους από Κέρκυρα! Θέλουμε να κλείσουμε με την κοπέλα μου για Παξούς ένα τριημεράκι χαλαρά. Έχετε να μου προτείνετε από που να νοικιάσουμε αμάξι γιατί δεν βρίσκω τίποτα. Επίσης από όσο ξέρω υπάρχει δελφίνι από Κέρκυρα για Παξούς. Ξέρετε αν πηγαίνει και φέρρυ για να βάλουμε μέσα αυτοκίνητο και να μην νοικιάσουμε εκεί; Και τι τιμή έχει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπέρα σε όλους από Κέρκυρα! Θέλουμε να κλείσουμε με την κοπέλα μου για Παξούς ένα τριημεράκι χαλαρά. Έχετε να μου προτείνετε από που να νοικιάσουμε αμάξι γιατί δεν βρίσκω τίποτα. Επίσης από όσο ξέρω υπάρχει δελφίνι από Κέρκυρα για Παξούς. Ξέρετε αν πηγαίνει και φέρρυ για να βάλουμε μέσα αυτοκίνητο και να μην νοικιάσουμε εκεί; Και τι τιμή έχει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
καλησπερα Γιαννη .. Λοιπον δελφινι καθε μερα 3 φορες την ημερα με εισητηριο 26€ το ατομο ανα διαδρομη Φερρυ εχει δυο φορες την ημερα απο Κερκυρα μεσω Ηγουμενιτσας παντα .. αρα θα υπολογισεις κανα 5ωρο ταξιδι με την σταση στην Ηγουμενιτσα τιμη εισητηριου (ηταν) 18 € ανα διαδρομη το ατομο και 62€ ανα διαδρομη το αυτοκινητο ... νομιζω οτι καλυτερα να νοικιασεις εδω πιο φτηνα θα σου ερθει η να νοικιασεις μηχανακι .. για αυτοκινητο μπορεις να βρεις Planos holidays, Paxos car hire , η Fougaros car hire
 

giannis1996

Member
Μηνύματα
34
Likes
12
Σε ευχαριστώ πολύ Παξινέ φίλε! Ξέρουμε κανένα καλό διαμερισματάκι γιατί αργήσαμε λίγο και όλα είναι πάνω από 100 τη βραδιά. Ρώτησα στο Thekli που έλεγαν εδώ τα παιδιά αλλά δυστυχώς δεν έχει διαθέσιμα δωμάτια :(
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημερα .. για ποτε ενδιαφερεσαι?? Δες και το ξενοδοχειο Ηλιος 2662031137 η στο Vasiliki apart 2662031421 και τα δυο ειναι στην Λακκα .. αν εχω κατι πιο συγκεκριμενο σε ημερομηνιες ισως μπορω να βοηθησω περισσοτερο. Νικος
 

giannis1996

Member
Μηνύματα
34
Likes
12
Καλημέρα! Λέμε για 19-21 Αυγούστου. Βρήκαμε ένα συμπαθητικό στο Λογγο, αρκεί να βρούμε αμάξι τώρα. Γενικά 1 μήνα πριν και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε αυτοκίνητα, μόνο γουρούνες έχει αλλά δεν έχουμε δίπλωμα μηχανής
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημέρα! Λέμε για 19-21 Αυγούστου. Βρήκαμε ένα συμπαθητικό στο Λογγο, αρκεί να βρούμε αμάξι τώρα. Γενικά 1 μήνα πριν και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε αυτοκίνητα, μόνο γουρούνες έχει αλλά δεν έχουμε δίπλωμα μηχανής
με 80 € 5' με τα πόδια από την πλατεία στο Γάιο σου κάνει?
 

VassilikiMack

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Γεια σας!φετος θα συνδιασουμε Συβοτα,πηγες Αχεροντα,Παργα και Παξους-Αντιπαξους.
1) Απο Παργα πως παω και γυριζω Παξους και με τι κοστος?Οχι για μονοημερη εκδρομη ομως.Θελουμε να μεινουμε 2-3 μερες.
2)Απο Παξους για Αντιπαξους διαβασα οτι εχει ανα μιση ωρα σκαφακια με τιμες 10€/ατομο,απο τις 9 το πρωι εως 6 το απογευμα.ισχυει?
Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Καλημέρα:
1) Δεν νομίζω πως έχει κάποιο καραβάκι απευθείας, όλα κάνουν ημερήσιες εκδρομές. Εκτός αν "ψήσεις" κάποιον από αυτούς να σας πάει one-way. Αλλιώς, από Ηγουμενίτσα με το ferry.
2) Ισχύει ως προς τη συχνότητα και τις ώρες. Ειδικά το πρωί, όπως γεμίζουν, φεύγουν, μπορεί και ανά 10 λεπτά. Δεν γνωρίζω για την φετινή τιμή, θεωρώ πως θα είναι παραπάνω λόγω καυσίμων κλπ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εκτός αν "ψήσεις" κάποιον από αυτούς να σας πάει one-way.
Μπορεί να ρωτήσει, καλή ιδέα, αλλά δεν είναι τόσο απλό. Αρχικά γιατί δίνουν προτεραιότητα σ' αυτόν που κλείνει εκδρομή, επίσης όμως πρέπει να δηλώσουν και στο λιμεναρχείο τους επιβαίνοντες, οπότε αυτό θα το ξέρει μια μέρα νωρίτερα, δε ξέρω αν μπορεί να στηριχτεί για να προγραμματίσει...
 

VassilikiMack

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Καλημέρα:
1) Δεν νομίζω πως έχει κάποιο καραβάκι απευθείας, όλα κάνουν ημερήσιες εκδρομές. Εκτός αν "ψήσεις" κάποιον από αυτούς να σας πάει one-way. Αλλιώς, από Ηγουμενίτσα με το ferry.
2) Ισχύει ως προς τη συχνότητα και τις ώρες. Ειδικά το πρωί, όπως γεμίζουν, φεύγουν, μπορεί και ανά 10 λεπτά. Δεν γνωρίζω για την φετινή τιμή, θεωρώ πως θα είναι παραπάνω λόγω καυσίμων κλπ.
Λες αν πετυχω κανενα τζιμανι,να κανουμε πηγαινε ελα,αλλα το πηγαινε πχ.Δευτερα και το ελα πεμπτη???Ωραια...θα δειξει....Επισης για τα καραβακια παξους αντιπαξους,μιλαμε γι αυτη την τιμη,(εστω και 15ευρω φετος,)πηγαινε ελα υποθετω..

Μπορεί να ρωτήσει, καλή ιδέα, αλλά δεν είναι τόσο απλό. Αρχικά γιατί δίνουν προτεραιότητα σ' αυτόν που κλείνει εκδρομή, επίσης όμως πρέπει να δηλώσουν και στο λιμεναρχείο τους επιβαίνοντες, οπότε αυτό θα το ξέρει μια μέρα νωρίτερα, δε ξέρω αν μπορεί να στηριχτεί για να προγραμματίσει...
Να κλεισω εκδρομη,οκ,απλα ελεγα αν γινεται να τον ψησω το πηγαινε να γινει Δευτερα και ο γυρισμος να γινει πχ τεταρτη.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Να κλεισω εκδρομη,οκ,απλα ελεγα αν γινεται να τον ψησω το πηγαινε να γινει Δευτερα και ο γυρισμος να γινει πχ τεταρτη.
Συμφωνώ, δεν είναι τόσο θέμα ψησίματος όσο συμφωνίας που πρέπει να γίνει όμως και δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό νωρίτερα.
Με έναν τηλέφωνο σε κάποιον που διεξάγει το δρομολόγιο θα σου λυθούν σίγουρα οι απορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom