Παράσταση Θεάτρου Noh και Kyogen στο Ηρώδειο

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
φαντάζομαι ότι το "πουλάκι" θα φορούσε κουκούλα όπως όλοι οι προδότες που σέβονται τον εαυτό τους.
Στον αντίποδα των εντυπώσεων που σας μετέφερε η Πανδώρα έρχομαι να σας εκμυστηρευτώ ότι η δική μου απόλαυση ήταν να βλέπω το γεμάτο έκσταση πρόσωπο της, κατά τα άλλα δεν κατάλαβα Χριστό συγνώμη Βούδα ήθελα να πω. Καθόλη την διάρκεια της παράστασης μετάνιωνα που προτίμησα το Ηρώδειο από εκείνο το ωραιότατα κέντρο της εθνικής που τραγουδάνε το διαχρονικό "δεν πάω Μέγαρο θα μείνω με τον παίδαρο". Ε μετά ναι, έπνιξα τον πόνο μου στις μπύρες.
:haha::haha::haha: :clap: κράτα βρε τα προσχήματα...:haha: απαπα...:bleh:...
 
Last edited by a moderator:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Kαι για το βαρύ ;) του θέματος, ιδού :

 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εμάς, καλέ, έτσι κάνανε οι παπούδες μας για να διώξουν την αλεπού απ' το κοτέτσι και το λύκο απ' το μαντρί! :shock:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ήρωες!!! Ήρωες!!! :clap::clap::clap: (όσοι άντεξαν να παρακολουθήσουν τη δίωρη παράσταση)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καθόλη την διάρκεια της παράστασης μετάνιωνα που προτίμησα το Ηρώδειο από εκείνο το ωραιότατα κέντρο της εθνικής που τραγουδάνε το διαχρονικό "δεν πάω Μέγαρο θα μείνω με τον παίδαρο". Ε μετά ναι, έπνιξα τον πόνο μου στις μπύρες.
Εγώ πάλι τι να πω που παρακολούθησα πριν κάποια χρόνια τη μια και μοναδική παράσταση Νο ( μπορεί να ήταν και Καμπούκι δε θυμάμαι πια) της ζωής μου (είμαι σχεδόν σίγουρη οτι δε θα υπάρξει έτερη) στο Μέγαρο; Ο..."παίδαρος" - αφέντης τη μυρίστηκε τη δουλειά και με αμόλησε ολομόναχη! Μετά μου βούτηξε την μπουκάλα από το χέρι μπας και γίνω αλκολικιά!
 
Last edited by a moderator:

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Εντάξει, δεν ήταν και για να κόβεις φλέβες... Έβλεπα βέβαια όλο το θέατρο να έχει κάνει τα προγράμματα βεντάλιες αλλά μάλλον θα έφταιγε ο καύσωνας...
Εγώ πάντως, αν και βαρέθηκα σε μερικά σημεία, ίσως να του ξανέδινα μια ευκαιρία, σε έναν κήπο της Ιαπωνίας, δροσερό και με ανθισμένες κερασιές...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ πάντως, αν και βαρέθηκα σε μερικά σημεία, ίσως να του ξανέδινα μια ευκαιρία, σε έναν κήπο της Ιαπωνίας, δροσερό και με ανθισμένες κερασιές...
:D:D:D αυτό είναι :clap: όλα θέλουν το κατάλληλο περιβάλλον ;) :kiss:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εντάξει, δεν ήταν και για να κόβεις φλέβες... Έβλεπα βέβαια όλο το θέατρο να έχει κάνει τα προγράμματα βεντάλιες αλλά μάλλον θα έφταιγε ο καύσωνας...
Εγώ πάντως, αν και βαρέθηκα σε μερικά σημεία, ίσως να του ξανέδινα μια ευκαιρία, σε έναν κήπο της Ιαπωνίας, δροσερό και με ανθισμένες κερασιές...
.... και κανένα κουβά σακε από δίπλα, ε pandora? :haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
.... και κανένα κουβά σακε από δίπλα, ε pandora? :haha:
Όταν θα ζήσω το παραμύθι μου...:D θα σου διηγηθώ τις λεπτομέρειες...;) (αν στο μεταξύ έχεις δείξει καλή διαγωγή...:bleh::haha:)
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εγώ πάλι τι να πω που παρακολούθησα πριν κάποια χρόνια τη μια και μοναδική παράσταση Νο ( μπορεί να ήταν και Καμπούκι δε θυμάμαι πια) της ζωής μου (είμαι σχεδόν σίγουρη οτι δε θα υπάρξει έτερη) στο Μέγαρο; Ο..."παίδαρος" - αφέντης τη μυρίστηκε τη δουλειά και με αμόλησε ολομόναχη! Μετά μου βούτηξε την μπουκάλα από το χέρι μπας και γίνω αλκολικιά!

Αυτός ο αφέντης σοφός άνθρωπος, την άλλη φορά θα τον συμβουλευτώ πριν πειραματιστώ. Αλλο ένα τέτοιο και θα πέσω στα βαριά
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Όταν θα ζήσω το παραμύθι μου...:D θα σου διηγηθώ τις λεπτομέρειες...;) (αν στο μεταξύ έχεις δείξει καλή διαγωγή...:bleh::haha:)
Στη γωνίτσα θα κάθομαι και δε θα λέω τίποτα... θά'χω το στόμα μπουκωμένο απ' τα σούσι! :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom