Γαλλία Γερμανία Τσεχική Δημοκρατία Παρίσι,Βερολίνο ή Πράγα για Πρωτοχρονιά?

vasilis_emm

Member
Μηνύματα
62
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπέρα,

Ψάχνοντας προορισμό για τις γιορτές κατέληξα σε Παρίσι,Βερολίνο ή Πράγα.
Έχω βρεί φθηνά εισιτήρια και για τους 3 προορισμούς αν και μέχρι να αποφασίσω να τα κλείσω βλέπω να ανεβαίνουν!
Τί προτείνετε?
Αγορές δε με ενδιαφέρουν,θέλω στολίδια και κλίμα γιορτίνο!
Ευχαριστώ.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
φιλε βασιλη εγω εκλεισα για πραγα αλλα για πρωτοχρονια! όμως και οι αλλοι δυο προορισμοι που εχεις ειναι δελεαστικοτατοι!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ψηφιζω Βερολινο δαγκωτο. Το βραδυ της πρωτοχρονιας στην πυλη του Βραδεμβουργου θα σου μεινει αξεχαστο παρα το κρυο που θα εχει σιγουρα. Φροντισε μονο αν το αποφασισεις να πας απο νωρις για να βρεις καλη θεση, προμηθεψου εγκαιρα και με πυροτεχνηματα γιατι μετα τις 12 το μεσημερι θα εχουν ξεπουληθει.
Επισης αρκετες χριστουγεννιατικες αγορες λειτουργουν μεχρι και την παραμονη της πρωτοχρονιας, σιγουρα αυτη της Gendanmermarkt & της kaiser wilhelm kirche στην αρχη της ku'damm.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Βαρκελώνη δεν έχω βρεθεί σε περίοδο γιορτών, αλλά είναι μια πολύ όμορφη πόλη και "μαζεμένη", οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι όμορφα.
Το Παρίσι όμως είναι το κάτι άλλο (στο κέντρο του) , αν είναι όμως ξεκίνα να κοιτάς και τιμές ξενοδοχείων, γιατί δεν ξέρω σε τι τιμές κυμαίνονται ΄για αυτή την περίοδο.
 

aiolos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτσι
Το Βερολίνο δεν στο προτείνω..
Πράγα είναι απίστευτα όμορφη και ρομαντική πόλη, Παρίσι δεν εχω πάει, αλλα εχω ακούσει οτι πρωτοχρονιά ειναι όμορφα..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μην ακούς την ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ !!!!
Τι παρίσια Βερολίνα και αηδίες !!!!
Πράγα να πάς τελεία και πάυλα
ασε που η Πραγα δεν κινδυνευει και απο τρομακρατικά χτυπήματα

ΗΠΑΠιθανοί στόχοι των τρομοκρατών ο πύργος του Αϊφελ στο Παρίσι και ο κεντρικός σταθμός του Βερολίνου - TO BHMA

Η πλακα ειναι οτι και γω περσι Πραγα ειχα παει για τα Χριστουγεννα.:haha:
Αλλα νομιζω οτι θα πρεπει να αρχισει με Παρισι και μετα ολα τα υπολοιπα.


Ενταξει βρε πουλακι μου...ας μην ανεβει στον Πυργο του Αιφελ ο χριστιανος ..χεχεχε..ας τον κοιταει απο μακρυα.:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom