Γαλλία "Παρίσι! Η ωραιότερη πόλη του κόοσμου αστράφτει..."

Matryoshka

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία/ Υπερσιβηρικός
Πάω σε 3 εβδομάδες στο Παρίσι και εχω κλείσει αεροπορικά εισητήρια (106 ευρώ) με Easy Jet και ξενοδοχείο (Hotel Concorde Monparnasse- 122 με πρωινό 4* δίκλινο) μεσω hotelier365 και gtahotels (το hotelier365 μάλλον είναι το καλύτερο γιατι ψάχνει σε όλες τις μηχανές αναζήτησης και μετα πας στην αντιστοιχη μηχανή με την καλύτερη τιμή). Οτι πληροφορία μπορεί να προσφέρει ο καθένας για φαγητό (του στυλ φάγαμε εκεί και στοίχισε τόσο) είναι ευπρόσδεκτη. Ψάχνω για κατι απλό και οικονομικό θέλοντας να αποφύγω τα fastfood τύπου Quick και ΜακΝτόναλντς. Πληροφορίες για το που θα πάω και τι θα δω έχω αρκετές απο έναν καλό οδηγό, αλλά οποιαδήποτε πληροφορία απο προσωπικές εμπειρίες χρειάζεται...Ειδικά ο Taver που έχει πάει τόσες πολλές φορές!!:D

Θα συμφωνήσω με την erminathess για το bistro Romain, όπως επίσης θα σου πρότεινα και ένα εστιατόριο στην Rue du Bac κοντά στο μουσείο Orsay (κοίτα στο χάρτη για καλύτερα) αρκετά φτηνό από ό,τι θυμάμαι με μεγάλες μερίδες και απλά γεύματα από όσο είδα που αναφέρω και παραπάνω. Εγώ που είχα πάρει κοτόπουλο με πατάτες ήταν το λιγότερο καλό! Πολύ χορταστικό και νόστιμο, σα να τρως στο σπίτι σου... :D Εγώ επειδή ήμουν λίγες μέρες στο Παρίσι ήταν πολύ βολικό όταν το ανακάλυψα...
 

Matryoshka

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία/ Υπερσιβηρικός
Ακόμα κάτι που ξέχασα για το εν λόγω εστιατόριο... όπως θα πηγαίνεις για Rue du Bac από το Orsay στην άκρη του τετραγώνου (τώρα τι σου λέω... αλλά όταν θα είσαι κει θα καταλάβεις :D), μπροστά σου θα δεις ένα μάλλον κυριλέ εστιατόριο, δεν είναι αυτό, θα πρέπει να στρίψεις και τότε όπως περπατήσεις λίγο θα το δεις... απλά για να μην μπερδευτείς αν σε ενδιαφέρει...;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.809
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom