Παρίσι - Συμβουλές αντιμετώπισης ψύχους κ.α.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisch

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές!

Πρόκειται να ταξιδέψω στο παρίσι στις 26/12 αλλά απ' ότι ακούω έχει πολύ κρύο και χιόνι. Τι να κάνω; Σκέφτηκα να πάρω μποτάκια για το χιόνι (που θα βολέψουν και στη βροχή), ισοθερμικά εσώρουχα και άλλα τέτοια. Μήπως είναι υπερβολικά; Μήπως όλοι θα κυκλοφορούν με τα καλά τους και εγώ θα είμαι σαν να ήρθα απ' τις Άλπεις; Μήπως ένα παλτό κι ένα μπουφάν είναι αρκετό; Δώστε μου τα φώτα σας και ότι άλλες συμβουλές έχετε γιατί έχω πελαγώσει με το θέμα των ρούχων...

Σας ευχαριστώ,
Χρήστος
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Χρήστο νομίζω πως σ' έχει πιάσει υπερβολικό άγχος με το κρύο!Δεν πας ούτε στα Βόρεια της Ρωσίας, ούτε στη Λαπωνία!Εδώ και 5 χρόνια ταξιδεύω Δεκέμβριο ή Ιανουάριο σε ευρωπαϊκές πόλεις και σε καμία δε συνάντησα τοοοοο κρύο!Δεν έχω αγοράσει εσωθερμικά ρούχα, ούτε κάτι ειδικό για το χιόνι και το κρύο. Φοράω ρούχα που χρησιμοποιώ και στην Ελλάδα.Νομίζω πως αρκούν κάποια ζεστά πουλόβερ και ένα ζεστό μπουφάν ή χοντρό παλτό, γάντια, κασκόλ και σκούφος. Να σκεφτείς οτι θα παραμένεις και σε εσωτερικούς χώρους μουσεία, πινακοθήκες, εστιατόρια, καφέ όπου θα έχει πολύ ζέστη και με εσωθερμικά ρούχα δε θα την αντέχεις, θα ιδρώνεις και βγαίνοντας ξανά στο κρύο θα είναι χειρότερα.
 

chrisch

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή! Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω τι παπούτσια να πάρω μαζί μου. Όταν λέει "χιονόπτωση" δεν εννοεί οτι το στρώνει κιόλας, έτσι;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.026
Bρε παιδιά δεν κοιτάτε καθόλου τα θέματα που έχουν ανοιχθεί? Περί ψύχους, ισοθερμικών ή μή κ.λ.π. έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές!
Εν πάσει περιπτώσει, καλά να περάσεις στο Παρίσι!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Bρε παιδιά δεν κοιτάτε καθόλου τα θέματα που έχουν ανοιχθεί? Περί ψύχους, ισοθερμικών ή μή κ.λ.π. έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές!
Επίσης πάρα πολλές φορές βλέπω παρατηρήσεις όπως αυτή, αντί να βοηθάμε ανακατευθύνοντας το μέλος σε ένα από τα υφιστάμενα θέματα.

Από δω και πέρα τέτοιες παρατηρήσεις θα διαγράφονται. Αν κανείς ποτέ θέλει να βοηθήσει στην εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ, είτε να κανει αναφορά το μήνυμα για να βοηθάμε το μέλος εμείς, είτε να βοηθάει ο ίδιος...

Επί της ουσίας λοιπόν, υπάρχει αντίστοιχο θέμα ΕΔΩ :xmas_biggrin:

Topic Locked.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.026
Επίσης πάρα πολλές φορές βλέπω παρατηρήσεις όπως αυτή, αντί να βοηθάμε ανακατευθύνοντας το μέλος σε ένα από τα υφιστάμενα θέματα.

Από δω και πέρα τέτοιες παρατηρήσεις θα διαγράφονται. Αν κανείς ποτέ θέλει να βοηθήσει στην εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ, είτε να κανει αναφορά το μήνυμα για να βοηθάμε το μέλος εμείς, είτε να βοηθάει ο ίδιος...

Επί της ουσίας λοιπόν, υπάρχει αντίστοιχο θέμα ΕΔΩ :xmas_biggrin:

Topic Locked.

Δεκτό αυτό που λες, αλλά γιατί δεν έχω δεί ανάλογη παρατήρηση σε μέλη που έχουν πάγια τακτική να μην βοηθάνε στην εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ βοηθώντας τα νέα μέλη...:xmas_rolleyes: Ελπίζω απλά να έτυχε!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σαφέστατα και έτυχε, δεν ήταν επί του προσωπικού η παρατήρηση :xmas_smile:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.957
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom