Γαλλία Ιταλία Παρίσι ή Νάπολη; Help

Καλησπέρα! Για Αυγουστο 5 μερες ταξιδι με το αγόρι μου προτείνετε Παρίσι ή Νάπολη (+ποζιτάνο,κάπρι)

  • Νάπολη

    Votes: 14 53,8%
  • Παρίσι

    Votes: 12 46,2%

  • Total voters
    26

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Συμφωνω. Μετα ο ψυχιατρος δεν φτανει, θελεις νευροχειρουργο να αντιμετωπισει τις εγκεφαλικες βλαβες.
Πατε καλα? Αυγουστο στην πολη των βαρβαρων να υποφερεις απο τονους ιδρωτα κ να λες τι εγκλημα εκανα που αφησα τη Μεσογειο? Φυσικα Ναπολη, Καπρι, Ποζιτανο κ ολα τα συναφη, μην τρελαθουμε. Οι νευροχειρουργοι κοστιζουν, φατε τα σε μια ταρατσα του Ποζιτανο.
View attachment 340827
Ελα ρε Ναπολη ψηφισες? Εγω σε ειχα για Παρισι! Εντυπωση μου εκανε...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Συμφωνω. Μετα ο ψυχιατρος δεν φτανει, θελεις νευροχειρουργο να αντιμετωπισει τις εγκεφαλικες βλαβες.
Πατε καλα? Αυγουστο στην πολη των βαρβαρων να υποφερεις απο τονους ιδρωτα κ να λες τι εγκλημα εκανα που αφησα τη Μεσογειο? Φυσικα Ναπολη, Καπρι, Ποζιτανο κ ολα τα συναφη, μην τρελαθουμε. Οι νευροχειρουργοι κοστιζουν, φατε τα σε μια ταρατσα του Ποζιτανο.
View attachment 340827
για σένα πόσταρα... ε ναι όπως τα λες είναι αρκεί να έχεις και μία περιούσια να πληρώσεις Αύγουστο την υπεραξία.... όποιος πάει εκεί Αύγουστο από μένα καλό κουράγιο... σαν το Παρίσι πουθενά! κοιμάμαι και κάτω από την γέφυρα δλδ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. να πληρώσεις Αύγουστο την υπεραξία....
2. κοιμάμαι και κάτω από την γέφυρα δλδ
😉
1. Υπεραξια? 150 στο κεντρο του Ποζιτανο ειναι πολλα δηλ? Με τα μισα εχεις 4στερα στην παραλια της Ναπολης..ε για πιο κατω καλυτερα τα βρωμο ιμπις του Παρισιου.
2. Υπεροχη ιδεα. Παιρνεις κ το εσανς της πολης.. θα προτιμησω τα στενα του Ανακαπρι αν δεν σε προσβαλλω..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
😉
1. Υπεραξια? 150 στο κεντρο του Ποζιτανο ειναι πολλα δηλ? Με τα μισα εχεις 4στερα στην παραλια της Ναπολης..ε για πιο κατω καλυτερα τα βρωμο ιμπις του Παρισιου.
2. Υπεροχη ιδεα. Παιρνεις κ το εσανς της πολης.. θα προτιμησω τα στενα του Ανακαπρι αν δεν σε προσβαλλω..
ε αντε δώσε και κανα ξενοδοχείο τιπ τα παιδιά....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.826
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
χμ..ξερω οτι θα πεσουν καποιοι να με φανε, γιατι δεν εχω παει σε κανενα απο τα δυο, αλλα καλοκαιρι θα πηγαινα χαλαρα Ν.Ιταλια...κ αναμεσα Ναπολι (ή Ναπολη) και Παρισι χαλαρα Ναπολη

ΥΓ ειμαι παντελως ατεχνος, βαριεμαι τα μουσεια αφανταστα οποτε....Ασε που στην Ναπολη καποιοι λενε οτι εχει 1. τελεια πιτσα 2. τελειο εσπρεσσο....
αρκει....
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
χμ..ξερω οτι θα πεσουν καποιοι να με φανε, γιατι δεν εχω παει σε κανενα απο τα δυο, αλλα καλοκαιρι θα πηγαινα χαλαρα Ν.Ιταλια...κ αναμεσα Ναπολι (ή Ναπολη) και Παρισι χαλαρα Ναπολη

ΥΓ ειμαι παντελως ατεχνος, βαριεμαι τα μουσεια αφανταστα οποτε....Ασε που στην Ναπολη καποιοι λενε οτι εχει 1. τελεια πιτσα 2. τελειο εσπρεσσο....
αρκει....
Αν πας Ναπολη, για πιτσα να πας Τζινο Σορμπιλο. Κορυφη... Τουλαχιστον οταν ειχα παει εγω, τωρα δεν ξερω αν χαλασε...
 
Last edited:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
😉
1. Υπεραξια? 150 στο κεντρο του Ποζιτανο ειναι πολλα δηλ? Με τα μισα εχεις 4στερα στην παραλια της Ναπολης..ε για πιο κατω καλυτερα τα βρωμο ιμπις του Παρισιου.
2. Υπεροχη ιδεα. Παιρνεις κ το εσανς της πολης.. θα προτιμησω τα στενα του Ανακαπρι αν δεν σε προσβαλλω..
που είσαι εσύ με το πολυτελες κρουαζιερόπλοιο ενώ εγώ με την φτωχική μου βαρκούλα δεν ξέρω αν το αντιλήφθηκες αλλά το Παρίσι Αύγουστο μήνα και προηγήται σταθερά!!! αλήθεια πές μας αντέχεις ήττα Αύγουστο? δλδ άμα ήταν για φθινοπωρο ή άνοιξη πόσο θα ήταν το σκορ αναρωτιέμαι, δώσε τιπ και επιχειρήματα να γυρίσει το σκορ γρήγορα ......
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.163
Likes
5.069
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
χμ..ξερω οτι θα πεσουν καποιοι να με φανε, γιατι δεν εχω παει σε κανενα απο τα δυο, αλλα καλοκαιρι θα πηγαινα χαλαρα Ν.Ιταλια...κ αναμεσα Ναπολι (ή Ναπολη) και Παρισι χαλαρα Ναπολη

ΥΓ ειμαι παντελως ατεχνος, βαριεμαι τα μουσεια αφανταστα οποτε....Ασε που στην Ναπολη καποιοι λενε οτι εχει 1. τελεια πιτσα 2. τελειο εσπρεσσο....
αρκει....
3. Sfogliatelle 4. Rum baba
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Παρίσι με 1000 , η πόλη των ερωτευμένων , με άπειρες επιλογές για βόλτες , μουσεία , φαγητό , shopping και σημεία για φωτογραφίες . Τώρα Νάπολη δεν έχω πάει αλλά φαντάζομαι πως καλοκαίρι θα γίνεται εκεί πέρα ο κακός χαμός . Paris is always a good idea για αυτό καλά να περάσετε και bon voyage !!!
 

Ζωη5

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ειλικρινά πολύ δύσκολη ερώτηση. Και τα δύο υπέροχα! Το καθένα έχει τα ωραία του!

Βασικά καλύτερα να δείτε τι παίζει με το κορωνοιο στο καθένα και να αποφασίσετε. Όπου είναι πιο χαλαρά τα μέτρα, εκεί να πάτε! Πάντως εγω πηγα πρόπερσι 15αυγουστο Παρίσι, ηταν τέλεια ! Αλλα πολύ κόσμος και στη Disneyland για παράδειγμα ήταν μεγάλο αρνητικό ο τόσος κόσμος. Επίσης απο ζέστη, ουτε καν! Δεν ξερω αν έτυχε εκεινες τις μερες αλλα είμασταν με τις ζακετες και τα μακριά τζιν.
 

domino

Member
Μηνύματα
290
Likes
271
Αν πας Ναπολη, για πιτσα να πας Τζινο Σορμπιλο. Κορυφη... Τουλαχιστον οταν ειχα παει εγω, τωρα δεν ξερω αν χαλασε...
Ακόμα και Σε τυχαία πιτσαρία να πας θα φας πολύ καλά. Έχουν πολύ ανταγωνισμό και υψηλή ποιότητα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom