Γαλλία Παρίσι με το αυτοκίνητο

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Τα σχέδιά μας για τις καλοκαιρινές διακοπές περιλαμβάνουν και τέσσερις ή πέντε μέρες στο Παρίσι.Καθώς ταξιδεύουμε οδικώς θέλω να βρω ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο με πάρκιγκ .Από όσο κοίταξα πολύ λίγα διαθέτουν χώρους στάθμευσης και οι τιμές είναι ιδιαίτερα ακριβές.:(
Εχει κανείς καμμια πρόταση?Αν δεν βρω κάτι κατάλληλο λέω να κλείσω μακριά από το κέντρο .......θα ήθελα ωστόσο να γλιτώσω τισ πολλές και χρονοβόρες μετακινήσεις.
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Εγώ τον Αυγουστο είχα μείνει εδώ Hotel Novotel Cr
Ήμουν με μοτο το prarking είναι ανοικτό χωρίς χρέωση
το είχα κλείσει με 89,00? το δίκλινο με πρωινό.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Φαίνεται καλή πρόταση thanasi,σε ευχαριστώ Είδα ότι έχεις πάει και Αγγλία αρα υποθέτω Λονδίνο.Σκεφτόμαστε να πεταχτούμε για δυό μέρες από Παρίσι -Λονδίνο με το Εurostars αν δηλαδή βρούμε ασφαλές κατάλημα για το όχημα στο Παρισι.Τι λέτε αξίζει ή να αφήσουμε το Λονδίνο για αποκλειστικό προορισμό ενός άλλου ταξιδιού
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Στο Λονδίνο πρέπει να αφιερώσετε περισσότερο χρόνο και να πάτε αφού πρώτα διαβάσετε τις πληροφορίες που δίνει ο Traveler στην TravelPedia.
Εγώ ψάχνω ευκαιρία να πάω Λονδίνο για 5 μέρες τουλάχιστον μετά την ανάγνωση του οδηγού αυτού.
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
To Παρίσι έχει ΜΕΓΑΛΟ θέμα με το κυκλοφοριακό του (αν και το καλοκαίρι ίσως και να είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα), ιδίως από την peripherique και μέσα, οπότε το να χρησιμοποιείτε το αυτοκίνητο κατά την παραμονή σας θα αποδειχθεί μάλλον πολύ κακή ιδέα.

Βρείτε ένα κεντρικό ξενοδοχείο με parking, αφήστε εκεί το αυτοκίνητο, και κινηθείτε με τα άψογα μετρό και λεοφωρεία.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
To Παρίσι έχει ΜΕΓΑΛΟ θέμα με το κυκλοφοριακό του (αν και το καλοκαίρι ίσως και να είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα), ιδίως από την peripherique και μέσα, οπότε το να χρησιμοποιείτε το αυτοκίνητο κατά την παραμονή σας θα αποδειχθεί μάλλον πολύ κακή ιδέα.

Βρείτε ένα κεντρικό ξενοδοχείο με parking, αφήστε εκεί το αυτοκίνητο, και κινηθείτε με τα άψογα μετρό και λεοφωρεία.
συμφωνώ απόλυτα!!!ειναι μεγάλη ταλαιπωρια να κινεισαι στο κεντρο μιας οποιαδηποτε μεγάλης πόλης στο εξωτερικό με αυτοκίνητο...να ψαχνεις συνεχώς πάρκιν..να το πληρώνεις χρυσό...να αγχώνεσαι στην κίνηση....να χάνεις την ώρα σου..κινεισαι μεσα στην πόλη με τα ΜΜΜ και το αυτοκινητο το χρησιμοποιεις εκτός πόλης.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Αυτός είναι ο σκοπός μας , να μετακινούμαστε με μετρό.Το αυτοκίνητο θα το πάρουμε οπωσδήποτε γιατί σχεδιάζουμε ένα ταξίδι 15-20 ημερών που περιλαμβάνει και προορισμούς σε μικρότερες πόλεις(για την ώρα έχω στο μυαλο μουAnnecy,Lyon,Montpellier,Antibes και βλέπουμε) αλλά όντως στο Παρίσι θα είναι πρόβλημα γι αυτό ρώτησα για ξενοδοχείο με πάρκιγκ
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αυτός είναι ο σκοπός μας , να μετακινούμαστε με μετρό.Το αυτοκίνητο θα το πάρουμε οπωσδήποτε γιατί σχεδιάζουμε ένα ταξίδι 15-20 ημερών που περιλαμβάνει και προορισμούς σε μικρότερες πόλεις(για την ώρα έχω στο μυαλο μουAnnecy,Lyon,Montpellier,Antibes και βλέπουμε) αλλά όντως στο Παρίσι θα είναι πρόβλημα γι αυτό ρώτησα για ξενοδοχείο με πάρκιγκ
ετσι ακριβως....συμφωνώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom