Γαλλία Παρίσι, ωράριο λειτουργίας μετρό

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
γεια σας συμφουρμιτες παριζιανογνωστες
το πρόβλημα εν συντομία.
φεύγω ΑΠΟ το ORLY στις 6πμ.
-1 με 1.5 ώρα για τσεκ-ιν,
-3/4 με 1 ώρα διαδρομή,
αρα πρέπει να φύγω απο το Παρίσι 2 ωρες πριν.
δλδ το αργότερο 4πμ.
Ελα που δεν θέλω TAXI.
Ελα που δεν ξέρω εάν έχει metro η τρένο στις 4πμ.
και εδώ έρχεται η εμπειρία σας
παρακαλώ ενημερώστε τον αδαή
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Από Place d' Italie μέχρι Orly Airport πλήρωσα στις 4.30 το πρωί 27 ευρώ...
Βέβαια η απόσταση δεν είναι μεγάλη, αλλά το πόσο θα πληρώσεις εξαρτάται και που θα μένεις. Το σίγουρο είναι ότι εκείνο την ώρα δε θα κυκλοφορεί τίποτα.
 
  • Like
Reactions: tai
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Ρίξε μια ματιά κι εδώ μΡταφορά Ξ±Ο€ΟŒ το αΡροδρομΡίο ΞΊΞ±ΞΉ ιδιαίτΡρα τακτικά δρομολόγια μΡταξύ Παρίσι ΞΊΞ±ΞΉ τα αΡροδρομΡία της.
Είναι τα πουλμανάκια που υπάρχουν σχεδόν σε κάθε αεροδρόμιο και σε πάνε στο κέντρο, ή σε φέρνουν από αυτό.
Το έψαχνα προ ημερών γιατί έχω το ίδιο θέμα μ' εσένα και νομίζω ότι βγαίνει γύρω στα 23 ευρώ το άτομο, για ξημερώματα, για μονή διαδρομή. Απλά αυτά συνήθως παίρνουν τους πελάτες από το ξενοδοχείο 3 ώρες πριν την αναχώρηση της πτήσης.
 
  • Like
Reactions: tai

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Ρίξε μια ματιά κι εδώ ΞΌΞ΅Ο�Ξ±Ο�ΞΏΟ�Ξ¬ Ξ±Ο�Ο� Ο�ΞΏ Ξ±Ξ΅Ο�ΞΏΞ΄Ο�ομΡίο ΞΊΞ±ΞΉ ιδιαίΟ�Ξ΅Ο�Ξ± Ο�Ξ±ΞΊΟ�ΞΉΞΊΞ¬ Ξ΄Ο�ΞΏΞΌΞΏΞ»Ο�Ξ³ΞΉΞ± ΞΌΞ΅Ο�Ξ±ΞΎΟ� Ξ*Ξ±Ο�Ξ―Ο�ΞΉ ΞΊΞ±ΞΉ Ο�Ξ± Ξ±Ξ΅Ο�ΞΏΞ΄Ο�ομΡία Ο�Ξ·Ο�.
Είναι τα πουλμανάκια που υπάρχουν σχεδόν σε κάθε αεροδρόμιο και σε πάνε στο κέντρο, ή σε φέρνουν από αυτό.
Το έψαχνα προ ημερών γιατί έχω το ίδιο θέμα μ' εσένα και νομίζω ότι βγαίνει γύρω στα 23 ευρώ το άτομο, για ξημερώματα, για μονή διαδρομή. Απλά αυτά συνήθως παίρνουν τους πελάτες από το ξενοδοχείο 3 ώρες πριν την αναχώρηση της πτήσης.
τελικά έκλεισα με τους απο πάνω που πρότεινες Ηλέκτρα. (ευχαριστώ)
όταν θα γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις;)
 

georgetax

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΥΡΚΙΑ
καλησπέρα σε όλους σας.

επιτέλους φεύγω και εγώ για ταξιδάκι αλλά αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον tai με την ώρα άφιξης στο αεροδρόμιο 6:45 πετάμε

τελικά tai ήταν καλή η λύση που προτείνανε ?αξίζει να κλείσεις ? ισχύουν οι τιμές που αναφέρουν ?


ευχαριστώ πολύ καλό καλοκαίρι για όλους :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.983
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom