Γαλλία Παρίσι

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
αγαπητη Δαφνη ,κατεθεσα την προσωπικη μου αποψη και τιποτα αλλο:D

αν προκειται για προσωπική αποψη ,εντάξει...δεν έχω καμμιά ένσταση...και καλά έκανες και την εξεφρασες(αν και νομίζω ότι στο πρωτο σου μήνυμα που λες ότι και μια μέρα ίσως δε φτάνει για το Λουβρο δεν είναι εμφανές αυτό;)) ......εγώ ξεκινησα να διαφοροποιηθώ από γενικευσεις και απόλυτες θέσεις που διαβάζω συχνά στο φόρουμ του τύπου
"θέλεις μια εβδομάδα τουλάχιστον για τουτο"ή "μια ολοκληρη μέρα για τ'αλλο"
τίποτα άλλο....:)
 

gran_torino

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι 26-31 Μαρτίου 2010
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ειμαι κατα της γνωμης πχ 6 μερες παρισι δεν βλεπεις τιποτε κλπ.δλδ αφου δεν βλεπεις τιποτε σε 6 μερες και απο την αθηνα παλι τιποτε δεν βλεπεις.οποτε γιατι να πας να ξοδεψεις και χρηματα?

εγω θεωρω οτι 6 μερες στο παρισι φτανουν και περισσευουν.να δω μερικα πραγματα παω και οχι να γινω παριζιανος.και επισης δεν ειμαι κριτικος τεχνης η καλλιτεχνης για να δω καθε αγαλμα.

και κατι που θελω να τονισω γενικα και δεν αφορα συγκεκριμενα καποιον απο εσας: τα ταξιδια δεν ειναι αυτοσκοπος.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Να πας και να περασεις καλα,κατι που ειναι σιγουρο στο Παρισι!!!
6 μερες ειναι μια χαρα! Για πρωτη φορα θα κουραστεις σιγουρα,για να προλαβεις να τα δεις ολα,αλλα αξιζει!! Εξαλλου αν σαρεσει-το θεωρω σιγουρο-θα ξαναπας! Ετσι την παθαμε κι εμεις με το Παρισι!!:lol:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ας επαναλάβω κατι που έγραψα νωρίτερα και μάλλον πήγε αδιάβαστο:

Οι μέρες που έχετε στη διάθεσή σας είναι εξαιρετικά σούπερ λιγες, και καλύτερα να μην τις περάσετε από μουσείο σε μουσείο κι από αξιοθέατο σ' αξιοθέατο. Δε θα δείτε Παρίσι.
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παιδιά ο χρόνος είναι κάτι το τελείως υποκειμενικό! Εγώ είδα το Παρίσι σε 2 μέρες, τα περισσότερα αξιοθέατα τα είδα νύχτα με βροχή και κρύο και όμως ήταν κάτι διαφορετικό (χριστούγεννα,όλα φωτισμένα), θα το θυμάμαι πάντα! Ξαναγυρνάω τώρα στο Παρίσι για να το δω απο άλλη οπτική γωνία ( μέρα και να μπω και σε κανένα μουσείο). Η γνώμη μου είναι να μην κολλάμε τόσο στο ρολόι, τα ταξίδια είναι εμπειρία άσχετα με το χρόνο που έχουμε .Έτσι κι αλλιώς όσες μέρες και να χα ποτέ δεν έφυγα απο ένα προορισμό "χορτάτη", πάντα αφήνω κάτι και για την επόμενη φορά και αυτο είναι η μαγεία...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ο καθενας εχει τον χρονο που μπορει για ενα ταξιδι. Αλλος 3 μερες,αλλος 3 εβδομαδες,αλλος 3 μηνες...Τι να λεμε...Με αυτον τον χρονο που εχει θα κινηθει και θα περασει καλα!! μακαρι να ειχαμε ολοι οσο χρονο θελαμε στα ταξιδια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.288
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom