Ryanair Παραδοτέες αποσκευές Ryanair

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θα το ξαναπροσπαθησω τότε!!!
Αυτό που είναι σημαντικό στην παραδοτέα βαλίτσα είναι το βάρος. Αν είναι πάνω τα 20 κιλά θα χρεωθείς και επίσης να μην υπερβαίνει τα 32. Καμία βαλίτσα ταξιδίου δεν μπορεί να υπερβαίνει τις διαστάσεις (119χ119χ81) που αναγράφουν, με εξαίρεση κάποιον ειδικό εξοπλισμό που ούτως ή άλλως πρέπει να το δηλώσεις αλλιώς.
Για να καταλάβεις, το μέγιστο των διαστάσεων που αναφέρουν ξεπερνάει τις διαστάσεις μιας βιομηχανικής παλέτας (120χ100) και αν υπερβαίνει τα 32 κιλά τοτε παύει να είναι προσωπικό αντικείμενο και γίνεται εμπόρευμα, οπότε αλλάζει κατηγορία χρέωσης και τρόπου αποστολής.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Αυτό είναι το θέμα.. με βάση αυτό που ανεβασες ,μπορώ να πάρω βαλίτσα με μεγαλύτερες διαστάσεις..αλλά μικρότερη από αυτές που αναφέρει.. ρώτησα όμως στο τσατ της Ράιαν και Μ είπαν πως η 20αρα είναι συγκεκριμένων διαστάσεων (55*40*20)..
55*40*20 ειναι η "μεγάλη" που παίρνουμε στην καμπίνα, η 10κιλη
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
55*40*20 ειναι η "μεγάλη" που παίρνουμε στην καμπίνα, η 10κιλη
Το ξέρω, μετά από συνεννόηση με τσατ της Ράιαν μου είπαν πως και η 20κιλη είναι ίδιων διαστάσεων.. δεν γίνεται να κατάλαβα λάθος! Και μου φάνηκε πολύ περίεργο για αυτό ρώτησα εδώ. Θα τους ξαναρωτήσω αύριο στο τσατ τους να δω τι θα πουν. .
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
λυθηκε η απορία μου! ειτε εγω κατάλαβα κάτι λάθος είτε η χθεσινή υπάλληλος της ραιαν! ευχαριστω για την βοηθεια παιδια!
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Καλησπερα φίλοι. Έκλεισα με wizair αθηνα βουδαπεστη
Και επιστροφη με ryanair.

Έκλεισα 32kg βαλιτσα με τη wizair αλλα οτανπ ηγα να κλεισω κ στην επιστροφή με τη ryanair ειδα οτι εχει μονο 10 κ 20 κιλα βαλιτσα.
Τι κάνουμε τωρα;;;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Καλησπερα φίλοι. Έκλεισα με wizair αθηνα βουδαπεστη
Και επιστροφη με ryanair.

Έκλεισα 32kg βαλιτσα με τη wizair αλλα οτανπ ηγα να κλεισω κ στην επιστροφή με τη ryanair ειδα οτι εχει μονο 10 κ 20 κιλα βαλιτσα.
Τι κάνουμε τωρα;;;
Κλεινουμε αυτη με τα 20 και φροντιζουμε ωστε να φτασουμε τη βαλιτσα μας μεχρι 20 κιλα. Εγώ αυτό θα κανα παντως.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
σπαζοκεφαλιά? παίρνεις μία μεγαλη βαλίτσα που μεσα θα εχει μια μίκρη βαλίτσα ( αυτες που λενε cabin baggage) γεμιζεις μεσα συνολικα ολα μαζι 30 κιλα.
Στην επιστροφη βγαζεις την cabin baggage με 10 κιλα και αφηνεις την μεγαλη με 20 κιλά, αν κάποιος έχει καλύτερη λύση να τον ακούσω. (προυποθέτει να αγορασεις 2 βαλιτσες επιστροφη)
εναλλακτικά κλεινεις μια 20κιλη και για επιστροφη και παιρνεις στο πηγαινε 20 κιλά και οτι φαγωσιμα θες τα οποια θα πρεπει να καταναλωθουν.
εναλλακτικά παιρνει μεχρι 32 κιλά μαζι σου ρουχα κτλ και φροντιζεις στην επιστροφη να κανεις τρελο ντυσιματακι εσύ και το δευτερο άτομο.... αν υποψιαστω ότι θελεις 32 κιλά μόνος σου δεν θα ζησω άλλο...
ελπίζω να βοήθησα ίσως καποιος εχει καλύτερη λυση
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπερα φίλοι. Έκλεισα με wizair αθηνα βουδαπεστη
Και επιστροφη με ryanair.

Έκλεισα 32kg βαλιτσα με τη wizair αλλα οτανπ ηγα να κλεισω κ στην επιστροφή με τη ryanair ειδα οτι εχει μονο 10 κ 20 κιλα βαλιτσα.
Τι κάνουμε τωρα;;;
Μαθαινουμε απο τα λαθη μας και την επομενη φορα τα κλεινουμε αναποδα😂😂😂😂ωστοσο αν δε θες να αγορασεις 2 βαλιτσες 10 και 20 κιλων στο γυρνα απλα γεμιζετε μεχρι 20 κιλα απο αθηνα και τα υπολοιπα 10 στο μπακπακ
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Παιδια καλησπερα. Ψαχνω κ δε βρίσκω τις καταραμενες τις διαστάσεις που πρέπει να έχει η 20κιλη βαλιτσανγια τη ryanair και πετάω μεθαυριο!!
Παρακαλω για βοηθεια αμεσα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom