Ουγγαρία Σλοβακία Παραδουναβια χωρια

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Το Szentendre μου αρεσε ιδιαιτερα τα υπολοιπα χωρια οχι και τοσο.
Νομιζω ομως πως αν καποιος εχει αρκετες ημερες ειναι μια χαρα να τα δει ολα.
 

Mar.si

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους ξανά!! Διαβάζοντας τα παραπάνω , μου γεννήθηκε η απορία αν έχει νοικιάσει κανεις αυτοκίνητο. Σκέφτηκα ότι όλα αυτά τα μέρη που περιγράφετε θα ήταν ωραίο να τα γυρίσει κανεις με αυτοκίνητο , ειδικά τέλη Δεκέμβρη που θα έχει τόσο κρυο! Σκεφτόμαστε με τα λεφτά που θα ξοδεύαμε για να πάμε μονοήμερη στη Βιέννη, να νοικιάσουμε αυτοκίνητο και να γυρίσουμε την επαρχία της Ουγγαρίας. Αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει road trip ας μας δώσει τα φώτα του!!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν είναι να πάτε στη Βιέννη μονοήμερη που δεν θα προλάβετε να δείτε τίποτα καλύτερα να πάτε μια βόλτα στα γύρω χωριά με αμαξι..Για να μην μπλέξετε με αναζήτηση ξενοδοχείου με πάρκινγκ (που κ πιο δυσκολο θα ειναι κ παπαραπανω θα σου στοιχισει κ θα αναγκαστεις να μείνεις πιο μακριά από το κέντρο λογικα) αφού έτσι κ άλλως μέσα στη πόλη δεν σου χρειάζεται το αυτοκίνητο δες αν μπορείς να νοικιάσεις μόνο για μια μέρα..Στην ουσία να το πάρεις πρωί κ να το επιστρέψεις αργά το βράδυ και να πας σε 2-3 χωριά...
 

Kyriaki.or

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Πάνε χρόνια και ζαμάνια αλλά επειδή τα γραπτά μένουν, διάβασε την ιστορία οδηγό που έχω γράψει. Μάλιστα έχω διορθώσει και τα links γιατί ήταν παλιά και δεν άνοιγαν. Δεν είναι δύσκολο να το οργανώσεις. Το λεωφορείο 880-889 κάνει τη διαδρομή Budapest–Szentendre–Visegrád–Esztergom, ενώ με τον προαστιακό Η5 από Budapest - Batthyány tér θα είσαι σε 40 λεπτά στο Szentendre. Και έχει πολύ συχνά δρομολόγια. Ανάλογα το πρόγραμμά σας δες αν μπορεί να βγει σε μια μέρα και με τα τρία χωριά. Εγώ τη μια μέρα πήγα μόνο Szentendre και την επόμενη Visegrád-Esztergom. Διάβασε λοιπόν στα αριστερά της ιστορίας τα αντίστοιχα κεφάλαια και θα σου λυθούν οι απορίες.
https://www.travelstories.gr/community/threads/Φθινόπωρο-στη-χώρα-των-Μαγυάρων.43146/
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
 

maryloop

Member
Μηνύματα
22
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Έχει επισκεφθεί κάποιος παραδουνάβια χωριά;;; Έχετε να μου πείτε εντυπώσεις;;; Θα έχουμε αρκετές ημέρες στη διάθεση μας και λέμε να βγούμε λίγο παραεξω. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι;;;;;
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.664
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Έχει επισκεφθεί κάποιος παραδουνάβια χωριά;;; Έχετε να μου πείτε εντυπώσεις;;; Θα έχουμε αρκετές ημέρες στη διάθεση μας και λέμε να βγούμε λίγο παραεξω. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι;;;;;
Από τη Βουδαπέστη μπορείτε να δείτε: Άγιος Ανδρέας (γραφικό χωριό), Βίσεγκραντ (υπέροχη θέα από το κάστρο του), Έστεργκομ (εντυπωσιακός ναός και θαυμάσια θέα).
 
Μηνύματα
109
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Καλημέρα σε όλους,
λόγω της εργασίας μου έχω πάει αρκετές φορές σε αυτήν την φανταστική κ από τις πιο αγαπημένες πόλεις.
Είμαι ευτυχής γιατί θα ξαναπάω τον Οκτώβρη, αλλά αυτήν την φορά θέλω να δω κάτι έξω από την πόλη.
Είπα να πάω στο Σενταντρέ, αλλά σκέφτομαι να πάω με το καραβάκι για να ευχαριστηθώ και τον Δούναβη.
Έχει πάει κανείς να μου προτείνει κάποια εταιρεία και τι να δω εκεί;
Σας ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom