Ισπανία Παρακαλώ βοηθήστε άμεσα με τη γνώμη σας!!

gioan

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παρακαλώ βοηθήστε άμεσα με τη γνώμη σας!
Δεν ξέρω πού ακριβώς να γράψω αυτό το μήνυμα.Θέλω επειγόντως την βοήθειά σας.

Έχω κλείσει ξενοδοχείο στη Βαρκελώνη μέσω ίντερνετ,έχω πάρει email επιβεβαίωσης της κράτησης και σε 2 μέρες -Τρίτη 21 Απριλίου 2009-ταξιδεύω.
Η πολιτική του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι ότι σε περίπτωση ακύρωσης ή μη εμφάνισης κρατούν όλο το ποσό της κράτησης.
Σήμερα πήρα ένα email από την εταιρεία που έκανε την κράτηση ότι επικοινώνησαν με το ξενοδοχείο και ότι ην κράτηση δεν ισχύει επειδή τα στοιχεία της κάρτας δεν είναι σωστά.
Τα στοιχεία της κάρτας είναι σωστά και χρήματα υπάρχουν στην κάρτα.
Επικοινώνησα απευθείας με το ξενοδοχείο και μίλησα με την υπεύθυνη η οποία ενώ έβλεπε στο κομπιούτερ την κράτηση και τα ονόματά μας δεν ήξερε για ποιο λόγο δεν γίνεται η κράτηση!!!Πάντως είπε ότι δεν ισχύει η κράτηση και είπε να την ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ!
Πώς γίνεται αφού δεν ισχύει η κράτηση να πρέπει να την ακυρώσουμε???????Μήπως για να καρπωθεί το ξενοδοχείο τα χρήματα?
Πώς γίνεται να μην ισχύει η κράτηση τη στιγμή που έχω λάβει email επιβεβαίωσης της κράτησης????
Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί αύριο το βράδυ ταξιδεύουμε και τελευταία στιγμή δεν ξέρουμε πού θα μείνουμε....
Υπάρχει περίπτωση να πρόκειται για απάτη??????
Ισπανία
Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για την Ισπανία:
Επίσης δείτε:
 
Last edited by a moderator:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Παρακαλώ βοηθήστε άμεσα με τη γνώμη σας!
Δεν ξέρω πού ακριβώς να γράψω αυτό το μήνυμα.Θέλω επειγόντως την βοήθειά σας.

Έχω κλείσει ξενοδοχείο στη Βαρκελώνη μέσω ίντερνετ,έχω πάρει email επιβεβαίωσης της κράτησης και σε 2 μέρες -Τρίτη 21 Απριλίου 2009-ταξιδεύω.
Η πολιτική του συγκεκριμένου ξενοδοχείου είναι ότι σε περίπτωση ακύρωσης ή μη εμφάνισης κρατούν όλο το ποσό της κράτησης.
Σήμερα πήρα ένα email από την εταιρεία που έκανε την κράτηση ότι επικοινώνησαν με το ξενοδοχείο και ότι ην κράτηση δεν ισχύει επειδή τα στοιχεία της κάρτας δεν είναι σωστά.
Τα στοιχεία της κάρτας είναι σωστά και χρήματα υπάρχουν στην κάρτα.
Επικοινώνησα απευθείας με το ξενοδοχείο και μίλησα με την υπεύθυνη η οποία ενώ έβλεπε στο κομπιούτερ την κράτηση και τα ονόματά μας δεν ήξερε για ποιο λόγο δεν γίνεται η κράτηση!!!Πάντως είπε ότι δεν ισχύει η κράτηση και είπε να την ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ!
Πώς γίνεται αφού δεν ισχύει η κράτηση να πρέπει να την ακυρώσουμε???????Μήπως για να καρπωθεί το ξενοδοχείο τα χρήματα?
Πώς γίνεται να μην ισχύει η κράτηση τη στιγμή που έχω λάβει email επιβεβαίωσης της κράτησης????
Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί αύριο το βράδυ ταξιδεύουμε και τελευταία στιγμή δεν ξέρουμε πού θα μείνουμε....

Υπάρχει περίπτωση να πρόκειται για απάτη??????
Ισπανία
Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για την Ισπανία:
Επίσης δείτε:
για λίγο ψυχραιμία... θέλουμε site που έκανες την κράτηση, όνομα ξεν/χείου και αν κατάλαβα η κάρτα είναι χρεωστική τύπου prepaid (giftcard κτλ)?
 
Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
δικιο εχει ο leftris!δωσε παραπανω πληροφοριες για να καταλαβουμε και να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μιλάω για απάτη του ξενοδοχείου
μήπως να μας απάντήσεις και στις ερωτήσεις που κάναμε;)? όνομα ξεν/χείου πόσες μέρες θα μείνεις? τιμή που το έκλεισες? τύπος κάρτας? τα χρήματα λείπουν από την κάρτα? τι θα πει τα ονόματα φαίνονται αλλά δεν ισχύει η κράτηση για ποιο λόγο δεν ισχύει? έχω κι άλλες ερωτήσεις βοήθα μας κι εσύ λίγο
 

gioan

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Η κάρτα είναι VISA,το ξενοδοχείο λέγεται Barbara Hotel.
Δεν ξέρω πώς να διαπιστώσω πόσα χρήματα λείπουν από την κάρτα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διαπιστώσω?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Η κάρτα είναι VISA,το ξενοδοχείο λέγεται Barbara Hotel.
Δεν ξέρω πώς να διαπιστώσω πόσα χρήματα λείπουν από την κάρτα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διαπιστώσω?
η visa σου είναι κάποιας τράπεζας πάρε τηλ και τώρα αν θέλεις και ρώτα αν σε έχουν χρεώσει, ποιας τράπεζας είναι η κάρτα? η τιμή που έκλεισες είναι αυτή που γράφει? 76 χωρίς πρωινό?
 

gioan

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Η κάρτα είναι του γαμπρού μου και δεν ξέρω ποιας τράπεζας.Η τιμή για 3 διανυκτερεύσεις είναι στα 120 ευρώ χωρίς πρωινό.Θα επικοινωνήσω με την τράπεζα άμεσα.Τι άλλο μπορώ να κάνω?
ΣΑς ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Η κάρτα είναι του γαμπρού μου και δεν ξέρω ποιας τράπεζας.Η τιμή για 3 διανυκτερεύσεις είναι στα 120 ευρώ χωρίς πρωινό.Θα επικοινωνήσω με την τράπεζα άμεσα.Τι άλλο μπορώ να κάνω?
ΣΑς ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
120 και τα 3 βράδια? φανταστική τιμή ίσως να κάναν και κάνα κόλπο για να σας ξεφορτωθούν πάντως αν η κάρτα έχει χρεωθεί ήδη μιάς και είναι και το πιθανότερο αφού μιλάμε για non-refunable κράτηση πρέπει να κάνεις φασαρία;) να υποθέσω ότι η ενημέρωση για το πρόβλημα έγινε άπο το ίδιο το booking και όχι από το ξεν/χείο.. τσέκαρε επίσης αν η κάρτα που λες είναι εντάξει ή αν έχει κάποια προβλήματα η κάρτα με την τράπεζα μιάς και δεν είναι δική σου
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Ξέρω ότι στο booking πρέπει αυτός που είναι στο όνομά του η κράτηση ,να είναι ο κάτοχος της κάρτας που έγινε η κράτηση.
Αυτό γίνεται για να διασφαλιστεί ότι δεν θα κλέισει κάποιος ένα δωμάτιο με κλεμμένη κάρτα .Για αυτό πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα.
Ζήτα από το γαμπρό σου να ακυρώσει τη συναλλαγή .
 

gioan

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
120 και τα 3 βράδια? φανταστική τιμή ίσως να κάναν και κάνα κόλπο για να σας ξεφορτωθούν πάντως αν η κάρτα έχει χρεωθεί ήδη μιάς και είναι και το πιθανότερο αφού μιλάμε για non-refunable κράτηση πρέπει να κάνεις φασαρία;) να υποθέσω ότι η ενημέρωση για το πρόβλημα έγινε άπο το ίδιο το booking και όχι από το ξεν/χείο.. τσέκαρε επίσης αν η κάρτα που λες είναι εντάξει ή αν έχει κάποια προβλήματα η κάρτα με την τράπεζα μιάς και δεν είναι δική σου
Η κάρτα σίγουρα είναι οκ και ναι η ενημέρωση έγινε από το booking..
Απαράδεκτη η τακτική του ξενοδοχείου πάντως.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ξέρω ότι στο booking πρέπει αυτός που είναι στο όνομά του η κράτηση ,να είναι ο κάτοχος της κάρτας που έγινε η κράτηση.
Αυτό γίνεται για να διασφαλιστεί ότι δεν θα κλέισει κάποιος ένα δωμάτιο με κλεμμένη κάρτα .Για αυτό πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα.
Ζήτα από το γαμπρό σου να ακυρώσει τη συναλλαγή .
δε νομίζω το πρόβλημα να είναι λόγω διαφορετικού ονόματος κάτι άλλο έχει παιχτεί 40 ευρώ το δίκλινο σε τόσο κεντρικό ξεν/χείο απρίλιο? κάτι δε μου πάει καλά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom