Παρακαλώ τα "φώτα σας"...!!!

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Εχω γραψει σε αλλλο ποστ οτι πρεπει να παω βαρκελωνη αυστηρα 10/9 και επιστροφη 11/9. Επειδη ειναι peak season ακομα τοτε, ψαχνοντας ολους τους τροπους για να παω προσιτα(απο αποψη τιμης) μαζι με τη γυναικα μου(μιλαμε παντα αεροπορικως), βρηκα 2 τελευταια saver(στην τιμη των 166 ευρω για 2 ατομα) στην αιγαιου(που δεν υπηρχαν πιο παλια στο ψαξιμο που ειχα κανει!!!) απο βαρκελωνη για αθηνα και τα χτυπησα. Θεωρησα οτι ηταν καλο να τα χτυπησω και θα εβρισκα την ακρη με το πηγαινε, μιας και στην αναζητηση που εκανα ολες οι εταιριες που δεν ειναι direct και εχουν στην προσφορα τους καλη τιμη για αθηνα - βαρκελωνη(βλεπε swiss με 154 ευρω), η τιμη αυτη δεν ισχυει για αναχωρηση με επιστροφη μετα απο μια μερα. Ισχυει αν ειναι μετα απο 2 μερες. Δλδ ειχε φτηνο ναυλο για πηγαινε στις 10/9 αλλα μονο 12/9 επιστροφη φτηνο ναυλο...οχι στις 11/9. Επειδη εγινα κουραστικος ψαχνω τωρα τροπους για το πηγιανε σε προσιτη τιμη. Πιστευω πως μπορει οπως οταν εψαχνα η αιγαιου δεν ειχε saver καθολου και μετα απο συνεχες καθημερινο ψαξιμο πεταξε 2, ετσι μπορει και για το πηγαινε να πεταξει κανενα εισιτηριο saver(μπορει και με τη μορφη προσφορας - μπορει ομως και οχι). Η vueling δεν εχει αυτη τη στιγμη καποιο καλο ναυλο αυτη τη στιγμη. Βρηκα μια καλη περιπτωση για one way πρωινη πτηση αθηνα - φρανκφουρτη με 69 ευρω το ατομο με lufthansa, αλλα δεν εχει καμια λοκο να πεταει για βαρκελωνη απο εκει. Η μαλλον η ryanair πεταει απο το hahn το αλλο αεροδρομιο της φρανκφουρτης που βρισκετε αρκετα μακρια και μαλιστα την ωρα αφιξης της αθηνας - φρανκφουρτης. Αυτα ...αν βγαλατε νοημα ειστε τσακαλια!!! Εγω παντως εχω πηξει στο ψαξιμο.Μονο η αιγαιου με προσφορα με σωζει ετσι που περιμενω....βλεπω να το πληρωνω χρυσο στο τελος!!!:lol::lol::lol:
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
αυτο που λές εδώ ειναι σωστό?
μιλάς για μία διανυκτέρευση δηλαδή?:shock:
Ναι. Μια διανυκτερευση στις 10/9. Ψαχνω για να παω αθηνα - βαρκελωνη one way, ειτε direct, ειτε με συνδιασμο. Αρκει να ειναι προσιτο στη τιμη. Σαν εσχατη λυση μπορει να προχωρησει σε περιπτωση δελεαρ τιμης και αναχωρηση 9/9 βραδυ ομως, προς αθηνα - βαρκελωνη one way, ειτε direct, ειτε με συνδιασμο.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Αν κατάλαβα καλα θες εισιτήριο για 10/09 Αθήνα-Βαρκελώνη. δές εδώ eDreams Holidays - Flights
τσάμπα πράμα.
Το λινκ δεν μου ανοιγει. Απο το edreams μου βγαζει discount -18 euro σε οποια πτηση διαλεξω και εχει πιο φτηνη για 2 ατομα αθηνα - βαρκελωνη 222 με τη vueling(η vueling το δινει 240 για 2 ατομα-χωρις την χρεωση πιστωτικης,βαλιτσα κτλ).To θεμα ειναι πως οταν το προχωραω μου βγαζει οτι ειναι 222 για 2 ατομα χωρις service fee. Τι ειναι αυτο? Εχει να κανει με τις χρεωσεις οπως τις vueling(δλδ πιστωτικη-βαλιτσα-θεση)? Μηπως τελικα μετα μου βαλει τις παραπανω χρεωσεις και το edreams αν προχωρησω? Τελος το τσαμπα πραμα που μου εγραψες μιλαμε για την παραπανω περιπτωση που σου αναφερω? Μη το παρεις προσβλητικα...ρωταω μονο.Ευχαριστω.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Εγώ απο το edreams για το εισιτήριο που θες μου βγάζει τελική τιμή 83 ευρώ με aegean το άτομο. Για oneway τέτοια περίοδος τσάμπα είναι. Χτές αν θυμάμαι καλά μου το έδινε στα 65. Μν βάζεις απευθείας 2 άτομα στην αναζήτηση γιατί αν έχει ένα φθηνό μόνο θα σου βγάλει απευθείας τιμή και για τα 2 στην αμέσως επόμενη κατηγορία.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Εγώ απο το edreams για το εισιτήριο που θες μου βγάζει τελική τιμή 83 ευρώ με aegean το άτομο. Για oneway τέτοια περίοδος τσάμπα είναι. Χτές αν θυμάμαι καλά μου το έδινε στα 65. Μν βάζεις απευθείας 2 άτομα στην αναζήτηση γιατί αν έχει ένα φθηνό μόνο θα σου βγάλει απευθείας τιμή και για τα 2 στην αμέσως επόμενη κατηγορία.
Καταρχην δεν ισχυουν οι τιμες που γραφεις, προφανως δεν ειναι πια διαθεσιμες. Αλλα ακομα και αυτες που βγαζει, οταν φτανεις να πληρωσεις βαζει κι αλλες χρεωσεις που ανεβαζουν την τιμη σε σχεση με τα πρωτα αποτελεσματα....
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδια τελικα εκλεισα ενα saver που βρηκα απο την αιγαιου με 102 ευρω τελικη και ενα για την ιδια πτηση απο το airtickets με 149 ευρω τελικη(εβγαινε πιο φτηνο απο την ιδια την αιγαιου μιας και δεν ειχε χρεωση συναλλαγης). Ηταν τα πιο φτηνα που βρηκα...Ευχομαι να μην την πατησα και πεταξει καμια προσφορα πιο μετα και πιανει το διαστημα αυτο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom