Παραλίες Κορινθιακού

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Φυσικα όταν λέω <άνετο πάρκινκ> εννοώ ότι τέλος πάντων κάπου θα βρούμε να αφήσουμε το ρημάδι μας και δεν θα ερχόμαστε σαν τις άδικες κατάρες μες τον ήλιο, γύρω γύρω βλαστημώντας και ψάχνοντας κάποιον να φύγει για να παρκάρουμε στην θέση του.
Ειπαμε οι Κέχριες δεν είναι Κορινθιακός.
Θολούρα ? στο Βραχάτι ? :shock: μήπως είχες πάει για μπάνιο απ΄ ευθείας από το μπητσ μπαρ ? :D
Ωραιος!!!
Μαλλον ο gio θα επεσε σε μερα με αερα και κυμα γιατι οταν η θαλασσα ειναι λαδι ειναι ωραια και καθαρη.
Εγω θα ηθελα να παραθεσω 2 εμπειριες απο τις θαλασσες του Κορινθιακου και να μου πειτε αν συμφωνειτε παιδια:
1. Οι λατρεμενες σαλουφες!! Ειναι ενα ειδος μεδουσας καφε ..με εχει τσιμπησει δις και κυριως εμφανιζεται Αυγουστο-Σεπτεμβριο.
Συνηθως με περικυκλωνουν 2-3 και εγω κολυμπαω για να τις αποφυγω αλλα παντα πεφτω απο τη μια στην αλλη:haha:
2.Τα περιεργα θαλασσια ρευματα .Εχετε παρατηρησει οτι το πρωι τα ρευματα σε πανε προς Κορινθο για παραδειγμα και εσυ κολυμπας κολυμπας για να γυρισεις πισω ,ενω το απογευμα σε πανε απο την αναποδη μερια προς Ξυλοκαστρο?
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ωραιος!!!
Μαλλον ο gio θα επεσε σε μερα με αερα και κυμα γιατι οταν η θαλασσα ειναι λαδι ειναι ωραια και καθαρη.
Εγω θα ηθελα να παραθεσω 2 εμπειριες απο τις θαλασσες του Κορινθιακου και να μου πειτε αν συμφωνειτε παιδια:
1. Οι λατρεμενες σαλουφες!! Ειναι ενα ειδος μεδουσας καφε ..με εχει τσιμπησει δις και κυριως εμφανιζεται Αυγουστο-Σεπτεμβριο.
Συνηθως με περικυκλωνουν 2-3 και εγω κολυμπαω για να τις αποφυγω αλλα παντα πεφτω απο τη μια στην αλλη:haha:
2.Τα περιεργα θαλασσια ρευματα .Εχετε παρατηρησει οτι το πρωι τα ρευματα σε πανε προς Κορινθο για παραδειγμα και εσυ κολυμπας κολυμπας για να γυρισεις πισω ,ενω το απογευμα σε πανε απο την αναποδη μερια προς Ξυλοκαστρο?
Οι μεδουσες συνηθως προτιμουν αυτους τους μηνες και δη Αυγουστο.Τωρα το γιατι δεν το ξερω.Οσο για τα ρευματα,δεν μου εχει τυχει.Μονο οταν εχει μαίστρο, εχει και ισχυρα αλλα και ταυτοχρονα επικινδυνα ρευματα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Oχι οταν ειναι η θαλασσα λαδι ,αλλα και λιγο αερακι να φυσαει εχω πολλες φορες ξεχαστει κουβεντιαζοντας και με εχουν παρασυρει τα ρευματα αρκετα μακρυτερα.
 

gio1283

Member
Μηνύματα
22
Likes
13
Ειπαμε οι Κέχριες δεν είναι Κορινθιακός.
Και εγώ θα το επισημάνω άλλη μια φορά όταν λέω κορινθιακός εννοώ ολόκληρο το νομό και όχι τον κόλπο μιας και η Κορινθία είναι ένας νομός που μπορείς να τον γυρίσεις..
Ευχαριστώ..
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Ναι, και τα δύο συμβαίνουν.:(
Το φαινόμενο με τις μέδουσες συμβαίνει τους μήνες Αυγουστο - Σεπτέμβριο αλλά δεν έχει τυχει να ακούσω ότι ενόχλησαν κάποιον. Για μερικούς μάλιστα ίσως είναι και εμπειρία να κολυμπουν αναμεσα τους και σε καμμία περίπτωση δεν είναι το Δρόμος με τις Λεύκες Νο 2.
Οσο αφορά τα ρεύματα, ε δεν είναι και Μύρτος.:)
Αλλά Μεγαλιωτάτη τόσο άτυχη είσε όσες φορές έχεις πάει για μπάνιο στον Κορινθιακό ? Μάλλον δεν σε πάει :haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σιγα καλε αμεσως να μου δωσεις και τιτλο!χεχεχεχεχε
Απο 13 χρονων μπανιαρομαι στο λατρεμενο Κιατο.Εχω δει σαλουφες και σαλουφες ..δεν ειναι δηλ τυχαια περιστατικα της μιας -δυο φορων.
Τι να σου κανουν και αυτα τα ερμα τα ζωντανα ..παρεουλα θελουν και γιαυτο ερχονται απο κοντα..
Εσυ τα κανεις παρεα ?
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σιγα καλε αμεσως να μου δωσεις και τιτλο!χεχεχεχεχε
Απο 13 χρονων μπανιαρομαι στο λατρεμενο Κιατο.Εχω δει σαλουφες και σαλουφες ..δεν ειναι δηλ τυχαια περιστατικα της μιας -δυο φορων.
Τι να σου κανουν και αυτα τα ερμα τα ζωντανα ..παρεουλα θελουν και γιαυτο ερχονται απο κοντα..
Εσυ τα κανεις παρεα ?
Να επιβεβαιώσω, μια που οι δεσμοί μου είναι άρρηκτοι με την περιοχή...ότι οι μέδουσες με έχουν καταταλαιπωρήσει :mad: άπειρες φορές...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Να επιβεβαιώσω, μια που οι δεσμοί μου είναι άρρηκτοι με την περιοχή...ότι οι μέδουσες με έχουν καταταλαιπωρήσει :mad: άπειρες φορές...
Αν δεν μπορείς χρυσή μου τον Κορινθιακό, τι τις θέλεις τις Ιαπωνίες?:haha::haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν δεν μπορείς χρυσή μου τον Κορινθιακό, τι τις θέλεις τις Ιαπωνίες?:haha::haha:
Μμμ...κακίες...:bleh: λατρεύω Κορινθιακό, με τις μέδουσες έχω ένα θεματάκι...:D όσο για την Ιαπωνία...σαμουράι θα ψάχνω αγάπη μου...ζηλεύεις ? :bleh::haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μμμ...κακίες...:bleh: λατρεύω Κορινθιακό, με τις μέδουσες έχω ένα θεματάκι...:D όσο για την Ιαπωνία...σαμουράι θα ψάχνω αγάπη μου...ζηλεύεις ? :bleh::haha:
Ζηλεύω! Παθολογικά θα έλεγα. Ωστε λατρεύεις Κορινθιακό εε? Οταν ξαναπεράσεις από τα μέρη μας (Κορινθο), ειδοποίησε και κανόνισε να περάσεις από σπίτι μου, θα μιλάμε για χαρακίρι, σούμο, σακε, και φυσικά σαμουράι:clap::clap::clap:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ζηλεύω! Παθολογικά θα έλεγα. Ωστε λατρεύεις Κορινθιακό εε? Οταν ξαναπεράσεις από τα μέρη μας (Κορινθο), ειδοποίησε και κανόνισε να περάσεις από σπίτι μου, θα μιλάμε για χαρακίρι, σούμο, σακε, και φυσικά σαμουράι:clap::clap::clap:
:haha::haha: πρόσεχε, γιατί θα το πάρω τοις μετρητοίς...:D και δεν ξέρεις πού πας να μπλέξεις...βλέπω Γκιούλιβερ με κατάνα, στο ζωνάρι...:bleh:...σούσι μπαρ έχει στην Κόρινθο ? :haha: δεν το έχω ψάξει...:bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
:haha::haha: πρόσεχε, γιατί θα το πάρω τοις μετρητοίς...:D και δεν ξέρεις πού πας να μπλέξεις...βλέπω Γκιούλιβερ με κατάνα, στο ζωνάρι...:bleh:...σούσι μπαρ έχει στην Κόρινθο ? :haha: δεν το έχω ψάξει...:bleh:
σουσι μπαρ δεν έχει, αλλά αν θές μπορούμε να κατέβουμε στο λιμάνι , να την πέσουμε στις ψαρότρατες και να αρχίσουμε να τα τρώμε ωμά. Αν αυτό σε ευχαριστεί...κανένα πρόβλημα.... Ααα και το σπίτι μου είναι κοντά στη θάλασσα. Καβαλάμε (2ο ενδεχόμενο) το ποδήλατο και σε 2 λεπτά...... λουκούλεια γεύματα:haha::haha::haha::haha:
υγ Παρτο τοις μετρητοίς
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.912
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom